سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادعای عجیب سعیدی: پیامبر با مخالفان طوری برخورد می‌کرد که هیچ‌کس حق مراوده با آنه...
» کسانی که درصدد تبرئه و حمایت از جریان فتنه هستند، کج‌فهمند

ادعای عجیب سعیدی: پیامبر با مخالفان طوری برخورد می‌کرد که هیچ‌کس حق مراوده با آنها را نداشت

چکیده :علی سعیدی که گویی فراموش کرده در سال ۸۸ خیابان‌های شهر توسط نیروهای امنیتی و بسیج تا بن دندان مسلح اشغال شده بود، با گذشت هفت سال مدعی شده که حوادث اخیر ترکیه شباهت‌هایی با وقایع فتنه ۸۸ در ایران داشت! تلاش نماینده ولی فقیه در سپاه برای القای سناریو سعید امامی‌ها در سال ۸۸ نه تنها به نتیجه نرسیده است بلکه افکار عمومی حاضر به قبول آن نشده و رفتارهای سیاسی جامعه نشان از ضدیت با این القائات دارد....


کلمه – گروه خبر: علی سعیدی که گویی فراموش کرده در سال ۸۸ خیابان‌های شهر توسط نیروهای امنیتی و بسیج تا بن دندان مسلح اشغال شده بود، با گذشت هفت سال مدعی شده که حوادث اخیر ترکیه شباهت‌هایی با وقایع فتنه ۸۸ در ایران داشت!

به گزارش کلمه، تلاش نماینده ولی فقیه در سپاه برای القای سناریو سعید امامی‌ها در سال ۸۸ نه تنها به نتیجه نرسیده است بلکه با گذشت بیش از هفت سال و اختصاص یافتن همه رسانه‌های رسمی و تریبون‌های وابسته، افکار عمومی حاضر به قبول آن نشده و رفتارهای سیاسی جامعه نشان از ضدیت با این القائات دارد.

سعیدی و اقتدارگرایان طی هفت سالی که گذشت بارها از مرگ آنچه “فتنه” می‌خوانند سخن گفته‌اند، اما باز هم در هر مناسبتی بیشترین بخش از سخنان خود را به حوادث سال ۸۸ اختصاص می‌دهند و به تکرار مکررات خود می‌پردازند و از اینکه مردم، فعالان سیاسی و حتی مسئولان کشوری و لشکری عملی خلاف نظر آنان دارند، بشدت عصبانی‌اند.

سعیدی بی‌اشاره به تمام تلاش‌هایی که طی این سال‌ها برای مخدوش نشان دادن چهره میرحسین موسوی و مهدی کروبی از سوی رسانه‌های رسمی و نهادهای تحت امر رهبری صورت گرفته است، اظهار نظر کرده که “ضرورت دارد تا ماهیت عناصر جریان فتنه برای افرادی که ناآگاهانه و از روی هیجانات مقطعی به سمت فتنه‌گران می‌روند، تبیین شود؛ برخی از اندیشمندان معتقدند جریان و عنصر فتنه‌گر را باید تکان داد تا ریزش کند، وقتی این اتفاق افتاد، هواداران این جریان از ماهیت آن آگاه می‌شوند و نتیجتا فرد فتنه‌گر به صورت یک قهرمان در جامعه متجلی نمی‌شود و چهره کاریزماتیک مصنوعی خود را از دست می‌دهد و منزوی می‌شود.”

سعیدی توضیح نمی‌دهد با این همه تلاشی که طی این هفت سال انجام شده است چرا از رفع حصر موسوی و کروبی هراس دارند و چرا به رغم همه تبیلغات سوئی که انجام داده‌اند این افراد همچنان از چهره‌های محبوب جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه بدون اشاره به خشونت‌های عریانی که در مقابل معترضان به انتخابات سال ۸۸ انجام شد از رویکرد توام با “رافت” رهبری سخن می‌گوید و می‌افزاید: معظم له در مواجهه با جریان فتنه ابتدا با رأفت برخورد کردند و فرمودند هر کس اعتراضی دارد اعلام کند و سپس وقتی احساس فرمودند عده‌ای تن به قانون نمی‌دهند و به هر قیمتی بنا دارند انقلاب را به کمک اجانب با چالشی جدی مواجه کنند با صلابت برخورد کردند و مقابل این جریان ایستادند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بی‌اثری تبلیغات اقتدارگرایان در مورد اعتراضات سال ۸۸ می‌پردازد و می‌گوید: پس از فروکش کردن جریان فتنه بار دیگر نقش تدبیر، حکمت، مصلحت و رأفت اسلامی مشاهده شد؛ البته انتظار بود برخی افراد عبرت بگیرند و از فتنه‌گران تبری بجویند اما با کمال تأسف شاهد بودیم کسانی که در فتنه دستی داشتند نه تنها عذرخواهی نکردند و عبرت نگرفتند بلکه همچنان در جهت حمایت از آن جریان در حال کار هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه، ادامه داد: امروز شاهد هستیم که متاسفانه برخی عناصری که در فتنه نقش داشتند و به نحوی از انحاء در آن جریان برانداز موثر بودند در مسندها به کار گرفته شده‌اند و یا با آنها خیلی دوستانه و محبت‌آمیز رفتار می‌شود.

