سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعای قنوت نماز عید فطر، برای چاپ و تکثیر/ رسانه شمایید...

دعای قنوت نماز عید فطر، برای چاپ و تکثیر/ رسانه شمایید

چکیده :در آستانه عید سعید فطر قرار داریم. عید فطر یکی از دو عید بزرگ مسلمانان جهان است که در آن مسلمانان به سرانجام رساندن یک ماه روزه داری و عبادت و موفقیت در اطاعت خداوند را جشن می گیرند. کلمه برای سهولت استفاده روزه داران از فضیلت های روز عید فطر و نماز آن، دعای قنوت نماز عید فطر را برای چاپ و تکثیر آماده کرده است که به صورت نسخه تصویری و PDF قابل دریافت است. ...


کلمه: در آستانه عید سعید فطر قرار داریم. عید فطر یکی از دو عید بزرگ مسلمانان جهان است که در آن مسلمانان به سرانجام رساندن یک ماه روزه داری و عبادت و موفقیت در اطاعت خداوند را جشن می گیرند.

بزرگداشت این عید با آداب و سنت های ویژه ای در فرهنگ ها و جوامع مختلف اسلامی همراه است که یکی از محوری ترین آنها در احکام اسلامی، نماز عید فطر است. بر اساس اعتقاد شیعیان، نماز عید در زمان امام معصوم (ع) واجب است و در دوره غیبت، مستحب. این نماز پس از طلوع آفتاب خوانده می شود و گفته شده که بهتر است در بیرون منزل و زیر آسمان خوانده شود.

نماز عید فطر دو رکعت است که حمد و سوره در هر دو رکعت خوانده می شود، و در رکعت اول نماز عید فطر ۵ تکبیر و قنوت و در رکعت دوم ۴ تکبیر و قنوت آمده است و در پایان رکعت دوم نیز نماز با تشهد و سلام پایان می یابد. یکی از زیباترین بخش های این نماز، دعایی است که برای قنوت نماز عید توصیه شده و متن آن بدین قرار است:

اللَّهُمَّ أَهْلَ الْکِبْرِیَاءِ وَ الْعَظَمَهِ وَ أَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ وَ أَهْلَ الْعَفْوِ وَ الرَّحْمَهِ وَ أَهْلَ التَّقْوَى وَ الْمَغْفِرَهِ أَسْأَلُکَ بِحَقِّ هَذَا الْیَوْمِ الَّذِی جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمِینَ عِیدا وَ لِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهِ عَلَیْهِ وَ آلِهِ ذُخْرا وَ شَرَفا وَ کَرامَتا و مَزِیدا أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُدْخِلَنِی فِی کُلِّ خَیْرٍ أَدْخَلْتَ فِیهِ مُحَمَّدا وَ آلَ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُخْرِجَنِی مِنْ کُلِّ سُوءٍ أَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّدا وَ آلَ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمْ اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ خَیْرَ مَا سَأَلَکَ مِنْهُ عِبَادُکَ الصَّالِحُونَ وَ أَعُوذُ بِکَ مِمَّا اسْتَعَاذَ مِنْهُ عِبَادُکَ الْمُخْلِصُونَ

کلمه برای سهولت استفاده روزه داران از فضیلت های روز عید فطر و نماز آن، دعای قنوت نماز عید فطر را برای چاپ و تکثیر آماده کرده است که به صورت نسخه تصویری و PDF در زیر قابل دریافت است:

نسخه سیاه و سفید نسخه رنگی

دریافت نسخه پی دی اف (PDF)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.