سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی‌حرمتی امام جمعه قائم‌شهر به بیت امام و پاسخ صریح سیدعلی خمینی...
» غرویان: برخی انقلابی‌گری را در کوبیدن بیت مؤسس انقلاب می‌دانند

بی‌حرمتی امام جمعه قائم‌شهر به بیت امام و پاسخ صریح سیدعلی خمینی

چکیده :سخنان روز گذشته سیدعلی خمینی در قائم شهر با سخنان قبلی او تفاوت زیادی داشت. بر اساس خبرهای رسیده از این شهر، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در سخنانی تفرقه انگیز به جای استقبال از نوه امام خمینی با بی حرمتی به بیت بنیانگذار جمهوری اسلامی بهت شرکت کنندگان در این مراسم را برانگیختند....


کلمه – گروه خبر: سخنان روز گذشته سیدعلی خمینی در قائم شهر با سخنان قبلی او تفاوت زیادی داشت. بر اساس خبرهای رسیده از این شهر، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در سخنانی تفرقه انگیز به جای استقبال از نوه امام خمینی با بی حرمتی به بیت بنیانگذار جمهوری اسلامی بهت شرکت کنندگان در این مراسم را برانگیختند.

امام جمعه قائم شهر در پیروی از بولتن نویسان معلوم الحال در جلسه ای که برای شهادت امام صادق علیه السلام برگزار شده بود، با توهین به بیت امام به چند رویداد سیاسی در کشور پرداخت و گفت: چرا در برابر جفا و سوء رفتار عده‌ای بریده از خط امام سکوت می‌کنید و چرا فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ را محکوم نکردید و مع‌الاسف با سران آن واقعه ملاطفت و مصاحبت دارید.

به گزارش فارس، علی معلمی در تکرار ادعاهای اقتدارگرایان در مورد اعتراضات سال ۸۸ از سکوت بیت امام در این مورد اظهار کرد: مگر در مقطعی حضرت امام نفرموده بود قانون طاغوتی بهتر از بی‌قانونی است و اگر قانون جدیدی وضع نشد از همان قانون قبلی پیروی شود، فتنه‌گران قانون‌شکنی کردند و برای ملت و نظام خسارت به بار آوردند و دشمنان را شاد کردند، حال چرا بیت امام سکوت کرد؟

پشت پرده سخنرانی علی خمینی

ظهر روز گذشته اتفاق حیرت انگیزی افتاد؛ حادثه ای که نشان می دهد برخی همچنان دوست دارند اتش اختلاف و تنازعات سیاسی را روز به روز گسترده تر کنند تا انتفاع خویش را از پس این اتفاقات ببرند!

به گزارش «انتخاب»، ماجرا از اینجا آغاز شد که حجت الاسلام علی معلمی امام جمعه قائم شهر در نامه‌ای مملو از احترامات خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی تقاضای سخنرانی نوه امام (ره) در مصلی این شهر را مطرح کرد. حجت الاسلام سید علی خمینی نیز در کمال دوستی و مودت، درخواست امام جمعه را اجابت کرد تا طبق وعده، در سالروز شهادت امام صادق (ع) برای مردم قائم شهر سخنرانی کند.

نزدیکان بیت امام اما از ابتدای ورود به مصلی، متوجه فضای سنگین و ملتهب محل سخنرانی شدند و از نوه امام خواستند که سخنرانی را به وقت دیگری موکول کند، سید علی خمینی اما ضمن رد این درخواست، احترام به مردم قائم شهر که در مصلی حضور یافته بودند را علت عدم توقف سخنرانی خود در مصلی خواند.

این اما همه ماجرا نبود! وقتی امام جمعه پشت تریبون رفت تا به رسم آداب، میهمان را معرفی و برای سخنرانی دعوت کند، کلمات و واژگانی به گوش رسید که اوج حیرت حاضران را بدنبال داشت. او سخنانی را ایراد کرد که بخش هایی از آن انتقاداتی تند و تیز و خارج از چارچوب از بیت امام و یادگار امام آیت الله سیدحسن خمینی را شامل می شد که ابهام در نیت برگزارکنندگان این جلسه را تشدید کرد؛ سخنانی که بیشتر شبیه به یادداشت ها و اخبار ویژه یک روزنامه صبح تهران ارزیابی می شد!

