سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری مراسم تشییع پیکر همسر آیت‌الله دستغیب در بایکوت خبری رسانه‌ها + گزارش تصو...
» حذف خبر از خبرگزاری دولت ساعتی پس از انتشار

برگزاری مراسم تشییع پیکر همسر آیت‌الله دستغیب در بایکوت خبری رسانه‌ها + گزارش تصویری

چکیده :پیکر حاجیه خانم هوشیار همسر آیت‌الله العظمی سیدعلی‌محمد دستغیب مرجع تقلید شیعه و نماینده سابق مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری یکشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار و در ضلع شرقی این حرم دفن شد. نه تنها خبر درگذشت همسر آیت‌الله دستغیب از سوی رسانه‌ها بایکوت شده که حتی خبرگزاری ایرنا ساعتی پس از انتشار خبر مراسم تشییع، آن را از خروجی این خبرگزاری حذف کرد. ...


کلمه – گروه خبر: پیکر حاجیه خانم هوشیار همسر آیت‌الله العظمی سیدعلی‌محمد دستغیب مرجع تقلید شیعه و نماینده سابق مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری یکشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار و در ضلع شرقی این حرم دفن شد.

این مرجع تقلید آزاده مقیم شیراز که طی سال‌های گذشته در مقابل ظلم‌ها سکوت نکرده و بارها اعتراض خود را به رویه‌های غیرقانونی سرکوب مردم و وضعیت حصر رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی اعلام کرده بود، همواره تحت فشار نهادهای امنیتی و گروه‌های فشار قرار داشت. این بار نیز نه تنها خبر درگذشت همسر آیت‌الله دستغیب از سوی رسانه‌ها بایکوت شده که حتی خبرگزاری ایرنا ساعتی پس از انتشار خبر مراسم تشییع، آن را از خروجی این خبرگزاری حذف کرد.

به گزارش کلمه، حذف خبر مراسم تشییع پیکر بانو هوشیار در حالی صورت گرفته که پیش از این نیز بارها اخبار مربوط به دغدغه‌مندان و دلسوزان نظام و مردم که مورد خوشایند نهادهای امنیتی نیست با دستوری خاص و بدون ارائه هیچ توضیحی سانسور و یا پس از انتشار، حذف شده است.

در گزارش ایرنا آمده بود: در آیین تشییع پیکر مرحومه هوشیار در حرم مطهر امام زاده سیدمیرمحمد(ع) برادر حضرت شاهچراغ (ع) به خاک سپرده شد.

آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بر پیکر حاجیه خانم هوشیار در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر شاهچراغ نماز خواند.

در حرم امامزاده سیدمیرمحمد(ع) که پیکر حاجیه خانم مرحوم هوشیار دفن شد، آرامگاه شهید محراب آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب قرار دارد.

مراسم ختم این مرحومه نیز امروز ساعت سه و نیم تا پنج و نیم بعداز ظهر در حرم مطهر میرمحمد بن موسی کاظم برگزار می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.