سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدصدیق کبودوند به زندان اوین بازگشت...

محمدصدیق کبودوند به زندان اوین بازگشت

چکیده :محمدصدیق کبودوند، روزنامه‌نگار و موسس دربند سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، پس از توقف اعتصاب غذای اعتراضی ۳۴ روزه که برای مدت ۴ روزبه مرخصی آمده بود در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشت....


محمدصدیق کبودوند، روزنامه‌نگار و موسس دربند سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، پس از توقف اعتصاب غذای اعتراضی ۳۴ روزه که برای مدت ۴ روزبه مرخصی آمده بود در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشت.

به گزارش سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، مقام‌های قضایی که وعده تمدید مرخصی استعلاجی به آقای کبودوند داده بودند، ضمن خلف وعده در خصوص تمدید مرخصی، با ادامه مداوا و بستری شدن کبودوند در بیمارستان قلب تهران مخالفت کردند.

شایان‌ ذکر است دادستانی تهران برای ۴ روز مرخصی و مانده‌ی حبس ۱۱ ماهه کبودوند مبلغ چهارصد میلیون تومان وثیقه و کفالت اخذ کرده بود. از سویی دیگر خانم حسنی همسر آقای کبودوند طی روزهای اخیر توسط وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرارگرفته است.

محمدصدیق کبودوند، روزنامه‌نگار، مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی «پیام مردم» و بنیان‌گذار سازمان غیردولتی حقوق بشر کُردستان، در تیرماه سال ٨۶ بازداشت و پس از هفت ماه حبس در سلول انفرادی به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق درج مطالب در هفته نامه پیام مردم توسط دادگاه عمومی و انقلاب سنندج به یک‌سال حبس تعزیری، ۵ سال محرومیت از روزنامه‌نگاری و مدیریت نشریه و ابطال پرونده انتشار پیام مردم محکوم شد، که پس از تأیید در دادگاه تجدیدنظر استان تهران میزان محکومیت حبس در دیوان عالی کشور به ۶ ماه تقلیل یافت. این فعال حقوق بشر همچنین به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ده سال حبس محکوم گشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.