یکی از حاضران در جلسه در این مورد به خبرنگار ما گفت: رسم میهمانی و اولیات اداب حکم می کند، میزبان ولو انتقادی به میهمان داشته باشد، او را احترام کند و از بیان جملات مناقشه برانگیز که حرمت میهمان را لکه دار می کند، اجتناب کند. اما امام جمعه که باید منادی اداب و اخلاق اسلامی باشد، در اینجا عملی خلاف مرتکب شد که باعث شگفتی حاضران در جلسه و ناظران سیاسی شد.

سیدعلی خمینی البته به قدر کفایت، تک به تک ابهامات امام جمعه را پاسخ گفت. وی با بیان اینکه به نظر می رسد این اقدام برنامه ریزی شده بوده افزود: ظاهرا برنامه ریزان این شو، در پی آن بودند که حجت الاسلام سید علی خمینی را در برابر برادر بزرگشان ایت الله سید حسن خمینی قرار دهند که پاسخ های حاج علی اقا، تمام برنامه انان را بهم ریخت.

وی از استقبال مردم حاضر در مصلی از سخنان سیدعلی خمینی خبر داد و گفت: سخنان محکم ایشان، تهدید برنامه ریزان را تبدیل به فرصت کرد به طوریکه سیدعلی خمینی ضمن توضیح در مورد ماجرای ردصلاحیت سیدحسن خمینی که به “شکست سکوت بیت امام” مشهور شد، مشت محکمی بر دهان منافقان داخلی و معاندان خارجی زد و از روابط حسنه بیت امام با رهبر معظم انقلاب سخن گفت. روابطی که به گفته سید علی خمینی، مثال زدنی است

سید علی خمینی همچنین با تاکید بر این نکته که “کلمه ای گله و شکایت از نظام و انقلاب و رهبری از حاج حسن آقا ندیدیم” این سئوال اساسی را پرسید که “چه کسی از جدایی خانواده امام از رهبری معظم انقلاب نفع می برد؟”

نوه امام با تقبیح این عمل منافقین که قصد قراردادن بیت امام در برابر نظام و رهبر معظم انقلاب را دارند، حجت را بر منافقان و معاندان داخلی و خارجی تمام کرد و گفت که از فرزندان امام یک کلام در تضعیف آیت الله خامنه ای نخواهید شنید.

خروشی قهرمانانه در دفاع از یادگار و بیت امام

در همین حال سایت جماران نزدیک به بیت امام خمینی در مطلبی به قلم حجت الاسلام هاشمیان نوشته است: به لطف الهی بار دیگر توفیق رفیق شد و در ایام شهادت امام صادق (ع) در محضر دوست فاضل و متقی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی آقای خمینی در سفر به قائم شهر بودم.

ایشان به دعوت امام جمعه و خانواده آیت الله صالحی مازندرانی به جهت مجلسی که به مناسبت شهادت امام صادق (ع) و سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی برگزار شده بود عازم قائمشهر شده بودند.

ابتدای ورود جلسه که در مصلی قائمشهر بود انبوه جمعیت مشتاق به اهل بیت (ع) را دیدم که از صبح منتظر حضور نوه گرانقدر حضرت امام خمینی (س) بودند. مواردی را که شاهد بودم لازم می دانم از باب وظیفه بیان کنم.

امام جمعه که به عنوان خیر مقدم پشت تریبون رفتند بیانیه ای همراه با طرح سؤالاتی که با هدف خاصی تنظیم شده بود و حمله شدید اللحنی به بیت امام بود را قرائت نمودند که اولا باعث تعجب بسیاری از افراد حاضر در جلسه و مسئولان و روحانیون گردید و ثانیا صحبت های ایشان هم قابل تأمل و هم تأسف بود.

از آنجایی که جلسه متعلق به ایشان بود برداشت من و اکثر حاضرین این بود که افرادی هماهنگ با این بیانیه در جلسه باشند و بخواهند اقدام خاصی کنند؛ لذا جو سنگینی حاکم بود.

