سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیست و هفت روستا در فلوجه آزاد شدند...

بیست و هفت روستا در فلوجه آزاد شدند

چکیده :نیروهای پلیس فدرال عراق روز دوشنبه در جریان عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش، ۲۷ روستا را در عملیات «شکست تروریسیم» آزاد کردند....


نیروهای پلیس فدرال عراق روز دوشنبه در جریان عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش، ۲۷ روستا را در عملیات «شکست تروریسیم» آزاد کردند.

به گزارش ایرنا، «رائد شاکر جودت» فرمانده پلیس فدرال عراق گفت: داعش به دنبال استفاده از ۲۴۰ خانواده به عنوان سپر انسانی بود، ولی نیروهای امنیتی عملیات خود را برای نجات جان این خانواده ها متوقف کردند و سپس عملیات را از سرگرفتند.

همچنین در عملیات نیروهای وابسته به «عملیات الجزیره» ۴ تروریست در غرب شهر «هیت» واقع در استان الانبار و ۷ تروریست دیگر در شرق این شهر در جریان عملیات پاکسازی به هلاکت رسیدند.

منابع نظامی عراقی امروز (دوشنبه) از آزادسازی کامل منطقه القصلاویه در شمال فلوجه خبر دادند. نیروهای عراقی در ادامه پیشروی خود برای آزادسازی شهر فلوجه روز دوشنبه شهر القصلاویه را به طور کامل آزاد کردند.

براساس این گزارش یگان چهاردهم ارتش عراق با پیشروی به سمت مرکز این شهر پرچم عراق را بر فراز مرکز پلیس این شهر به اهتزاز در آورد. عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه هفته گذشته به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد.

نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند.

شهر فلوجه در ۶۹ کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال ۲۰۱۴ به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است. نیروهای عراقی تاکنون موفق شده اند مناطقی از جمله شهر الکرمه در شرق فلوجه را آزاد کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.