سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مطهری: پیگیری حصر وظیفه همه است/ احمدی‌نژاد و جنتی هم باید محاکمه شوند...
» اگر در سال 88 با خشونت با مردم برخورد نمی‌شد، شاهد آشوب نبودیم

مطهری: پیگیری حصر وظیفه همه است/ احمدی‌نژاد و جنتی هم باید محاکمه شوند

چکیده :همه از جمله افراد در حصر و رئیس دولت قبلی باید در یک دادگاه به طور هم‌زمان محاکمه شوند تا پرونده این مسئله بسته شود. پاره کردن عکس امام خمینی(ره) و جشن و شادی مردم در شب عاشورا هیچ سندیتی ندارد و تمامی این موارد توطئه‌ای است برای اینکه حصر دولتمردان ادامه داشته باشد. پیگیری موضوع حصر وظیفه همه است. چرا باید اگر ظلمی اتفاق افتاده پنهان شود و حرفی نزنیم؟!...


کلمه – گروه خبر: علی مطهری عصر روز یکشنبه در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت استاد مطهری با عنوان «مجلس امید» در سالن شهید چمران دانشگاه اراک سخنرانی کرد. خبرگزاری‌های مختلف، گزارش‌های متفاوتی از سخنان وی آورده اند که گزیده ای از آنها به نقل از ایلنا، ایرنا، خبرآنلاین و فارس در ادامه می آید:

-اگر در سال ۸۸ با مردم به صورت اعتراض آمیز و خشن برخورد نمی‌شد همه چیز روال خود را سپری می‌کرد و ما شاهد چنین آشوبی در کشور نبودیم.

– در این مورد رئیس جمهور دولت قبل و دبیر شورای نگهبان نیز مقصر بودند همه افراد از جمله افراد در حصر و دولت قبلی باید در یک دادگاه به طور هم‌زمان حاضر و محاکمه شوند تا پرونده این مسئله بسته شود.

– پاره کردن عکس امام خمینی(ره) و جشن و شادی مردم در شب عاشورا هیچ سندیتی ندارد و تمامی این موارد توطئه‌ای است برای اینکه حصر دولتمردان ادامه داشته باشد.

– پیگیری موضوع حصر وظیفه همه است و اینکه ما فکر کنیم در جمهوری اسلامی هیچ ظلمی اتفاق نمی‌افتد و هر کاری که در نظام صورت می گیرد درست است، قابل قبول نیست و حرف غلطی است.

– چرا باید اگر ظلمی اتفاق افتاده پنهان شود و حرفی نزنیم؟! مهم این است که چطور با ظلم برخورد کنیم.

– این دلیل نمی شود که هر چه رئیس محترم قوه قضائیه گفتند درست باشد، ما قانون اساسی داریم و یک نماینده باید همه حرف ها و نظرات را با قانون تطبیق دهد.

– تا زمانی که این موضوع روال قضایی لازم را طی نکند، نمی‌توان هیچ مجازاتی برای کسی تعیین کرد و نمی‌توان و نباید بدون حکم قضایی کسی را بازداشت و حصر کرد.

– به دلیل عدم کفایت دولتمردان قبلی و خروج برخی از منابع ارزی کشور به منظور سرمایه‌گذاری در آمریکا هم‌اکنون کشور با بحران و مشکلات جدی مواجه بوده

– شما به عنوان دانشجویان و قشر تحصیلکرده کشور نباید فریب بخورید و فقط با مطالعه یک روزنامه کیهان و سایت رجا نیوز ، اطلاعات غلط در مورد مسائل کشور کسب کنید.

– تحریم‌ها برای تعدادی از نهادهای حکومتی و اشخاص، دارای منفعت بوده، این افراد در حال حاضر با برجام مخالف هستند و با ایجاد تنش در جامعه به دنبال جلوگیری از تعامل ایران با کشورهای دیگر و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور هستند.

– افرادی که در دوره تحریم سود می‌بردند، با برجام مخالفند و می‌خواهند کاری کنند تا سرمایه گذاران خارجی جرات سرمایه گذاری در ایران را نداشته باشند.

– تبلیغات علیه برجام طبیعی است زیرا در دوره تحریم‌ها شرایطی برای برخی افراد به وجود آمد تا سود کلان یبرند و گاهی نفت را می‌فروختند و به قول یکی از مقامات، پول نفت فروخته شده به حساب خزانه باز نگشته است.

– پیشرفت برجام تا امروز خوب بوده و ما با اروپائیان مشکل نداریم و آن‌ها به تعهدات خود عمل می‌کنند، مشکل با آمریکا است و علت آن تحریم‌های ۳۰ ساله است و گره‌های کوری که زمان می‌برد تا باز شود.

– متاسفانه امروز فضای دانشگاه‌ها احساسی شده و ذائقه دانشجویان تغییر کرده و حوصله بحث فکری و علمی که در زمان استاد مطهری در دانشگاه‌ها انجام می‌شد و مباحث اعتقادی و فلسفی وجود ندارد.

– موضوع در دانشگاه‌ها این شده که یکی به گروه سیاسی مقابل بتازد و بالعکس، که این نقص است و اگر امروزه شرایط دانشگاه‌ها این گونه شده به خاطر جو انتخابات است وگرنه به طور کلی دانشجویان باید به مسائل و مبنای فکری بیشتر اهمیت دهند.

– شهید مطهری هشدار می‌داد اگر انقلاب ما به عدالت اهمیت ندهد، پرچمداری انقلاب از دست انقلابیون اصلی خارج شده و به دست گروه‌های چپ خواهد افتاد.

– متأسفانه مسئله آزادی اجتماعی در جامعه مورد بی‌توجهی قرار گرفته و عده زیادی به منظور رسیدن به خواسته‌های خود به حقوق دیگران تجاوز کرده و قوانین غیر عادلانه را وضع می‌کنند، ما کمتر افرادی را داریم که به دنبال وضع قوانینی به نفع بشریت باشند.

– آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست و تا زمانی که انسان‌ها از درون خود آزاد نشوند آزادی اجتماعی محقق نخواهد شد.

– این اموال (که دیوان عدالت آمریکا حکم به مصادره آنها داده) مربوط به ایران است که گفته شده ایران در انفجار بیروت مقصر است و می‌خواهند این اموال را به قربانیان و بازماندگان تفنگداران پرداخت کنند اما این اتهام است و ریشه آن به دولت قبل باز می‌گردد در دولت قبل عده‌ای منابع ارزی را بردند در آمریکا سرمایه گذاری کردند و اگر آمریکا این مبلغ را بردارد باید آن را بازگرداند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.