سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عیسی سحرخیز: از یکشنبه دست به اعتصاب غذا و دارو خواهم زد...
» در نامه‌ای به دادستان تهران اعلام کرد

عیسی سحرخیز: از یکشنبه دست به اعتصاب غذا و دارو خواهم زد

چکیده : عیسی سحرخیز در نامه سرگشاده‌ای خطاب به دادستان تهران اعلام کرد که در صورت عدم رسیدگی و اقدام فوری در خصوص خواسته‌های قانونی و برحقش از روز یکشنبه دور جدیدی از اعتصاب غذا و دارو را آغاز خواهد کرد...


عیسی سحرخیز در نامه سرگشاده‌ای خطاب به دادستان تهران اعلام کرد که در صورت عدم رسیدگی و اقدام فوری در خصوص خواسته‌های قانونی و برحقش از روز یکشنبه دور جدیدی از اعتصاب غذا و دارو را آغاز خواهد کرد.

به گزارش کلمه، در آخرین روزهای شهریورماه سال جاری عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۲۱ ماه زندان محکوم شد. پیش از آن او در دادگاه بدوی به دو سال حبس بابت توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود.

او در این نامه وضعیت بیماری و نگهداری‌اش را شرح داده و آورده است: «پیرو نامه گذشته در خصوص درخواست مرخصی بنا به تقاضای جنابعالی و عدم استجابت مقام‌های عالی‌رتبه سیاسی و امنیتی، با تقاضای آزادی مشروط به دلیل گذراندن بیش از یک سوم دوران محکومیت؛ اجرای مواد ۵٠٢ و ۵٢٢ قانون آئین دادرسی؛ اعطای مرخصی استعلاجی منتهی به آزادی، در شرایطی که در حال حاضر بیش از نیمی از دوران حبس تحمیلی و حصر بیمارستانی را گذرانده‌ام، راهی برایم جز دست زدن به اعتصاب غذا و دارو باقی نمانده است، همان تضییقاتی که احسان مازندرانی روزنامه‌نگار جوان کشورمان را به این مسیر رهنمون ساخت.»

به گزارش زیتون، متن نامه ارسالی توسط این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و حامی جنبش سبز به شرح زیر است:

به نام خدا
جناب آقای جعفری دولت‌آبادی،
دادستان محترم تهران
با اهدا سلام و احترام،

پیرو نامه گذشته در خصوص درخواست مرخصی بنا به تقاضای جنابعالی و عدم استجابت مقام‌های عالی‌رتبه سیاسی و امنیتی، با تقاضای آزادی مشروط به دلیل گذراندن بیش از یک سوم دوران محکومیت؛ اجرای مواد ۵٠٢ و ۵٢٢ قانون آئین دادرسی؛ اعطای مرخصی استعلاجی منتهی به آزادی، در شرایطی که در حال حاضر بیش از نیمی از دوران حبس تحمیلی و حصر بیمارستانی را گذرانده‌ام، راهی برایم جز دست زدن به اعتصاب غذا و دارو باقی نمانده است، همان تضییقاتی که احسان مازندرانی روزنامه‌نگار جوان کشورمان را به این مسیر رهنمون ساخت.

جناب دادستان شما گزارش‌های پزشکان معالج و مشاوران پزشکی بیمارستان محل استقرار این‌جانب عیسی سحرخیز را چه در گذشته‌های دور، چه در ماه‌های اخیر مطالعه کرده‌اید و اخیراً نیز گزارش نماینده پزشکی قانونی زیر نظر قوه قضائیه را ملاحظه فرموده‌اید. تمامی آن‌ها حاکی از وخامت اوضاع جسمی و روانی من، به‌ویژه تشدید و افزایش بیماری‌های مزمن و جدید الحدوث در دوران بازداشت در بند ٢ الف سپاه مستقر در زندان اوین و حصر بیمارستانی طولانی اخیر است.

جناب جعفری دولت‌آبادی به دلیل پیشینه همکاری در خبرگزاری جمهوری اسلامی – ایرنا- شما خود بهتر از هرکس می‌دانید که این‌جانب اهل مبالغه کردن یا تمارض نیستم، از این‌رو در جهت احقاق حقوق قانونی، شرعی و انسانی من و خانواده‌ام لازم است؛

١- از طریق دستور قانونی قاضی اجرای احکام دادسرای رسانه، هر چه سریع‌تر مواد ۵۰۲ و ۵۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری در مورد من اعمال شود و مقدمات تعلیق یا تبدیل حکم قضایی صادره و درنتیجه آزادی این‌جانب فراهم آید.

۲- در غیر این صورت با اعطای مرخصی استعلاجی بلندمدت، بنا به توصیه پزشکی قانونی، بستر لازم را برای به نتیجه رسیدن پروسه بند الف و صدور رأی عدم تحمل کیفر هموارسازید.

٣- و در صورت موافقت نشدن با موارد پیش‌گفته، با توجه به گذشت نیمی از دوران محکومیت با مرخصی منتهی به آزادی اعلام موافقت نمایید.
در غیر این صورت، چاره‌ای جز گذشتن از سلامت وجان خود باقی نمی‌ماند و مجبور خواهم شد بار دیگر دست به اعتصاب غذا و دارو به ترتیب زیر بزنم:
الف- شروع اعتصاب غذا از روز ١١ مهرماه ٩۵ به مدت پانزده روز و اضافه کردن اعتصاب دارو در پی أن.

ب- شروع اعتصاب داروی تدریجی، همراه با اعتصاب غذای اولیه به مدت ١۵ روز تا زمان فرارسیدن سالگرد بازداشت غیرقانونی خویش که تنها دلیل ان انتقادهای تراویده از نیش قلم بوده است، نه چیزی فراتر از ان؛ امری که ازلحاظ شرعی و قانونی نه تنها خلاف و جرم نیست، بلکه به قول علی (ع) بر هر مسلمانی واجب است!

پ- پس از گذشت این یک ماه باید دید خدا چه قسمت خواهد کرد و دست سرنوشت مرا که به کدام سو فرا خواهد خواند!

با سپاس فراوان
عیسی سحرخیز
دهم مهرماه ١٣٩۵


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.