اما وقتی حاج سید علی آقای خمینی برای ایراد سخن بر کرسی نشستند و با جمله اتقواالله و روایتی از امام صادق (ع) شروع نمودند که دنیایی از مطلب بود جو سنگین بر جلسه را کمی سبکتر کرد و علمایی که بنده در کنار آنها نشسته بودم لب بر تحسین ایشان گشودند و در وصف ایشان سخنان زیبایی را بیان داشتند.

حمایت قاطع سید علی آقا در جلسه چنان جو را تحت تأثیر قرار داد که چند نفر خواستند علیه امام جمعه شعار دهند که ایشان مانع شدند که این هم نشان از خلق و خوی اسلامی ایشان بود.

حاج سیدعلی آقا چنان از اخوی خود آیت الله حاج سیدحسن آقا و سکوت یادگار امام در مقابل نامهری ها سخن گفت که باعث گریه بعضی ها در جلسه شد.

الحمدلله به لطف الهی، از یادگار امام که پرچمدار بیت است به نوعی دفاع نمود که همه حاضران به تمجید پرداختند و فهمیدند که بیت امام ضمن اتحاد و همراهی با هم در دفاع از نظام و انقلاب و رهبری راسخند؛ که این صحبت های ایشان برای بدخواهان و کج اندیشان خیلی گران آمد.

یکی از نکات قابل توجه این بود که سید علی آقا به مسأله انتخابات خبرگان رهبری و رد صلاحیت آقای سید حسن خمینی پرداختند و در جمع مردم از مظلومیت ایشان پرده برداشتند و همه در جلسه متوجه سعه صدر و منش اخلاقی و سیاسی یادگار امام که برای حفظ وحدت انجام می دهد شدند.

مشخص بود که گروهی می خواستند از این فرصت استفاده کرده و جو تخریبی جدیدی را علیه بیت امام ایجاد کنند که با فهم و درایت سید علی آقا و بیانات روشنگرانه که مملو از رعایت اخلاق و دین بود این توطئه خنثی گردید.

در پایان جلسه شجاعت وصف ناپذیر ایشان این بود که سید علی آقا برای اینکه نشان دهند که ارادت مردم به بیت امام به چه میزان است بر خلاف مسیر تنظیم شده به میان مردم رفتند و موجی از احساسات و شعارهایی برآمده از دل بود که ستونهای مصلی را به لرزه درآورده بود و فضا را انقلابی کرده بود.

مرحبا به سید علی آقا و شگفتا از محبت مردم نسبت به بیت امام؛ چرا که این مراسم نشان دهنده محبوبیت وصف ناپذیر این بیت در قلوب مردم است.

محسن غرویان: برخی انقلابی‌گری را در کوبیدن بیت مؤسس انقلاب می‌دانند

یک استاد حوزه علمیه با بیان این که متاسفانه برخی افراطیون خودشان را از مقام معظم رهبری جلوتر می دانند، گفت: این افراد معنای انقلابی گری را کوبیدن بیت امامی می دانند که خود مؤسس انقلاب و انقلابیگری بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در خصوص تلاش برخی دشمنان خارجی و دنباله رو های داخلی شان برای القاء فاصله میان بیت حضرت امام و نظام اظهار کرد: این همیشه شعار استعمار بوده که «تفرقه بینداز و حکومت کن» استعمار همیشه به دنبال تفرقه افکنی بوده و هست. در حال حاضر نیز آن دشمنان نظام و انقلاب، تلاش می کنند از طریق تفرقه افکنی بین مسئولین نظام و بین فرزندان و یادگاران امام، به آن اهداف سیاسی خودشان برسند.

وی ادامه داد: بنابراین خیلی باید حواس مان جمع باشد که اسیر این القائات نشویم. البته بیت امام و این اخوان بزرگوار بحمد الله کمال تلاش و توجه را دارند که کنار یکدیگر باشند و با این کارشان دشمن و بدخواهان بیت امام را ناامید کرده اند.

غرویان همچنین در خصوص تلاش عده ای برای پنهان کردن رابطه عاطفی سید حسن خمینی و مقام معظم رهبری بیان کرد: هر سال مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به شخص حاج سید حسن آقای خمینی در مراسم ۱۴ خرداد دارند و بنده خودم شاهد بوده ام و محبت، لطف و عنایت ایشان به بیت امام کاملا مشهود بوده است .

