سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادی فوری متهم مورد حمایت سپاه، با وثیقه صد میلیون تومانی...
» قوه قضاییه هم عامل تعدی به حوزه خصوصی را خودی می داند

آزادی فوری متهم مورد حمایت سپاه، با وثیقه صد میلیون تومانی

چکیده : حامد طالبی مسوول کانالی که عکس‌های منتسب به مینو خالقی را منتشر کرده بود، روز گذشته با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. حامد طالبی که از همان ابتدای بازداشت از حمایت‌های ویژه رسانه‌های سپاه برخوردار بود و سایت‌های دلواپس برای او سنگ تمام گذاشتند، با گذاشتن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی معلوم شد مورد الطاف قوه قضاییه نیز قرار دارد. وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی طالبی در مقابل وثیقه‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان و حتی میلیارد تومانی که برای روزنامه‌نگاران و فعالان کارگری و معلمان از سوی قوه قضاییه خواسته می‌شود، نشان از همان نگاه ویژه سیستم قضایی برای متهم رسانه‌ای سپاه دارد...


کلمه – گروه خبر: حامد طالبی مسوول کانالی که عکس‌های منتسب به مینو خالقی را منتشر کرده بود، روز گذشته با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

حامد طالبی که از همان ابتدای بازداشت از حمایت‌های ویژه رسانه‌های سپاه برخوردار بود و سایت‌های دلواپس برای او سنگ تمام گذاشتند، با گذاشتن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی معلوم شد مورد الطاف قوه قضاییه نیز قرار دارد.

وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی طالبی در مقابل وثیقه‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان و حتی میلیارد تومانی که برای روزنامه‌نگاران و فعالان کارگری و معلمان از سوی قوه قضاییه خواسته می‌شود، نشان از همان نگاه ویژه سیستم قضایی برای متهم رسانه‌ای سپاه دارد.

هنوز ۲۴ساعت از بازداشت عامل انتشار عکس‌های بی حجاب منتسب به مینو خالقی نگذشته بود که رسانه‌های سپاه یکصدا به حمایت از او برخاستند.
موج حمایت از حامد طالبی حتی تا به مشهد که این روزها مرکز تندوهای دلواپس شده هم رسید و علم‌الهدی از دستگیری او ابراز ناراحتی کرد و گفت که: ” من از برخی مسئولان اجرائی نظام‌ گله‌مندم. اگر امنیت اخلاقی کشور اقتضا می‌کند- که حتما هم اقتضا می‌کند- آقایی که یک عکس نا‌هنجار از یک کاندیدای مجلس را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود شناسایی و به عقوبت برسانند، آن‌وقت چرا با کسانی که به یک عالم دینی نه‌تنها در فضای مجازی که در فضای حقیقی و در یکی از دانشگاه‌های کشور فحش دادند و تخریب کردند، برخورد نمی‌شود؟” او حتی معتقد بود باید منتشرکننده این تصاویر قدردانی هم شود.

خبرگزاری فارس که وابسته به سپاه است در سلسله گفت و گوهایی از عملکرد حامد طالبی دفاع کرد وخبرگزاری تسنیم نیز مدعی شد که بعضی منابع مرتبط با خانم مینو خالقی نیز معتقدند منبع انتشار اولیه تصاویر شخصی، بعضی از آشنایان وی هستند. منابع دیگری نیز می‌گویند این تصاویر از ایمیل‌های ناشناسی به افراد مختلف ارسال شده است. همچنین گفته می‌شد این تصاویر پیش از این در اکانت فیس‌بوک خانم خالقی وجود داشته. با این حال خبرنگار تسنیم نمی‌تواند هیچ یک از این ادعاها را صحت‌سنجی کند.

این خبرگزاری در ادامه تایید کرد که همچنین پس از انتشار این تصاویر، برخی نزدیکان خانم خالقی تاکید کرده بودند که این عکسها جعلی بوده و متعلق به مینو خالقی نیست.

نمایش علنی این سقوط اخلاقی اقتدارگرایان، زمانی آشکارتر شد که همزمان با آزادی عامل انتشار عکس‌ها، مینو خالقی به دادسرا احضار شد تا درباره ادعای بازنشرشدن تصاویرش از صفحه‌ فردی ضدانقلاب، توضیح دهد.

این برخوردها، حکایت تازه‌ای در سیستم قضایی نیست. پیش از این هم سعید مرتضوی در حالی که در جریان دادگاه برای رسیدگی به جرایم فسادمالی و اختلاس در سازمان تامین‌اجتماعی بود به راحتی از کشور خارج شد. در حالی که پیش از آن توسط شاکیان پرونده ممنوع‌الخروج شده بود.

اما سعید مرتضوی جزو خودی‌های نظام است برای همین مماشات با پرونده لو چندان دور از انتظار نبود و نیست. همان برخوردی که با متهم رسانه‌ای حامد طالبی شده است. اگرچه نام حامد طالبی هم اکنون به عنوان ادمین یک کانال تلگرامی معرفی شده، اما برخی زندانیان سیاسی سبز او را به عنوان فردی می‌شناسند که در بازجویی‌های آنها حضور داشته و همکار اطلاعات سپاه است. سابقه نزدیکی او به جریان احمدی‌نژاد و چرخش‌های سیاسی او نیز برای اهالی مطبوعات آشناست و بنابراین از خودی‌ها محسوب می‌شود.

با این حال جعفری‌دولت‌آبادی دیروز با تقبیح اقدام‌انتشاردهندگان چنین تصاویری، بر وظیفه دادسرا برای تعقیب جرائم تأکید کرده و گفته: “ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم دادستانی برای خوشایند اشخاص، گروه‌ها یا جناح‌های سیاسی کسی را دستگیر نمی‌کند، بلکه دادسرا به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند.” او گفت: “ریختن آبروی افراد بدون مجوز قانونی، جرم است.”

با همه اینها فقط چند ساعت پس از سخنان ریاکارانه دادستان تهران جعفری دولت‌آبادی حامد طالبی تنها با گذاشتن ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه شب گذشته آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.