سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر اطلاعات: نمی‌شود با توهمات، آرامش و امنیت روانی مردم را سلب کرد...

وزیر اطلاعات: نمی‌شود با توهمات، آرامش و امنیت روانی مردم را سلب کرد

چکیده : علوی با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است گفت: در واقع نمی شود با توهمات متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب کرد...


وزیر اطلاعات گفت: مخدوش شدن امنیت روانی جامعه بسترساز تهدیدهاست.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز پنجشنبه (۸ مهر ۹۵) در همایش دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد افزود: اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی در جامعه است امنیتی توام با نشاط که از ضرورت های یک جامعه سالم است.

وی با تاکید بر اینکه رسالت حکومت و نظام اسلامی تامین امنیت برای جامعه است، گفت: این امنیت و نیز احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیب ها را برطف و سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاری ها را فراهم می‌کند.

علوی با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است گفت: در واقع نمی‌شود با توهمات متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این هم افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب ها و تهدیدها و برنامه ریزی اصولی و مدیریت منسجم آنها می شود، از جمله این تهدیدها را که از سوی رهبر انقلاب هم بارها گوشزد شده مساله نفوذ عنوان کرد.

علوی گفت: این مساله امروز جدی تر و اساسی تر از گذشته شده چنانکه وقتی پنجره ای برای و.رود هوای تازه باز می‌شود حشرات موذی هم به داخل می آیند اما راه حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد کرد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی و مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشد.

علوی ادامه داد: شناخت منابع نفوذ، روش ها، پوشش ها، مقاصد نفوذ باید شناسایی و راهای مقابله با آن باید با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده ای در معرض این نفوذ هستند.

او از دیگر آسیب ها در کار دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه دانست و گفت: استفاده ابزاری از عناوین مجرمانه برای برخورد با هدف های سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده است، افزود: باید برخوردها را واقعی کرده و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع گرایانه برخورد کنیم تا آسیب ها به حداقل برسد. وی از دیگر تهدیدات را عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار نمایند عنوان نمود و افزود: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاه های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهند.

وی در این میان تصریح کرد: باید احکام صادره خداپسندانه و شرعی باشد و از دایره عدالت خارج نشود و رضایت خداوند ارجح بر هر رضایتی باشد.

علوی گفت: باید تدبیر در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد و اقدام خلاف شرع جواب نمی‌دهد.

به گفته وی، کار اطلاعاتی نیز در چارچوب احکام شرع و رعایت موازین اخلاقی نتیجه مطلوبی در بر دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.