سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جمهوری اسلامی: دولت قبل برای اخذ ویزای حج عمره، در برابر عربستان کرنش کرد...

جمهوری اسلامی: دولت قبل برای اخذ ویزای حج عمره، در برابر عربستان کرنش کرد

چکیده :روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی که به بررسی موضع غیرمنطقی عربستان در باره حج امسال ایرانیان دارد به بیان واقعه ای در دولت قبل پرداخت....


روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی که به بررسی موضع غیرمنطقی عربستان در باره حج امسال ایرانیان دارد به بیان واقعه ای در دولت قبل پرداخت.

در این یادداشت آمده است: کرنش و حقارت مسئولین دولت گذشته، در چندسال قبل مقابل سعودی‌ها و کوتاه آمدن در برابر زیاده‌طلبی‌هایشان باعث تجری و سوءاستفاده آنان گردید.

مسئولین سعودی زمانی احساس کردند می‌توانند برای حج شرط تعیین کنند و زور بگویند که دیدند آن هنگام که بحث تحریم عمره مفرده بدلیل رفتار سعودی‌ها مطرح شد، جلو سفارت خود در ایام تعطیلی سال نو، صف طویلی از متقاضیان سفر به عمره را دیدند که برخلاف توصیه سازمان حج و زیارت مستقیم به سفارت مراجعه کرده و متاسفانه تعداد قابل توجهی از آنها مسئولین دستگاه‌های اجرایی و نهادها بودند و می‌خواستند خارج از نوبت و با رایزنی مقامات سعودی هرچه زودتر ویزا بگیرند و همراه خانواده برای چندمین بار عازم این سفر شوند.کسانی که هم شخصیت خود و هم اعتبار نظام را خدشه‌دار می‌کردند.

گزارش این اقدام توسط فردی که تازه می‌خواست به سفارت ایران در کشور عربستان سعودی منصوب شود به بالاترین مقامات مسئول داده شد ولی اقدام موثری صورت نگرفت و جای تاسف است که چرا عدم تصمیم‌گیری و اقدام به موقع در قبال اینگونه انحرافات و کج روی‌ها، دیگر دارد عادی می‌شود؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.