سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علم‌الهدی: شما اگر کنسرت می‌خواهی جای دیگر زندگی کن، مشهد جای عیاشی نیست...

علم‌الهدی: شما اگر کنسرت می‌خواهی جای دیگر زندگی کن، مشهد جای عیاشی نیست

چکیده :نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی با بیان اینکه مشهد شهر زیارت است، مدعی شده که مشهد شهر گردشگری نیست که ما بخواهیم مراکز عیاشی یا تفریحی را در آن توسعه دهیم، اینجا باید روی مدیریت زیارتی تمرکز کرد نه مدیریت گردشگری. منظور علم‌الهدی از عیاشی، برگزاری کنسرت‌های موسیقی مجوزدار وزارت ارشاد است که مدتی است با دخالت نهادهای امنیتی در این استان لغو و سرکوب می‌شود....


کلمه – گروه خبر: نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی با بیان اینکه مشهد شهر زیارت است، مدعی شده که مشهد شهر گردشگری نیست که ما بخواهیم مراکز عیاشی یا تفریحی را در آن توسعه دهیم، اینجا باید روی مدیریت زیارتی تمرکز کرد نه مدیریت گردشگری. منظور علم‌الهدی از عیاشی، برگزاری کنسرت‌های موسیقی مجوزدار وزارت ارشاد است که مدتی است با دخالت نهادهای امنیتی در این استان لغو و سرکوب می‌شود.

احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با ادبیاتی مخصوص به خود با اهانت به مردم مشهد و مسافران این شهر اظهار عقیده کرده است: چرا توریست فاسق و فجور باید به این شهر بیاید؟ اینجا شهر زیارت است و شهر گردشگری نیست که ما بخواهیم مراکز عیاشی یا تفریحی را در آن توسعه دهیم، اینجا باید روی مدیریت زیارتی تمرکز کرد نه مدیریت گردشگری.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: در همه دنیا نمونه این مدیریت را داریم، مگر شهر واتیکان دارای مقیاس‌های قداستی نیست و همه جریان‌ها، قداستش را حفظ نمی‌کنند؟ ما باید بدانیم که در شهر امام رضا(ع) زندگی می‌کنیم، در شهر امام رضا(ع) نمی‌شود کنسرت برگزار کرد و دیگر نباید سر این موضوع با مردم یا برخی مسئولان کوته‌فکر چانه‌زنی کرد. شما اگر کنسرت میخواهی جای دیگری زندگی کن، چرا باید یک شهر زیارتی را انتخاب کنید؟

وی با اعتراض به خواست عموم مردم برای ایجاد فضاهای فرهنگی و برگزاری کنسرت‌هایی که در سراسر ایران با مجوزهای رسمی انجام می‌شود، گفته است: هر روز کمپین جدیدی برای کنسرت راه می‌اندازند، این‌ها اردوکشی در مقابل امام رضا(ع) است، در یک جلسه باید تکلیف این شهر مشخص شود و همه مدیران و ساکنان بدانند این شهر آن‌قدر دلداده و عاشق دارد که نمی‌گذارند شما در برنامه‌ریزی و عیاشی آزاد باشید.

علم‌الهدی تصریح کرد: همه طراحان ورود توریست که می‌خواهند توریست خارجی جذب کنند، دور این شهر خط قرمز بکشند، این شهر متعلق به امام رضا(ع) است، آن‌هایی که اینجا می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند باید بدانند که اینجا جای این کارها نیست. آیا در خانه امام رضا(ع) ما نباید بتوانیم این‌ها را رعایت کنیم؟ باید چانه بزنیم که کنسرت باشد یا خیر؟

او همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با اهانت به مرحوم آیت‌الله العمظمی منتظری مدعی شد: چندین سال از رحلت امام خمینی(ره) می‌گذرد و شاهد هستیم که نوار صدای پیرمردی […] را پخش می‌کنند و با کمال جسارت، یک تشکیلاتی هم ادعا می‌کند که ما پخش‌کننده این نوار بودیم. امیدواریم که دستگاه قضایی سریع این مسئله را پیگیری کنند چراکه این اعلام جنگ با بنیاد انقلاب است.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.