سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدحسن خمینی: هر عامل شکافی در جامعه، بقاء انقلاب را با مشکل مواجه کرده است...

سیدحسن خمینی: هر عامل شکافی در جامعه، بقاء انقلاب را با مشکل مواجه کرده است

چکیده :سیدحسن خمینی ابراز امیدواری کرد، بتوانیم با همدلی و توافق بیشتر و با نفی اندیشه متحجرانه ای که می تواند شکاف میان اقشار مختلف جامعه را بیشتر کند و پایه های دینی ما را نفی کند آینده خوبی را برای جامعه اسلامی شاهد باشیم....


یادگار امام گفت: هر زمان بتوانیم به وحدت بیشتر نهاد دانشگاهی با آرمان های دینی و معنویت اسلامی برسیم کار بزرگی صورت گرفته است و هرچه شکاف میان آنها را تقویت کند از عوامل مخرب پایه های نظام اسلامی است.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام که در حرم مطهر امام برگزار شد، با اشاره به پیشگامی دانشجویان دانشگاه تهران در همراهی با امام خمینی در مبارزات، اظهار داشت: وحدت میان اقشار، اقوام، مذاهب و حوزه و دانشگاه از بن مایه های اندیشه انقلاب و آرمان امام است؛ ایشان وحدت را علت ایجاد انقلاب و استمرار بقاء آن می دانستند.

وی افزود: هر عاملی که این وحدت را هدف بگیرد و جامعه را دچار شکاف کند و به تعبیر رهبری در جامعه دوقطبی ایجاد کند، بقاء انقلاب را با مشکل مواجه کرده است.

یادگار امام با اشاره به اینکه یکی از اقسام وحدت، وحدت میان نهاد حوزه و دانشگاه است، یادآور شد: این وحدت، همراهی دو بالی است که باعث بقای جامعه می شوند؛ گرچه این امر بدان معنا نیست که افرادی که در هرکدام از این دو هستند، دروس یکدیگر را بخوانند و علما با رها کردن عناوین خود به سوی مدرک گرایی بشتابند یا دانشگاهی ها به سوی تحصیل در حوزه بشتابند، بلکه منظور از وحدت توجه به هدف متعالی جامعه است.

وی گفت: هر زمان بتوانیم به وحدت بیشتر نهاد دانشگاهی با آرمان های دینی و معنویت اسلامی برسیم کار بزرگی صورت گرفته است و هرچه شکاف میان آنها را تقویت کند از عوامل مخرب پایه های نظام اسلامی است.

سیدحسن خمینی ابراز امیدواری کرد، بتوانیم با همدلی و توافق بیشتر و با نفی اندیشه متحجرانه ای که می تواند شکاف میان اقشار مختلف جامعه را بیشتر کند و پایه های دینی ما را نفی کند آینده خوبی را برای جامعه اسلامی شاهد باشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.