سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بهشتی لنگرودی وارد اعتصاب غذای خشک شد/ خواسته: اجرای قانون و اعاده دادرسی...
» امنیتی کردن فضا و اتهامات بی اساس به معلمان قابل تحمل نیست

بهشتی لنگرودی وارد اعتصاب غذای خشک شد/ خواسته: اجرای قانون و اعاده دادرسی

چکیده :محمود بهشتی لنگرودی، معلم و فعال صنفی زندانی، که از پانزده روز پیش دست به اعتصاب غذا زده بود، از روز دوشنبه، سیزدهم اردیبهشت وارد اعتصاب غذای خشک مطلق (بدون آب و غذا) شده است. او دوم اردیبهشت در یادداشتی خبر داد که در اعتراض به احکام ظالمانه‌ تا زمان توقف اجرای حکم و برگزاری دادگاه علنی و قانونی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی دست به اعتصاب غذا خواهد زد. ...


محمود بهشتی لنگرودی، معلم و فعال صنفی زندانی، که از پانزده روز پیش دست به اعتصاب غذا زده بود، از روز دوشنبه، سیزدهم اردیبهشت وارد اعتصاب غذای خشک مطلق (بدون آب و غذا) شده است.

به گزارش کلمه، محمود بهشتی دوم اردیبهشت ماه در یادداشتی خبر داد که در اعتراض به احکام ظالمانه‌ای که توسط قضات دادگاه‌های انقلاب، صلواتی و مقیسه برایش صادر شده و مجموعاً وی  را به ۱۴ سال حبس محکوم کرده‌اند، تا زمان توقف اجرای حکم و برگزاری دادگاه علنی و قانونی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

خانواده محمود بهشتی لنگرودی، نیز از ۱۲ اردیبهشت مصادف با روز معلم در همراهی با این معلم دربند دست به اعتصاب غذا زده اند.

محمود بهشتی در سال ۱۳۸۹ در دادگاهی که فقط ۵ دقیقه به طول انجامید و فرصت دفاع به او داده نشد، به ۵ سال حبس محکوم شد. که با احتساب ۴ سال حبس تعلیقی که به خاطر اعتراض او و سایر فرهنگیان در سال ۸۵ در خصوص مخالفت با عودت لایحه مدیریت خدمات کشوری به دولت گرفته بود، مجموعا به ۹ سال حبس محکوم شده بود.

گفت‌وگوی پایگاه اطلاع رسانی حقوق معلم و کارگر با آدینه بیگی، همسر محمود بهشتی لنگرودی را با هم می‌خوانیم:

لطفا ما را در جریان آخرین وضعیت آقای بهشتی قرار دهید چرا ایشان وارد مرحله اعتصاب خشک شده‌اند؟

بعد از رایزنی‌های مکرر با مسئولین در هر سه قوه، و بعد از سه مرحله اعتصاب غذا، از آنجا که هیچ توجه اساسی به موضوع و خواسته‌های قانونی ایشان نشد، دور جدید اعتصاب غذا را از ابتدای اردیبهشت آغاز کردند و در ‌‌نهایت، به دلیل بی‌توجهی مسئولین، متاسفانه از روز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت، این اعتراض را تبدیل به اعتصاب خشک مطلق کردند.

ایشان در دوران مرخصی و پیش از اعتصاب در حال درمان بودند وضعیت پزشکی ایشان به چه صورت است؟

وضعیت بیماری ایشان، به دلیل فرصت کم مرخصی، عملا در حال حاضر به عفونت شدید و خطرناک تبدیل شده است و با وجود نیاز جدی به مصرف داروهای آنتی بیوتیک قوی، به خاطر اعتصاب غذا نمی‌توانند دارو را مصرف کنند.

به نظر شما آقای بهشتی در چه صورت اعتصاب خود را خواهد شکست؟

ایشان در نامه شروع به اعتصاب غذا، ضمن شرح کامل روند فعالیت‌های صنفی معلمان و وضعیت فعلی خود، خواسته خود را، توقف اجرای حکم تا زمان اعاده دادرسی در دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه، طبق نص صریح اصل ۱۶۸ قانون اساسی عنوان کرده‌اند و به شدت بر ادامه اعتصاب خود تا رسیدن به خواسته‌های قانونی تاکید دارند.

دوستان و همکاران ایشان چه قدمهایی در راستای برآورده شدن مطالبات ایشان می‌توانند انجام دهند؟

قطعا مهم‌ترین قدمهای دوستان و همکاران، اطلاع رسانی، پشتیبانی از خواسته‌های به حق ایشان و پشتیبانی از این اعتصاب تا رسیدن به اهداف خواهد بود. مسئولین باید صدای تظلم خواهی معلمان زندانی را بشنوند. باید اضافه کنم امنیتی کردن فضا برای فعالیت صنفی معلمان ووارد کردن اتهامات بی‌اساس و بدون ارایه مستندات، با عناوین امنیتی، برای معلمان و فعالین دلسوز صنفی قابل تحمل نخواهد بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.