سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر ارشاد کوتاه آمد: از ادامه اجرای کنسرت‌ها در مشهد صرف نظر کردیم...

وزیر ارشاد کوتاه آمد: از ادامه اجرای کنسرت‌ها در مشهد صرف نظر کردیم

چکیده :وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارایه مجوزهای موقت فعالیت به هفته نامه یالثارات گفت: از نظر ما و هیات نظارت بر مطبوعات این نشریه لغو مجوز شده و ادامه انتشار آن غیر قانونی است....


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارایه مجوزهای موقت فعالیت به هفته نامه یالثارات گفت: از نظر ما و هیات نظارت بر مطبوعات این نشریه لغو مجوز شده و ادامه انتشار آن غیر قانونی است.

به گزارش ایرنا، علی جنتی روز سه شنبه در حاشیه چهارمین جشن ایثار در جمع خبرنگاران افزود: هیات نظارت بر مطبوعات مجوز این نشریه را صادرکرده و بنا بر تخلفات پی درپی که داشته با توجه به مفاد قانون مطبوعات با اکثریت آرای اعضا، آن را لغو پروانه کرده است.

واکنش به لغو کنسرت ها در مشهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قانونی خواندن برگزاری کنسرت ها در سراسر کشورها گفت، با توجه به مزین بودن شهر مشهد به مرقد مطهر امام رضا (ع)، اجرای کنسرت ها در این شهر مخالفانی از جمله نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی را داشت که ما به نظر ایشان احترام گذاشته و با اینکه این کنسرت ها مشکل خاصی نداشت اما از ادامه اجرای آنها در این شهر صرف نظر کردیم.

جنتی تصریح کرد با این حال کنسرت‌ها در دیگر شهرهای استان خراسان رضوی از جمله سبزوار، نیشابور، چناران و دیگر شهرها اجرا خواهد شد و به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود که از اجرای آنها جلوگیری شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد با تمام توان به خواسته مردم برای اجرای کنسرت ها در شهرهای سراسر کشور احترام گذاشته و برای تحقق آنها تلاش خواهیم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد که البته باید توجه هم داشت که کنسرت هایی که ما برگزار می کنیم بدون مشکل است مانند همین کنسرتی که در آن آقای قربانی اشعاری با مضامین عرفانی از مولانا و ابوسعید ابوالخیر خوانده است.

بولتن سازی علیه فیلم فروشنده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره آخرین وضعیت پروانه نمایش و اکران فیلم های ‘فروشنده’ و ‘مادر قلب اتمی’ اظهار داشت: خودم فیلم فروشنده را دیدم فکر نمی کنم برای اکران نیاز به اصلاحیه و تغییرات داشته باشد مگر در جزئیاتی که در موسیقی و تیتراژ این فیلم ممکن وجود داشته باشد.

جنتی در پاسخ به اینکه موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال بولتن سازی های منفی علیه فیلم فروشنده گفت: به نظرم این دوستان اول باید فیلم را ببینند و بعد اظهارنظر کنند چطور می توانند براساس شنیده ها و بدون دیدن محتوای فیلم علیه آن مطلب بنویسند.

جنتی همچنین درباره فیلم مادر قلب اتمی هم گفت: هنوز این فیلم را ندیده ام و نمی توانم اظهارنظری در این باره داشته باشم.

پیکرشهید رکن آبادی پس از شناسایی و تایید دفن شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره اظهارنظر دختر شهید رکن آبادی که از تخلیه برخی اعضای بدن این شهید مثل قلب، مغز و .. قبل از دفن سخن گفته بود،گفت: براساس انگشت نگاری و تایید آزمایش های DNA پیکر ایشان به ایران منتقل شد.

وی اضافه کرد: همچنین قبل از انتقال پیکر شهید رکن آبادی خانواده شان نیز به عربستان اعزام شدند تا هویت ایشان را تایید کنند. به نظر می رسد مطلبی که دختر این شهید عنوان کرده به دلیل نوع مراسم دفنی که عربستانی ها برگزار می کنند و قبل از به خاکسپاری هر فردی امعاء و احشاء او را از بدن خارج می کنند باشد و احتمالا سعودی ها اول قصد داشتند آقای رکن آبادی را در همان عربستان به خاک بسپارند که این قضیه با فشار جمهوری اسلامی منتفی شد.

توضیح درباره دو لایحه مرتبط با رسانه ها

عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه درباره اصلاحات صورت گرفته در پیش نویس لایحه نظام صنفی رسانه ها که مجدد به جریان افتاده است، گفت: در مورد رسانه ها و مطبوعات دو لایحه مجزا در دستور کار قرار دارد که نباید باهم تداخل داشته باشند.

جنتی افزود: اولین مورد لایحه جامع رسانه هاست که به نوعی جایگزین قانون فعلی مطبوعات خواهد شد و اکنون این لایحه در کمیسیون فرهنگی دولت در حال بررسی است تا برای نهایی شدن در اختیار مجلس و کمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر لایحه نظام صنفی رسانه هاست که رابطه خبرنگاران با رسانه ها، رسانه ها با یکدیگر و خبرنگاران با یکدیگر را سامان دهی می کند.

به گفته وی در واقع نهادی مردمی خواهد بود که حتی تخلفات صورت گرفته در عرصه رسانه ها و مطبوعات نیز توسط این نهاد رسیدگی می شود.

لایحه نظام صنفی بسیار مترقی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در واکنش به انتقاداتی که از لایحه نظام صنفی می شود، گفت: این لایحه بسیار مترقی است و به هیچ وجه در پی وابسته کردن رسانه ها مطبوعات و روزنامه نگاران به دولت نیست. هنوز کسی اصل لایحه را نخوانده تا انتقادات درستی به آن مطرح کند.

به گفته جنتی علاوه بر این، پایه گذاری هر دوی این لوایح از همان ابتدا با حضور، مشورت و نظرسنجی کارشناسان و اهالی رسانه و مطبوعات انجام شده ، کاری که هیچوقت سابقه نداشته است.

بازسازی مجموعه لاله زار و تئاتر شهرمنوط به تخصیص اعتبار است

عضو کابینه دولت تدبیر و امید همچنین درباره سرانجام بازسازی برخی سالنهای نمایش هم اظهار داشت: ادامه بازسازی تئاتر در پارک فردوسی و مجموعه سالن های لاله زار و تئاتر شهر منوط به تخصیص اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه است.

جنتی افزود: تمام تلاش خود را برای هر چه سریعتر به اتمام رسیدن این مجموعه ها در چارچوب امکانات و دارایی های دولت خواهیم کرد.

گسترش فضای مجازی عامل پایین بودن تیراژ روزنامه ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره نظر دبیر شورای فرهنگ عمومی نسبت به پایین بودن تیراژ رسانه ها در کشور گفت: همانطور که آقای شاهمرادی گفته اند مجموع تیراژ روزنامه های کل کشور کمتر از یک میلیون است البته این قضیه بیشتر به دلیل گسترش فضای رسانه های جمعی و اینترنت است برای اینکه امروز بیشتر مردم اخبار و رویدادها را از طریق اینترنت دنبال می کنند و کمتر روزنامه کاغذی می خرند.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید دائمی و مستمر باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید کارها به صورت مستمر و مداوم صورت بگیرد تا شرایط دفاع مقدس برای نسل جوان روشن باشد. جنتی افزود: اینکه بگوییم هزار کتاب یا صد فیلم در این باره آماده کرده ایم و کار ما تمام شد؛ درست نیست باید این رویه ادامه پیدا کند تا فرهنگ ایثار را زنده نگه داریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.