سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایان هفت سال حبس در انفرادی‌های اوین؛ سیدمصطفی تاج‌زاده آزاد شد...

پایان هفت سال حبس در انفرادی‌های اوین؛ سیدمصطفی تاج‌زاده آزاد شد

چکیده :سیدمصطفی تاج‌زاده زندانی سیاسی سبز محبوس در قرنطینه زندان اوین دقایقی پیش با تحمل هفت سال حبس آزاد شد. وی تمام سال‌های حبس خود را بر خلاف قانون به بند عمومی منتقل نشد و در انفرادی‌هایی که سپاه در نظر گرفته بود روزگار گذراند. ...


سیدمصطفی تاج‌زاده با تحمل هفت سال حبس در قرنطینه اوین دقایقی پیش آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، سیدمصطفی تاج‌زاده زندانی سیاسی سبز محبوس در انفرادی‌ زندان اوین دقایقی پیش با تحمل هفت سال حبس آزاد شد.

معاون وزیر کشور دولت اصلاحات که یک روز پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری توسط سپاه بازداشت و به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، طی سال‌هایی که در زندان بود نیز به اتهام یادداشت نوشتن در زندان به یک سال حبس دیگر محکوم شد.

وی تمام سال‌های حبس خود را بر خلاف قانون به بند عمومی منتقل نشد و در انفرادی‌هایی که سپاه در نظر گرفته بود روزگار گذراند.

به گفته‌ی وکیل تاج‌زاده وی مشمول ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی می‌شده و باید یک سال پیش از این آزاد می‌شد، اما قانون درباره‌ی وی اعمال نشد و این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تا آخرین روز از حبس خود را در زندان ماند.

پوربابایی چند روز پیش نیز در گفت‌وگو با ایسنا خبر داده بود که پس از اتمام محکومیت ۷ ساله موکلم، پرونده جدیدی در رابطه با غیبت از مرخصی بر ای وی تشکیل شد که در این پرونده وی به تحمل ۴ ماه حبس محکوم شد. پس از تجدیدنظر خواهی در شعبه ۴۸ دادگاه تجدیدنظر، وی به پرداخت جزای نقدی ۲۰۰ هزار تومان محکوم و حکمش قطعی شد. با احتساب این موضوع، احتمالا موکلم ۱۵ خرداد ماه آزاد می شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.