سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آملی لاریجانی، حداد عادل و سایر دین‌فروشان بخوانند!...

آملی لاریجانی، حداد عادل و سایر دین‌فروشان بخوانند!

چکیده : فیلم اعتراف گیری از همسر سعید امامی را حتماً دیده‌ایم. توصیه می‌کنم دوباره ببینیم تا یادمان بیاید حضرات "متشرع"، چطور زیر شکنجه همسر سنتی و مذهبی دوست چندین و چندساله خودشان را مجبور کردند به چیزهایی اعتراف کند که در کثیف‌ترین فیلم‌های مستهجن هم سراغشان را نمی‌توان گرفت ...


حسین باستانی:

۱- یک بانوی محترم روزنامه‌نگار را دستگیر می‌کنند که در نوشته‌هایش – البته با لحنی تند– به یک جناح سیاسی حمله می‌کرده است. بعد می‌گویند در بازجویی‌ها از او اعتراف گرفته‌اند که این خانم با یک وزیر ارتباط نامشروع داشته. بعد دعوای قوه قضاییه و قوه مجریه بالا می‌گیرد. مدافعان قوه قضاییه افشاگری را توسعه می‌دهند که حالا که این‌طور شد، اصلاً معلوم شده رابطه نامشروع این خانم با ۱ وزیر نبود و با ۵ وزیر بوده است. به همین راحتی.

۲- رئیس فقیه و مجتهد قوه قضاییه (که گفته‌اند سران دو قوه دیگر باید به “تهمت” نماینده مجلس که در مورد حساب‌ها سؤال کرده جواب بدهند) و مدافعان ایشان (که می‌گویند سؤال از حساب‌ها، “تهمت” تلویحی است) لام تا کام واکنش نشان نمی‌دهند. اتهام زنندگان هم فقط سایت‌های بی‌نام‌ونشان نیستند، افراد حقیقی در حد دبیر شورای هماهنگی حزب‌الله کشور با اعتمادبه‌نفس این اتهام را بیان می‌کنند و خانواده آن زندانی مستأصل هم می‌دانند که شکایت قضایی از مدافعان سرسخت قوه قضاییه، راه به‌جایی نمی‌برد.

۳- این، تنها یک نمونه از بلاهایی است که در کشور ما، ممکن است بر سر یک زن فعال در عرصه عمومی بیاید که از خط قرمزهای مردان قدرتمند رد شده است. حتی اگر یک زن، شخصاً هم فعالیت اجتماعی خاصی انجام نداده باشد ولی اعتراف گیری از او برای “زدن” مردی یا مردانی مفید باشد، ممکن است همان بلا یا بدتر بر سرش بیاید. فیلم اعتراف گیری از همسر سعید امامی را حتماً دیده‌ایم. توصیه می‌کنم دوباره ببینیم تا یادمان بیاید حضرات “متشرع”، چطور زیر شکنجه همسر سنتی و مذهبی دوست چندین و چندساله خودشان را مجبور کردند به چیزهایی اعتراف کند که در کثیف‌ترین فیلم‌های مستهجن هم سراغشان را نمی‌توان گرفت.

۴- رئیس قوه قضاییه، همه اینها را می‌دانند و علی‌الظاهر، شرعاً و قانونا مشکلی ندارند که حامیان سرسخت ایشان، بنا بر آنچه مدعی‌اند “اعترافات زندان” است، یک بانوی محترم را به ارتباط نامشروع با ۵ وزیر متهم کنند. خیلی از آنهایی که حامی قوه قضاییه نیستند هم، در مواجهه با چنین اتهاماتی در این حد واکنش نشان می‌دهند که “خوب، از کجا معلوم که قسمتی از اتهامات راست نباشد؟” و به دنبال آن می‌روند که بفهمند “دقیقاً کدام قسمت از اتهامات راست هستند” و غیره.

۵- به‌تازگی روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان سپری شد. در آرشیو بعضی رسانه‌های مدافع دستگاه قضایی ایران، می‌توان انواع و اقسام اتهامات جنسی را در مورد خانم‌های فعال و روزنامه‌نگار پیدا کرد که بدون سرسوزنی نگرانی منتشر و باز منتشرشده‌اند. خشونتی که افرادی که در معرضش قرار گفته‌اند و خانواده‌هایشان، مظلومانه سوخته‌اند و ساخته‌اند و اطمینان داشته‌اند که شکایت قضایی‌شان، یکسره بی‌فایده خواهد بود و تکذیب رسانه‌ای‌شان، بهانه انتشار چندین‌باره اتهامات از رسانه‌های متصل به بیت‌المال خواهد شد. آن‌هم در شرایطی که دغدغه خیلی از مردم عادی یا حتی فعالان مدعی نیز، در این حد بوده که سر دربیاورند “دقیقاً کدام قسمت از اتهامات راست هستند”.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.