سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پنج تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد: اجازه نمی‌دهیم دانشگاه جولانگاه اقتدارگرایان شود...
» در واکنش به حمله اعضای بسیج دانشجویی به مراسم دانشگاه آزاد تبریز

پنج تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد: اجازه نمی‌دهیم دانشگاه جولانگاه اقتدارگرایان شود

چکیده :پنج تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه ای به رییس دانشگاه تبریز با انتقاد از عملکرد گروه فشار در دانشگاه تصریح کرده‌اند که عده‌ای در لباس دانشجو اصول را زیر پا گذاشته و با غوغا سالاری و تمامیت خواهی حرمت مقدس دانشگاه را دچار خدشه می‌کنند: ما با آن سه قطره خون اهورایی عهد بسته‌ایم که دانشگاه محل قاصدان آزادی و آزداگی است و اجازه نخواهیم داد جولانگاه عده‌ای اقتدارگرا و دانشجو نما شود و در اصلاح این مسیر هر روز استوار‌تر خواهیم بود....


پنج تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه ای به رییس دانشگاه تبریز به تشنج کشیده شدن برنامه دانشجویان در روز سه شنبه توسط گروه فشار را محکوم کرده و خاطرنشان کردند که عده‌ای در لباس دانشجو با غوغا سالاری و تمامیت خواهی حرمت مقدس دانشگاه را دچار خدشه می‌کنند.

به گزارش کلمه، در نامه‌ی این دانشجویان هشدار داده شده که این جریان خطرناکی که قلب انقلاب را هدف گرفته در چهره‌ای ظاهر شده است که سنگ امام و انقلاب را بر سینه می‌زنند ولی از تبار‌‌ همان ترسوهای دیروزی هستند که بر سینه امام و انقلاب سنگ می‌زدند که اگر امروز با این افراد برخورد نشود ضربهٔ اصلی آن فردا به جامعه انقلابی خواهد بود.

تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ی خود از رییس دانشگاه خواسته اند که با این افراد برخورد قاطع و سریع شود. آن‌ها تاکید کرده‌اند: ما با آن سه قطره خون اهورایی عهد بسته‌ایم که دانشگاه محل قاصدان آزادی و آزداگی است و اجازه نخواهیم داد جولانگاه عده‌ای اقتدارگرا و دانشجو نما شود و در اصلاح این مسیر هر روز استوار‌تر خواهیم بود.

پیش از این گزارش شده بود که جلسه سخنرانی کاندیداهای «فهرست امید»، توسط گروهی تندرو در دانشگاه آزاد تبریز به تشنج کشیده شد. پیش از آغاز این برنامه، بسیج با انتشار بیانیه‌ای خواستار لغو برنامه انجمن شده بود.

متن این نامه که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته است به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر انگجی

ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

سلام علیکم

با استعانت از ذات اقدس الهی و با احترام به آن مقام عالی به استحضار می‌رساند اتفاقات اخیر در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان واحد تبریز، ما را بر آن داشت تا در مقابل این حرکت ناگوار که متاسفانه اولین حرکت از این طیف و گروه در کشور نبوده و در برنامه‌های مختلف ازجمله شیراز و مشهد و… با این گونه حرکات که مخالف با اصل انقلاب و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران است، احساس مسئولیت کرده و نامه‌ای را خدمت حضرتعالی تنظیم نماییم.

جنابعالی مستحضرید که در رگ‌های جنبش دانشجویی عدالت طلبی، آرمان خواهی، آزادی در اندیشه در جریان است و همواره این سخن امام همام که «اظهار عقیده آزاد است» را سرلوحه خود قرار داده است.

حال چه شده است عده‌ای در لباس دانشجو این اصول را زیر پا گذاشته و با غوغا سالاری و تمامیت خواهی حرمت مقدس دانشگاه را دچار خدشه بکنند. این جریان خطرناکی که قلب انقلاب را هدف گرفته در چهره‌ای ظاهر شده است که سنگ امام و انقلاب را بر سینه می‌زنند ولی از تبار‌‌ همان ترسوهای دیروزی هستند که بر سینه امام و انقلاب سنگ می‌زدند که اگر امروز با این افراد برخورد نشود ضربهٔ اصلی آن فردا به جامعه انقلابی خواهد بود. لذا از حضرتعالی خواستار برخورد قاطع و سریع با این افراد و تامل در بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: «بار‌ها به مسولین و کسانی که می‌توانند جلوی این چیز‌ها را بگیرند، تذکر داده‌ام.» هستیم.

و ضمن حمایت از دوستان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز، بابت اتفاقات رخ داده ابراز همدردی و همراهی کرده و به دوستانمان در انجمن اسلامی دانشجویان واحد تبریز می‌گوییم که ما با آن سه قطره خون اهورایی عهد بسته‌ایم که دانشگاه محل قاصدان آزادی و آزداگی است و اجازه نخواهیم داد جولانگاه عده‌ای اقتدارگرا و دانشجو نما شود و در اصلاح این مسیر هر روز استوار‌تر خواهیم بود.

قبلا از عنایات حضرتعالی کمال امتنان را داریم.

انجمن اندیشه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی آیت الله آملی
انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد
انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی ارومیه


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.