وی افزود: متاسفانه بعضی از این افراطیون از این انس و الفت خوششان نمی آید و ناراحتند. این افراطیون حتی خودشان را از مقام معظم رهبری هم جلو تر می دانند. به هر حال این مشکلی است که در این رابطه در داخل داریم؛ اما خوشبختانه عنایت مقام معظم رهبری همراه با درایت حاج سید حسن آقا و برادران ایشان این مطلب را خنثی می کند.

این استاد حوزه در ادامه در مورد عملکرد مجموعه بیت امام در سال های اخیر خاطرنشان کرد: تلاش های بسیار خوبی شده و می شود. این موسسه با انتشار نشریاتی چون «حریم امام» و فعالیت هایی که در سایت جماران و… صورت می دهد سعی در حفظ اندیشه های امام و آن انقلابی گری است که امام خمینی خود مؤسس آن بودند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز به صورت کامل شرایط و ویژگی های انقلابی گری را شرح و بیان کرده اند. اما متاسفانه برخی افراطیون در داخل، انقلابی گری که مقام معظم رهبری فرمودند را اشتباه می فهمند و آن را در کوبیدن بیت امامی می دانند که خود مؤسس انقلاب و انقلابیگری بوده است، این خطای بزرگی است که این افراد دچار آن هستند که امیدواریم از خواب غفلت بیدار شوند.

همه آنچه سیدعلی خمینی در واکنش به سخنان امام جمعه قائم شهر گفت

‎وی سپس به سخنان امام جمعه قائم شهر در این جلسه پرداخت و گفت: هرکسی در جایگاهی که هست نعمتی را که خداوند داده باید قدر بداند. من در هر جلسه ای مشابه این جلسه گفته ام که بنده هیچ نیستم؛ بنده یک طلبه عادی هستم. خداوند این نعمت را به من داده که نوه امام هستم و وقتی به خانه یک شهید می روم پدر او مرا در آغوش می گیرد. اگر کسی مرا احترام می کند به خاطر امام است.

‎نوه امام ادامه داد: این امر بر عهده من و شما مسئولیتی می آورد. مسئولیتی برای من هست که از منیّت ها حرف نزنم و پایم را کج نگذارم که در این صورت امام در آخرت مرا بازخواست می کند. ما و مجموعه بیت امام خیلی بهتر از این را می توانستیم عمل کنیم و نکردیم. اما خداوند شاهد است که نخواستم کم کاری کند. امام حقوق زیادی به گردن این نطام دارد و اگر امام نبود مسئولین هم چیزی نبودند.

‎وی تصریح کرد: من تا به حال در منبری از حاج حسن آقای خمینی اسم نبرده بودم. ما خبر داریم کسانی در خارج کشور و دنباله های داخلی برنامه ریزی کرده بودند و یکسری غرض ورزی ها وجود داشت که ایشان را از رهبری و نظام جدا کنند. چون امام جمعه گفتند من اسم می برم؛ خیلی از این کسانی که این حرفها را می زنند و می گویند شما کجا بودید و می گویند از ولایت دفاع کنید؛ تو ندیدی! (تکبیر مردم) این درد است که خانواده امام پشت سر رهبری بوده و هست و این محبت رهبری را نمی دانم نسبت به کسان دیگری دارد یا نه. دشمن نمی خواهد اینها دیده بشود! ایشان(امام جمعه) می گویند چرا صحیفه نور را منتشر نمی کنید؟ من جهت اطلاع شما می گویم موسسه تنظیم و نشر آثار امام «صحیفه امام» را پس از گرفتن اشکالات «صحیفه نور» منتشر کرده است. می گویند چرا صحیفه و وصیت نامه امام را بازنشر نمی کنید! من ایشان را مقصر نمی دانم(که چنین حرفهایی می زند) و به ایشان علاقه مند هستم. ایشان از اول با امام بوده اند و چند سال است به من محبت دارند. منظور من کسانی که در خارج کشور هستند. ایشان در سال ۴۷ در نجف از امام در امور حسبیه اجازه گرفته اند و پای درس امام نشسته بودند؛ لذا سخنان من جسارتی به ایشان نیست.

