سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فانی: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست...

فانی: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست

چکیده :علی اصغر فانی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به فعالیت حدود ۱۰۵ هزار مدرسه در کشور گفت: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست. او گفت: ۱۰ سال قبل، دو سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نبود....


علی اصغر فانی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به فعالیت حدود ۱۰۵ هزار مدرسه در کشور گفت: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست. او گفت: ۱۰ سال قبل، دو سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نبود.

به گزارش ایرنا وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: طی سالهای گذشته با اقدام های دولت، مجلس و مردم در ساخت مدارس ، استانداردهای آموزشی به دو سوم رسید. او با مهم دانستن توجه به استانداردهای آموزشی در مدارس خاطر نشان کرد: خدای نکرده اگر زلزله ای در روز رخ دهد و دانش آموزان در کلاس باشند، فاجعه اتفاق می افتد.

او تصریح کرد: با توجه به هدف گذاری آموزش و پرورش تمام تلاش ما این است که تا آخر برنامه ششم توسعه سال ۱۳۹۹ بتوانیم همه مدارس کشور را استاندارد سازی کنیم.

فانی با بیان این که در مقاوم سازی فضاهای آموزشی در دنیا رتبه اول را داریم، خاطرنشان کرد: با تکنولوژی هایی که در اختیار داریم می توانیم فضاهای آموزشی موجود غیرمقاوم، را مقاوم کنیم.
او تعمیر و نگهداری فضاهای آموزشی را کار درستی دانست و یادآور شد: در هفته گذشته در شورای عالی آموزش و پرورش کشور ، زیرنظام بحث تعمیر و نگهداری فضاهای آموزشی به تصویب رسید.

وی عمر مفید فضاهای آموزشی در کشور را حدود ۳۰ سال عنوان و اظهار کرد: اگر تعمیر و نگهداری را فعال کنیم ، عمر مفید را به ۴۰ و ۵۰ سال افرایش خواهیم د اد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.