سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » براری قهرمان وزنه‌برداری آسیا شد...

براری قهرمان وزنه‌برداری آسیا شد

چکیده :محمدرضا براری پس از دو سال دوری از وزنه برداری با ثبت رکورد ۴۰۱ کیلوگرم در مجموع دو حرکت و کسب مدال طلای آسیا به میادین بین المللی بازگشت....


محمدرضا براری پس از دو سال دوری از وزنه برداری با ثبت رکورد ۴۰۱ کیلوگرم در مجموع دو حرکت و کسب مدال طلای آسیا به میادین بین المللی بازگشت.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا ۲۰۱۶، وزنه برداران دسته ۱۰۵ کیلوگرم به رقابت پرادختند.

محمدرضا براری با رکورد مجموع ۴۰۱کیلوگرم قهرمان آسیا شد. در حرکت یک ضرب با رکورد۱۸۰ کیلوگرم مدال برنز گرفت و در دوضرب با ۲۲۱ کیلوگرم مدال طلا گرفت.

کیا قدمی نیز با رکورد مجموع ۳۷۶کیلوگرم در رده چهارم آسیا ایستاد. در یک ضرب با ۱۶۵ کیلوگرم پنجم شد و در دوضرب با ۱۶۸ کیلوگرم چهارم شد.

حرکت یک ضرب

مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا۲۰۱۶ اولین رقابت گزینشی برای براری محسوب می شود و او بعد از دو سال دوری در یک مسابقه بین المللی وزنه زد. براری در اولین حرکت پشت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم قرار گرفت که به راحتی وزنه را مهار کرد.

ملی پوش ۱۰۵ کیلوگرم در آخرین فرصت خود باید ۱۷۶ کیلوگرم را بالای سر می برد و این رکورد را نیز با موفقیت ثبت کرد.

ایوان افریموف وزنه بردار ازبکستانی در اولین حرکت ۱۸۰ کیلوگرم را بالای سر برد. در دومین حرکت ۱۸۳ کیلوگرم را انداخت. او در سومین حرکت خود دوباره پشت این وزنه ایستاد و این بار موفق شد آن را ثبت کند تا مدال طلای یک ضرب را بگیرد.

براری در آخرین حرکت ۱۸۰ کیلوگرم را مهار کرد و توانست رکورد شخصی خود را نیز ارتقا دهد. او مدال برنز یک ضرب را کسب کرد.

وزنه بردار عراقی با ۱۸۱ کیلوگرم مدال نقره گرفت.

کیا قدمی کار خود را در یک ضرب با ۱۶۸ کیلوگرم آغاز کرد که وزنه را بالای سر برد. انوشیروانی در دومین حرکت ۱۷۲ کیلوگرم را برای شاگردش انتخاب کرد اما قدمی وزنه را از پشت سر انداخت.

سرمربی تیم ملی یک کیلوگرم وزنه قدمی را افزایش داد و او دوباره وزنه را از پشت سر انداخت و با همان ۱۶۵ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد و پنجم شد

حرکت دوضرب

براری پس از رقابت نزدیکی که با رقبای عراقی و ازبک خود در حرکت یک ضرب داشت باید در دوضرب وزنه های انتخابی سر مربی را ثبت می کرد تا از حریفان خود برای به دست آوردن خوش رنگ ترین مدال مجموع عقب نماند.

از این رو کارش را با ثبت ۲۱۰ کیلوگرم آغاز کرد .برای دومین حرکت با ۱۰ کیلوگرم افزایش وزنه باید ۲۱۷ کیلوگرم را مهار می کرد که چهارکیلوگرم از رکورد او در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ کمتر بود و توانست چراغ سفید از داوران دیافت کند.

در آخرین حرکت پشت وزنه ۲۲۱ کیلوگرم قرار گرفت که آن را نیز بالای سر برد و مدال طلا رفت.

در مجموع دوضرب ۴۰۱ یک کیلوگرم را ثبت کرد و مدال طلا کسب کرد.

سردار بیک داستورموف رقابت نزدیکی با براری برای مدال طلا داشت و ۲۱۸ کیلوگرم را ابتدا ثبت کرد، ۲۲۲ کیلوگرم را در حرکت دوم انداخت و در آخرین حرکت را انداخت.

ایوان افریموف ازبک در دوضرب نسبت به سایر وزنه بردران دیگر زیاد سنگین کار نکرد و وزنه های ۲۰۳،۲۱۱ ثبت کرد، او ۲۱۵ کیلوگرم را نیز بالای سر برد اما هیات ژوری آن را خطا گرفت با این حال مدال برنز دوضرب را کسب کرد.

وزنه بردار عراقی نیز در حین انجام حرکت اول که ۲۱۲ کیلوگرم مصدوم شد ، دومین وزنه را نیز انداخت و در نهایت از حرکت سوم انصراف داد تا از جدول کنار گذاشته شود.

قدمی در اولین حرکت دوضرب ۲۰۸ کیلوگرم را بالای سر برد. او در دومین حرکت پشت وزنه ۲۱۳ کیلوگرم قرار گرفت که در قیچی وزنه را اندخت. سرمربی تیم ملی یک کیلوگرم وزنه او را افزایش داد اما در حین انجام قیچی زانو بندش باز شد و وزنه را از پشت سر انداخت.

او در مجموع دو حرکت ۳۷۶ کیلوگرم را ثبت کرد.

نتایج دسته ۱۰۵ کیلوگرم

۱-محمدرضا براری از ایران با رکورد ۱۸۰ یک ضرب، ۲۲۱ دوضرب و مجموع ۴۰۱ یک کیلوگرم( ۲مدال طلا دوضرب و مجموع و برنز یک ضرب)

۲-ایوان افریموف از ازبکستان با رکورد ۱۸۳ یک ضرب، ۲۱۱ دوضرب و مجموع ۳۹۴ کیلوگرم(طلا یک ضرب، نقره مجموع و برنز دوضرب)

۳-سرداربیک داسموروتوف از ازبکستان با رکورد ۱۶۸یک ضرب، ۲۱۸ دوضرب و مجموع ۳۸۶ کیلوگرم( نقره دوضرب و برنز مجموع)

-جاسم ابود از عراق با رکورد ۱۸۱ کیلوگرم یک ضرب( مدال نقره)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.