‎وی ادامه داد: دشمنان ما نشسته اند که بین بیت امام و نظام اسلامی فاصله بیندازند. انسان تعجب می کند که هرگاه حاج حسن آقای عزیز با رهبری جلسه دارند و بعد آن بیست سی نفر می فهمند، عده ای از داخل به خارج گرا می دهند و ناگهان چیزی گفته می شود که فاصله بیفتد. شما اگر ۵ سال یکبار رهبری را می بینید ایشان در فواصل زمانی خیلی کوتاه رهبری را می بینند. برخلاف تبلیغات دشمن نطام محکم تر از قبل پیش می رود و در ۲۰۰ سال گذشته دوره ای قدرتمند تر از امروز به رهبری آیت الله سید علی خامنه ای نداشته ایم.

‎سید علی خمینی با تاکید بر اینکه سعی نکنیم افراد را جدا کنیم، تأکید کرد: همه در این عرصه هستند. مگر جمعیت ما شیعیان علی(ع) و عاشق امام در کل دنیا چقدر هستند؟ اگر همه ما با هم مستحکم باشیم باید با توسل به صاحب الامر(عج) مستحکم باشیم؛ اما اگر باز در خودمان یکدیگر را قطع کنیم وضع بدتر می شود.

‎وی گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحیت کردند، ایشان چه کار کرد؟ دشمنان ما را ناامید کردند. هفته قبل از ثبت نام ایشان و رهبری با هم صحبت کردند؛ دو هفته بعد ردصلاحیت دوباره ملاقات کردند و به خدمت ایشان رفتند. رهبری هم در زمان سالگرد امام به حرم امام آمدند. اگر شما بعد از سالها تدریس در حوزه علمیه ردصلاحیت شوید، در حالی که هرروز حداقل دویست سیصد نفر سر درس شما هستند به شما می گفتند تو بی سوادی، چه می کردید؟! اگر بحث امتحان است، آیت الله مومن گفتند امتحان لازم نیست. نمی خواهم تک تک آقایان را اسم ببرم، اما همه مى دانند علت رد صلاحیت ایشان امتحان نبود و آقایان شاهرودی، مومن و آیت الله یزدی گفتند مسأله، امتحان نبود! هرکس دیگر بود در چنین شرایطی حرکتی می کرد. اما کلمه ای گله و شکایت از امام و انقلاب و رهبری از حاج حسن آقا ندیدیم. غیر از این هم انتطاری نبود. رهبری نگفتند شورای نگهبان کار درستی کرد که ایشان را رد یا تأیید کرد. ایشان بعد از انتخابات گفتند اگر قانون مشکلی دارد باید اصلاح شود. خود آقایان شورای نگهیان گفتند ما ۱۲ نفر هستیم و ۱۲ هزار نفر ثبت نام کرده اند، چگونه می توانیم این همه را بررسی کنیم؟! در خبرگان هم حاج حسن آقا اعتراض کردند اما باز هم گفتند صلاحیت برای ما احراز نشده است

‎وی گفت: چه کسی گفته است ایشان به نفع رهبری حرفی نزده است؟ شما مصاحبه اخیر ایشان با تلویزیون را ندیدید که ایشان گفتند رهبری خلف شایسته امام است و خداوند کمک کرد که ایشان در این جایگاه قرار گرفت. چه کسی نفع می برد که خانواده امام را از رهبری معظم انقلاب جدا کند؟ منافقین نفع می برند! نفع جدا کردن بیت امام از رهبری برای آمریکا، صهیونیست ها و منافقین است. ما همیشه کنار ایشان و در خدمت بوده ایم و از فرزندان امام یک کلام در تضعیف آیت الله خامنه ای نخواهید شنید.

‎سید علی خمینی در پایان گفت: میزبان عزیز ما این حرفها دردآور است و برای ما قابل تحمل نیست؛ البته من مدعی نیستم ما همیشه درست رفتار کرده ایم. اما بزرگ کردن این مساله آن هم در چنین جلسه ای که قرار است برای الفت مردم باشد درست نیست.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.