سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع سه روزه کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی موقتا خاتمه یافت...

تجمع سه روزه کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی موقتا خاتمه یافت

چکیده :تجمع کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل که در روزهای هفتم، هشتم، ونهم اردیبهشت ماه در محوطه این واحد صنعتی آغاز شده بود ظهر روز پنجشنبه با وعده‌ پی گیری مسئولان دولتی موقتا خاتمه یافت....


تجمع کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل که در روزهای هفتم، هشتم، ونهم اردیبهشت ماه در محوطه این واحد صنعتی آغاز شده بود ظهر روز پنجشنبه با وعده‌ پی گیری مسئولان دولتی موقتا خاتمه یافت.

به گزارش ایلنا، تجمع سه روزه کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در حالی روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) موقتا خاتمه یافته که همزمان با اعتراض، اعضای کمسیون کارگری شهرستان بندر عباس جلسه‌ای را برای رفع مشکلات کارگران برگزار کردند.

کارگران می‌گویند: در جلسه‌ روز پنجشنبه مصوب شد که وضعیت مطالبات صنفی حدود ۲ هزارو ۴۰۰کارگر مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل حداکثر تا یک هفته آینده مشخص شود.

به گفته کارگران، طبق جلسه اعضای کمسیون کارگری شهرستان بندر عباس تمامی کارگران به همراه ۱۰ کارگر اخراجی بخش خدمات که اول سال جاری اخراج شده بودند با اعتماد به وعده مسئولان به امید پی گیری مطالبات صنفیشان تا پایان هفته به کار خود بازگشتند.

این کارگران مدعی اند از هفت ماه پیش مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل به بخش خصوصی واگذار شده است کارفرما علاوه بر تامین نکردن امنیت شغلی کارگان بویژه کارگران خدماتی در صدد حذف برخی از مزایای مربوط به حق افزایش تولید و پرداختی‌های ویژه اعیاد کارگران است که از بدو تاسیس این مجتمع به آنان پرداخت می شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.