سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هماهنگی‌ مردم برای شورش علیه داعش در موصل...

هماهنگی‌ مردم برای شورش علیه داعش در موصل

چکیده :آزادی شهر موصل به عنوان مرکز تروریست‌های داعش در عراق، پس از آزادی الانبار، وعده‌ای است که فرماندهان و شخصیت‌های سیاسی و نظامی داده‌اند. ...


یک افسر عراقی از هماهنگی‌ها برای شورش مردم علیه داعش در موصل به همراه حمله نیروهای عراقی به این شهر، خبر داد.

به گزارش فارس، یک افسر عراقی که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای نظامی در ارتباط با مردم موصل هستند تا به همراه آغاز عملیات نظامی برای آزادی این شهر، آن‌ها نیز از داخل علیه داعش شورش کنند.

به نوشته پایگاه خبری السومریه نیوز، وی ادامه داد: برنامه نظامی برای درگیری با داعش در چندین جبهه همزمان رخ خواهد داد و این فرصتی به مردم شهر می‌دهد تا علیه تروریست‌ها اقدام کنند.

در همین حال نیز در برخی دیوارهای شهر موصل، حرف «م» به معنای مقاومت و کلمه «المقاومه» نوشته شده است.

آزادی شهر موصل به عنوان مرکز تروریست‌های داعش در عراق، پس از آزادی الانبار، وعده‌ای است که فرماندهان و شخصیت‌های سیاسی و نظامی داده‌اند.

عملیات مقدماتی برای آزادی برخی مناطق اطراف موصل و آماده‌سازی آغاز عملیات از مدت‌ها پیش شروع شده و نیروهای امنیتی عراقی توانسته‌اند چندین روستا در منطقه «المخمور» در جنوب موصل آزاد کنند.

در همین حال، هواپیماهای عراقی نیز میلیون‌ها اعلامیه بر فراز شهر موصل منتشر کرده‌‌اند که در این اعلامیه‌ها از مردم خواسته شده است تا به هنگام بمباران‌ها همکاری کنند و از اماکن حساس دور شوند

«حیدرالعبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که نیروهای عراقی پیشروی گسترده‌ای در موصل داشته‌اند و پیروزی‌های سریعی را بدست آورده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.