سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمله جنگنده‌های نیروهای ائتلاف عربستانی به یک زندان در یمن ده‌ها کشته بر جای گذاش...

حمله جنگنده‌های نیروهای ائتلاف عربستانی به یک زندان در یمن ده‌ها کشته بر جای گذاشت

چکیده :از یمن گزارش شده حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان به یک زندان در شهر حدیده این کشور که تحت کنترل شبه نظامیان حوثی است، ده‌ها کشته برجای گذاشته است....


از یمن گزارش شده حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان به یک زندان در شهر حدیده این کشور که تحت کنترل شبه نظامیان حوثی است، ده‌ها کشته برجای گذاشته است.

به گزارش بی بی سی، آن طور که مقام های امنیتی و پزشکی در یمن گزارش کرده‌اند حمله هوایی روز شنبه (۲۹ اکتبر – هشتم آبان) به یکی از ساختمان‌های امنیتی در منطقه الزیدیه واقع در غرب بندر حدیده صورت گرفته که از آن به عنوان زندان استفاده می‌شده‌ است.

بندر حدیده از دو سال پیش (۲۰۱۴) و همزمان با پیش‌روی شبه نظامیان حوثی تحت کنترل آنها بوده است.

مقام‌ها تعداد کشته‌شدگان این حمله هوایی را ۳۰ نفر اعلام کرده و گفته‌اند زندانیان و شبه‌نظامیان حوثی در میان کشته‌شدگان قرار دارند.

با وجود این، رسانه‌های نزدیک به شبه نظامیان حوثی، شمار کشته‌شدگان را ۴۳ نفر اعلام کرده‌اند.

حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان که در حمایت از دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری متواری یمن، می‌جنگد بارها به اتهام کشتن غیرنظامیان در جریان این حملات مورد انتقاد قرار گرفته است.

اوایل ماه جاری هم در جریان حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربستانی به یک مراسم تدفین در صنعا پایتخت ۱۴۰ نفر که اغلب غیرنظامی بودند کشته شدند.

در همان زمان، ستاد فرماندهی ائتلاف تحت رهبری عربستان “اطلاعات نادرست” را علت حمله هوایی به این مراسم خاک‌سپاری اعلام کرد.

حمله هوایی امروز همزمان شده با مخالفت عبدربه منصور هادی با طرح پیشنهادی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن.

آقای هادی که اکنون در ریاض عربستان حضور دارد، گفته طرح پیشنهادی اسماعیل شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل متحد، علاوه بر این که به “کودتاچیان امتیاز می‌دهد، مردم یمن را تنبیه می‌کند.”

جزئیات طرح پیشنهادی آقای شیخ احمد منتشر نشده است اما آن طور که گزارش شده در این طرح سهمی برای حضور در قدرت برای شورشیان حوثی در نظر گرفته شده است.

همچنین در این طرح که از آن به عنوان “نقشه راه” برای خروج از بحران یمن یاد می‌شود، آورده شده در برابر عقب‌نشینی حوثی‌ها از مناطق تحت کنترلشان، بخشی از اختیارات دولت مرکزی و رئیس‌جمهوری تقلیل خواهد یافت.

حوثی‌ها از سال ۲۰۱۴ کنترل صنعا، پایتخت، را در دست دارند و نیروهای دولتی این کشور از همان دو سال پیش در عدن مستقر شده‌اند.

سازمان ملل متحد می‌گوید در جریان درگیری‌های داخلی یمن دست کم هفت هزار نفر کشته شده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.