وی افزود: فردی که پس از وارد آوردن خسارت‌های بی‌شمار به نظام و جامعه از زندان آزاد شده بود، از سوی برخی منتسبان به دولت مورد استقبال قرار گرفت؛ باید گفت اینگونه رفتار با خطی مشی برگزیده شده از سوی نظام ناهمخوان است.

سعیدی از کسی نامی نمی برد ولی اشاره او به آزادی سیدمصطفی تاج‌زاده از زندان پس از هفت سال است که بدون هیچ جرمی در انفرادی به سر برد و بعد از آزادی از حبس مورد استقبال فعالان سیاسی، مدنی و گروه‌های مختلف مردم قرار گرفت.

رفتار پیامبر اکرم(ص) در مقابل افراد طاغی و فتنه گر!

سعیدی با مشابه‌سازی دینی بی‌اشاره به ویژگی “مکارم‌الاخلاق” بودن پیامبر اسلام مدعی شد که پیامبر اکرم(ص) در مقابل کسانی که در برابر فرمان ایشان تبعیت نداشتند به گونه‌ای برخورد می‌کردند که هیچ کس حق مراوده با آنها را نداشت؛ به طور کلی تولی و تبری به همین معناست؛ یعنی برائت جستن از کسانی که با فتنه‌گران مستقیما همکار بودند و یا غیرمستقیم در پشت صحنه فتنه فعالیت داشتند.

البته او نمونه ای تاریخی را ذکر نمی کند. براساس روایات موجود از صدر اسلام پیامبر اکرم حتی نسبت به ابوسفیان و خانواده اش هم با رافت رفتار کردند و به آنان اجازه دادند که در شهر مکه مانند گذشته زندگی کنند.

حوادث اخیر ترکیه و شباهت هایی که این حوادث با وقایع فتنه ۸۸ در ایران داشت!

وی با اشاره به حوادث اخیر ترکیه و شباهت هایی که این حوادث با وقایع سال ۸۸ در ایران داشت، اظهار کرد: در ترکیه آنچه که اتفاق افتاده و برخی آن را کودتای نافرجام می‌دانند، ممکن است شباهت‌هایی با فتنه ۸۸ داشته باشد اما باید توجه داشت که شرایط در آن کشور با ایران اسلامی متفاوت است.

سوءاستفاده برخی افراد از رأفت اسلامی نظام در قبال فتنه‌گران

درحالی که هنوز هم عده‌ای به خاطر اعتراضات سال ۸۸ در زندان و حصر و حبس هستند، سعیدی “به سوءاستفاده برخی افراد از رأفت اسلامی نظام در قبال فتنه‌گران” اشاره کرد و گفت: وقتی رهبری می‌فرمایند من نسبت به فتنه حساسیت دارم و نباید کسانی که در فتنه نقش داشتند در مصادر امور قرار گیرند، این توقع و انتظار ایجاد می‌شود که دولتی‌ها و مجلسیان در این رابطه اهتمام لازم را داشته باشند و نسبت به بکارگیری نقش‌آفرینان فتنه و یا رای اعتماد دادن به آن‌ها حساس باشند.

وی با اشاره به راه‌ها و روش‌های مختلفی که برای اعلام موضع نسبت به جریان فتنه وجود دارد، بیان داشت: خواص و مسئولین کشور وقتی شاهد این هستند که تدابیر رهبری به معنای واقعی کلمه عمل نمی‌شود باید از راه‌ها و روش‌های مختلفی که وجود دارد برای تبیین مواضع و روشنگری بهره بگیرند و تنها این امر را به خطبه‌های نماز جمعه موکول نکنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه، تصریح کرد: خداوند منان از خواص و نخبگان انتظار دارد که در مقاطع لازم سخن بگویند و با حفظ همه جوانب امر هشدار و تذکر دهند و روشنگری کنند.

سوء استفاده برخی افراد از رافت نظام اسلامی در قبال فتنه‌گران غیرقابل قبول است

سعیدی سوء استفاده برخی افراد و جریانات از رافت نظام اسلامی در قبال فتنه‌گران را غیرقابل قبول دانست و گفت: نباید برخی افراد و جریانات از رافت نظام اسلامی سوء استفاده کنند و در جامعه چنین القاء کنند که جریان فتنه یک سوء تفاهم بوده و از این رهگذر در صدد تبرئه فتنه‌گران برآیند.

افرادی و جریاناتی که درصدد تبرئه و حمایت از جریان فتنه هستند، کج‌فهم هستند

وی در پایان اظهار کرد: افرادی و جریاناتی که درصدد تبرئه و حمایت از جریان فتنه هستند، کج‌فهم هستند و خواص جامعه و دلسوزان نظام باید به شیوه‌های مختلف در این زمینه، تذکرات لازم را به این افراد و مسئولان امر بدهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.