سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روایتی از مرحوم حسن حبیبی: خواستیم برای پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی برویم از...

روایتی از مرحوم حسن حبیبی: خواستیم برای پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی برویم از قم مانع شدند

چکیده :اولین اقدامی که پس از پیروزی انقلاب می‌خواست انجام بشود، همین هیات اعزامی شورای انقلاب بود که از قم نگذاشتند. ...


کانال تلگرامی سایت تاریخ ایرانی بخشی از خاطرات مرحوم حسن حبیبی را منتشر کرد که در آن آمده بود؛پس از انقلاب خواستیم برای پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی برویم؛ از قم مانع شدند!

در این مطلب به نقل از مرحوم حسن حبیبی آمده است:

بعد از پیروزی انقلاب، این بحث پیش آمد که هیاتی به لیبی برود. با توجه به این که من عضو شورای انقلاب بودم و مسئولیت‌هایی داشتم، با من صحبت کردند که بروم. یکی دو نفر دیگر هم قرار بود بیایند، یادم نیست آقای صدر (حاج سیدجوادی) هم بود یا نه، ولی در جریان بود. ولی از طرق دیگری نگذاشتند این کار انجام شود، یعنی شورای انقلاب هم موافق بود و استقبال می‌کرد. بعد از آن هم ما چند جلسه داشتیم، یکی از آن‌ها را که یادم هست در منزل آقای صدر بود. جلسه داشتیم که ببینیم برای تعقیب این جریان چه کار می‌شود کرد. به هر حال اولین اقدامی که پس از پیروزی انقلاب می‌خواست انجام بشود، همین هیات اعزامی شورای انقلاب بود که از قم نگذاشتند. حضرت امام در آن زمان تهران بودند، چون امام مدتی تهران ماندند. نهم اسفند (۵۷) به قم رفتند. ولی قضیه این هیات مربوط به قبل این تاریخ بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.