سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه رضا کیانیان به بان‌کی‌مون؛ یک میلیون و هفتصد حامی پویش «من دریاچه ارومیه هست...

نامه رضا کیانیان به بان‌کی‌مون؛ یک میلیون و هفتصد حامی پویش «من دریاچه ارومیه هستم»

چکیده :رضا کیانیان بازیگر سینمای کشور در نامه ای به بان کی مون نوشت: خشکسالی های دوره ای، ناآگاهی عمومی، ناهماهنگی کشورهای منطقه و سیاستگذاری های غلط باعث شده اند تا بخش های بزرگ و وسیعی از منطقه و بخصوص ایران دچار بی آبی شوند....


رضا کیانیان بازیگر سینمای کشور در نامه ای به بان کی مون نوشت: خشکسالی های دوره ای، ناآگاهی عمومی، ناهماهنگی کشورهای منطقه و سیاستگذاری های غلط باعث شده اند تا بخش های بزرگ و وسیعی از منطقه و بخصوص ایران دچار بی آبی شوند.

به گزارش ایرنا، وی در این نامه که در مراسم اهدا بیش از یک میلیون امضای جمع‌ آوری شده برای نهضت من دریاچه ارومیه هستم، به گری لوییس هماهنگ کننده مقیم ملل متحد در ایران اظهار داشت:‌ سدسازی های بی رویه، احداث صنایع سنگین نامتناسب با محیط و کشاورزی بی برنامه و ناهمخوان با شرایط زیستی و همچنین در این اواخر پروژه های انتقال آب از مشکلاتی است که انسان ها به طبیعت تحمیل کرده اند و باعث تشدید بی آبی شده اند.

حامی پویش «من دریاچه ارومیه هستم»، ادامه داد: اکنون بیشتر دریاچه ها، تالاب ها و رودخانه های ایران خشک شده اند و یا به سرعت به خشکی نزدیک می شوند و در صدر این فجایع زیست محیطی، دریاچه های ارومیه و هامون قرار دارند.

این بازیگر در نامه خود خطاب به بان کی مون یادآور شد: ما امضا کنندگان این درخواست به پشتوانه حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار امضا، از شما می خواهیم به عنوان یک وظیفه جهانی، با کمک و نظارت های علمی، تکنیکی و مالی در رفع بی آبی به کشورمان ایران کمک کنید.

امروز دوشنبه در مراسمی یک میلیون و ۷۰۰ هزار امضا برای نهضت من دریاچه ارومیه هستم تقدیم گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران شد تا به دست بان کی مون برساند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.