سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعداد زنان مجلس دهم به ۱۸ نفر رسید...

تعداد زنان مجلس دهم به ۱۸ نفر رسید

چکیده :در دور دوم انتخابات چهار زن از چهار حوزه انتخابیه به مجلس دهم راه یافتند: زهرا ساعی از تبریز، معصومه آقاپور از شبستر، سمیه محمودی از شهرضا و خدیجه ربیعی از بروجن. سه نفر اول اصلاح طلب و نفر چهارم مستقل است و هیچ یک از زنان منتخب در این مرحله اصولگرا نبوده اند....


با مشخص شدن نتابج دور دوم انتخابات مجلس، تعداد زنان در مجلس دهم به ۱۸ نفر رسید که رکورد مجالس تاریخ جمهوری اسلامی را شکسته است.

به گزارش کلمه، در دور دوم انتخابات چهار زن از چهار حوزه انتخابیه به مجلس دهم راه یافتند: زهرا ساعی از تبریز، معصومه آقاپور از شبستر، سمیه محمودی از شهرضا و خدیجه ربیعی از بروجن. سه نفر اول اصلاح طلب و نفر چهارم مستقل است و هیچ یک از زنان منتخب در این مرحله اصولگرا نبوده اند.

در دور اول انتخابات نیز ۱۴ زن به مجلس دهم راه یافته بودند: فاطمه ذوالقدر، طیبه سیاوشی، سهیلا جلودارزاده، فریده اولادقباد، سیده فاطمه حسینی، پروانه سلحشوری، فاطمه سعیدی و پروانه مافی از تهران، حمیده زرآبادی از قزوین، زهرا سعیدی از مبارکه، سکینه الماسی از بوشهر، هاجر چنارانی از قزوین، ناهید تاج الدین و مینو خالقی از اصفهان.

حفظ این تعداد بستگی به این دارد که دولت در مقابل زیاده خواهی و قانون شکنی شورای نگهبان ایستادگی کند و اعتبارنامه مینو خالقی را نیز برای مجلس بفرستد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.