سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد مطهری به سپاه: عدم ورود ارتش به سیاست و اقتصاد نقطه قوت آن محسوب می‌شود و نه ...

انتقاد مطهری به سپاه: عدم ورود ارتش به سیاست و اقتصاد نقطه قوت آن محسوب می‌شود و نه ضعف

چکیده :با گذشت چند روز هنوز واکنش ها به سخنان سخیف عباسی درباره ارتش ادامه دارد. علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پرهیز از تضعیف ارتش گفت که عدم ورود ارتش به حوزه سیاست و اقتصاد نقطه قوت آن محسوب می‌شود و نه نقطه ضعف. کنایه علی مطهری به سپاه است که با ورود غیرقانونی در عرصه های سیاسی و اقتصادی مشکلات جدی برای کشور ایجاد کرده است. علی مطهری بارها نسبت به عدم مداخله سپاه در سیاست و انتخابات هشدار داده است....


کلمه – گروه خبر: با گذشت چند روز هنوز واکنش ها به سخنان سخیف عباسی درباره ارتش ادامه دارد. علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پرهیز از تضعیف ارتش گفت که عدم ورود ارتش به حوزه سیاست و اقتصاد نقطه قوت آن محسوب می‌شود و نه نقطه ضعف.

به گزارش کلمه، کنایه علی مطهری به سپاه است که با ورود غیرقانونی در عرصه های سیاسی و اقتصادی مشکلات جدی برای کشور ایجاد کرده است. علی مطهری بارها نسبت به عدم مداخله سپاه در سیاست و انتخابات هشدار داده است. وی همچنین چندی پیش در سخنان صریحی خطاب به سپاهیان گفت که “امروز سپاه رقیب مردم و بخش‌ خصوصی و مثل پیمانکارهای معمولی است و این امر آفات و آسیب‌هایی برای خود سپاه و اقتصاد کشور داشته است.”

امروز نیز علی مطهری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آقای عباسی در سخنانشان بی‌تفاوتی ارتش نسبت به برخی مسائل سیاسی و اقتصادی را یک نقص و ایراد برای ارتش برشمرده‌اند در حالی که اتفاقا این نقطه قوت ارتش است که صرفا کار تخصصی خودش را انجام می‌دهد و وارد حوزه سیاست و اقتصاد نشده است.

وی افزود: اجتماع نیروی نظامی با قدرت اقتصادی و سیاسی و هم‌چنین قدرت رسانه‌ای باعث می‌شود یک نهاد نظامی به تدریج تبدیل به یک حزب قدرتمند سیاسی شود و این می‌تواند برای آینده کشور مخاطراتی ایجاد کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ارتش وظیفه‌ای که به او محول شده را به خوبی انجام می‌دهد تاکید کرد: به اعتقاد من ارتش کار درستی انجام می‌دهد که وارد حوزه های غیرمرتبط نمی‌شود.

نائب رئیس مجلس با اشاره به نقش برجسته ارتش در دوران جنگ تحمیلی تصریح کرد: عملیات شکست حصر آبادان بدون کمک ارتش و لشکر ۷۷ خراسان امکان پذیر نبود و این نیروی نظامی در عملیات آزاد سازی خرمشهر نیز نقش اساسی داشت. به طور کلی ارتشی که بازمانده‌ای از رژیم گذشته بود و مدتها بازسازی نشده بود در جنگ تحمیلی نقش موثری داشته است.

مطهری اضافه کرد:‌ روشن نیست صحبت‌های آقای عباسی با چه انگیزه‌ای گفته شده البته ظاهرا صحبت‌های ایشان مربوط به قبل بوده اما اخیرا منتشر شده است. به هر حال این سخنان ناپخته بوده و شاید هم ایشان به منظور تضعیف ارتش این حرف را نزده اما اثر بیرونی منفی دارد و ما امیدواریم ایشان صحبت‌شان را اصلاح کنند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از تضعیف ارتش خاطر نشان کرد: در شرایط امروز منطقه ما نباید روحیه ارتش را تضعیف کنیم و به جای اینکه از ارتش به خاطر پرداختن به کار تخصصی‌اش تمجید شود آن را متهم به بی‌تفاوتی به مسائل اساسی کشور کنیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.