سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم حبس ابد برای رهبر اخوان المسلمین مصر...

حکم حبس ابد برای رهبر اخوان المسلمین مصر

چکیده :دادگاهی در مصر با صدور حکمی رهبر اخوان المسلمین و ۳۵ عضو دیگر این گروه را به حبس ابد محکوم کرده است. مقام‌های قضایی مصر روز دوشنبه اعلام کردند محمد بدیع و ۳۵ متهم دیگر در پرونده درگیری‌ها در شهر اسماعیلیه مجرم شناخته شدند....


دادگاه‌های نظامی و عمومی مصر از آن زمان معترضان مخالف حکومت را که بیشترشان از حامیان اخوان المسلمین هستند، روانه زندان کرده‌اند.

به گزارش عصر ایران، دادگاهی در مصر با صدور حکمی رهبر اخوان المسلمین و ۳۵ عضو دیگر این گروه را به حبس ابد محکوم کرده است. مقام‌های قضایی مصر روز دوشنبه اعلام کردند محمد بدیع و ۳۵ متهم دیگر در پرونده درگیری‌ها در شهر اسماعیلیه مجرم شناخته شدند.

دادگاه همچنین ۴۸ نفر دیگر را به تحمل دوره‌های حبس سه تا ۱۵ سال محکوم و ۲۰ نفر را نیز تبرئه کرد. در این درگیری که در ژوئیه ۲۰۱۳ رخ داد سه نفر کشته شدند.

دادستانی مصر اعلام کرد برهم زدن نظم و امنیت عمومی، قتل عمد و حمله به اشخاص و املاک عمومی از جمله اتهامات این افراد بوده است.

جنبش اخوان المسلمین از زمان برکناری محمد مرسی در ژوئیه ۲۰۱۳ طی کودتای تحت فرماندهی عبدالفتاح سیسی، فرمانده وقت ارتش مصر، به شدت سرکوب شده است.

دادگاه‌های نظامی و عمومی مصر از آن زمان معترضان مخالف حکومت را که بیشترشان از حامیان اخوان المسلمین هستند، روانه زندان کرده‌اند.

بنا بر اعلام نهادهای حقوق بشری، در اقدامات سرکوبگرانه دولت سیسی بیش از هزار و ۴۰۰ نفر کشته و حدود ۲۲ هزار نفر زندانی شده‌اند. به گفته این نهادها، صدها نفر نیز در محاکمه‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند. گروه‌های حقوق بشری بین المللی همچنین از احکام بسیار سنگین دادگاه‌های مصری به شدت انتقاد کرده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.