سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رسانه‌های دلواپسان در روز باخت در انتخابات: نان گران شد/ دولت: دروغ است...

رسانه‌های دلواپسان در روز باخت در انتخابات: نان گران شد/ دولت: دروغ است

چکیده : رسانه‌های دلواپس در اقدامی هماهنگ دست به انتشار گرانی قیمت نان زدند. موضوعی که همه جمعیت ایران را شامل می‌شود. رسانه‌هایی مانند خبرگزاری بسیج، جوان، مشرق، سایت خبری ۵۹۸، خبرگزاری دانشجو و... که وابسته به نهادهای امنیتی و سپاه هستند و با پول بیت‌المال اداره می‌شوند، در خبری ادعا کردند قیمت نان در بازار افزایش غیررسمی پیدا کرده است. ادعایی که بلافاصله توسط دولت تکذیب شد...


کلمه – گروه خبر: رسانه‌های دلواپس در روز باخت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای انحراف افکار عمومی رو به انتشار اخبار دروغین در عرصه مایحتاج عمومی آوردند.

به گزارش کلمه، این رسانه‌ها در اقدامی هماهنگ دست به انتشار گرانی قیمت نان زدند. موضوعی که همه جمعیت ایران را شامل می‌شود. رسانه‌هایی مانند خبرگزاری بسیج، جوان، مشرق، سایت خبری ۵۹۸، خبرگزاری دانشجو و… که وابسته به نهادهای امنیتی و سپاه هستند و با پول بیت‌المال اداره می‌شوند، در خبری ادعا کردند قیمت نان در بازار افزایش غیررسمی پیدا کرده است. ادعایی که بلافاصله توسط دولت تکذیب شد.

رسانه‌های دلواپس در تیترهای خود حتی گامی فراتر گذاشتند. بسیج نیوز تیتر زد: ” گرانی نان، تنش سنگینی بین مردم ایجاد می کند”، خبرگزاری دانشجو: ” افزایش غیررسمی قیمت نان در دولت تدبیر کلید خورد”، ” گرانی نان تبعات بدی در جامعه دارد”و …

حتی تعدادی از این رسانه‌های امنیتی با کارشناسان درباره تبعات این گرانی مصاحبه‌هایی را منتشر کردند. خبرگزاری دانشجو در یکی از خبرهای خود که امروز در این زمینه منتشر کرده نوشته که: ” اگرچه دولت هنوز تصمیم جدید خود درباره قیمت نان را اعلام نکرده اما برخی نانوایان آزادپز قیمت را به بهانه خرید آرد گران تر بالا برده اند و برخی نانوایان دولتی هم وزن چانه ها را کم کرده اند.”

اما این ادعا توسط مسوولان دولتی بلافاصله تکذیب شد. معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه در سال جاری قیمت آرد مصرفی نانوایان آزادپز ۱۰درصد کاهش هم یافته است، گفت: “قیمت مواد اولیه آرد گران نشده است بلکه برای نانوایی های آزادپز نرخ آرد دریافتی ۱۰ درصد کاهش یافته است. آردی که نانوایان آزادپز تا دو ماه قبل ۹۵۰ تا هزار تومان خریداری می کردند اکنون توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران ۹۰۰ تومان به آنها فروخته می‌شود که در واقع نرخ آرد آنها ۱۰ درصد کاهش یافته است. قیمت هر کیلوگرم آرد نانوایان دولتی نیز ۶۶۵ تومان بوده است که از دو سال گذشته تغییری نداشته و امسال نرخ آرد نانوایان دولتی تغییر ندارد.”

این اطلاع‌رسانی نشان داد که انتشار این خبر از سوی رسانه‌های دلواپس تنها با هدف منحرف کردن افکار عمومی از شکست سنگین آنان در انتخابات اخیر انجام شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.