سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از ۱۸ روز اعتصاب غذا؛ احسان مازندرانی آزاد شد...

پس از ۱۸ روز اعتصاب غذا؛ احسان مازندرانی آزاد شد

چکیده : احسان مازندرانی روزنامه نگار اصلاح طلب که از آبان ماه سال گذشته بازداشت شده بود، بعد از ۱۸ روز اعتصاب غذا آزاد شد. همسر احسان مازندرانی از بستری شدن این روزنامه‌نگار در بیمارستان خبر داد....


احسان مازندرانی روزنامه نگار اصلاح طلب آزاد شد. در همین حال همسر احسان مازندرانی از بستری شدن این روزنامه‌نگار در بیمارستان خبر داد.

به گزارش کلمه، احسان مازندرانی روزنامه نگار اصلاح طلب که از آبان ماه سال گذشته بازداشت شده بود، بعد از ۱۸ روز اعتصاب غذا آزاد شد.

احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان، پاییز گذشته بازداشت شد و اوایل اردیبهشت از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم ۷ سال زندان را دریافت کرد. حکمی که مرداد ماه سال جاری به دو سال تقلیل یافت.

مازندرانی در ارتباط با اتهام “اجتماع و تبانی” و “فعالیت علیه نظام” مجرم شناخته شده است.

احسان مازندرانی پیش از آن در نامه ای، وضعیت خود را “هزینه” انتشار فیلم وداع اکبر هاشمی رفسنجانی با فرزندش مهدی و همچنین فیلم بیانیه خواندن مهدی هاشمی مقابل زندان در روز مراجعه به اوین دانسته بود.

مهدی هاشمی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود روانه زندان اوین شد و پیش از آن، دو ویدیو از خداحافظی او با آیت‌الله هاشمی و نیز قرائت بیانیه اعتراضیش در مورد حکم صادره منتشر شد.

به گزارش ایلنا، ملیحه حسینی همسر احسان مازندرانی ساعتی پیش به‌طور موقت از برای طی روند درمانی از زندان اوین آزاد شد.

ملیحه حسینی با تشریح شرایط جسمانی همسر خود عنوان کرد: صبح امروز من برای اطلاع از حال همسرم به دادسرا مراجعه کردم و مطلع شدم که پزشک زندان اوین در تماس تلفنی با دادسرا از وضعیت احسان مازندرانی ابراز نگرانی کرده و گفته نمی‌تواند کاری برای او انجام دهد.

وی افزود: در همین رابطه به ما گفته شد که خودمان به اوین مراجعه کنیم و همسرم را به بیمارستان منتقل کنیم گویا احسان مازندارنی امروز دچار خونریزی معده و افت شدید قند خون شده است.

همسر احسان مازندرانی گفت: در حال حاضر در حال انجام کارهای بستری کردن احسان مازندرانی هستیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.