سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه‌ همسر ‌تاج‌زاده به مناسبت روز پدر؛ بعد از هفت سال پیام ما همان بانگ «یا زینب...

نامه‌ همسر ‌تاج‌زاده به مناسبت روز پدر؛ بعد از هفت سال پیام ما همان بانگ «یا زینب» است

چکیده :ولادت مادرمان زهرای مرضیه با خاطره تلخ و اسف بار بازداشت غیرقانونی ات عجین شد و هر سال این خاطره تجدید می شود و ولادت مولای متقین مرا یاد زینبش می اندازد که نام پر جلالت او بر زبانم جاری شد پشت دیوارهای بلند اوین در همان ماه اول جلوه محض بی عدالتی در سرزمین مدعیان عدالت علوی. همان بانگ «یا زینب» که پیام ما بود و به شما رسید و قوت قلبمان شد در تمام این نزدیک ۷ سال....


کلمه – فخرالسادات محتشمی‌پور:

یا مولی دلم تنگ اومده

بهار آمده است. صفحات تقویم ورق می خورد… فروردین به پایان رسیده و اردیبهشت می آید… هنرنمایی طبیعت به اوج می رسد. هرجا را که می نگری رنگ است و نقش است و طرحی نو!

فتبارک الله احسن الخالقین!

و رجب ماه عاشقان هم با اردیبهشت بهشتی همراه شده و سیزده رجب روز ولادت امام عارفین است و مولای متقیان. تقوی پیشگان به سرور نشسته اند و اهل عرفان باز مشق عشق می کنند در این ایام خجسته. عدالتی که زاییده تقواست، موهبتی بود که «او» برای بشریت به ارمغان آورد و «عدل» میوه زهد و خویشتنداری شد! و ما قرن هاست که تمنای شهد شیرین این میوه زمینی را داریم که بوی بهشت دارد و عطر خدا.

این جا زمین است. آزمون‌گاه آدم! و آدمیان می کوشند عیب هایشان را مستور کنند. و خدا خود بهترین پوشاننده است تا روزی که خود مقرر کرده است. روزی که پرده ها کنار می رود و آدم ها به چهره های واقعی خویش محشور می شوند که نمایانگر درون آن هاست و عملشان. روزی که زبان ها بسته می شود و همه اندام به زبان می آیند…

این جا زمین است. صحنه نمایشی که آدم ها خود ساخته و پرداخته اند و ابلیس به آن دل بسته است. آدم ها در نقش هایی که خود می نویسند و می پسندند بازی می کنند و رب اعلی نظاره شان می کند و پیامبران که آمدند تا راه را نشان دهند و چون رسالتشان انجام شد رخصت بی تابی نیافتند در برابر کم و کاستی های بندگان و فسق و فجورشان. مهلت را او خود می دهد و دست ابلیس تا آن جا باز است که آدم بخواهد و بندگان مخلص جز به خالقشان سرسپردگی ندارند و جز او را نمی بینند و جز آن چه او می پسندد نمی پسندند و دست ابلیس را کوتاه می کنند از کتابت سرنوشت خویش!

این جا زمین است. فراخ و گسترده با نعمت های بیکران پیدا و پنهان که برای آدمی آفریده شده تا به تناسب توان و نیازش از آن بهره مند شود. توان آدمی منبعث از همان عالم اکبر درون اوست و نیازش به تناسب توان فعلیت یافته اش تعریف می شود.

این جا زمین است. در عصر حاضر بندگان زیاده خواه به سهم خویش بسنده نمی کنند به مال خواهران و برادران خویش چشم دارند. عدل می رود که ارزشی آسمانی بماند و زمین می رود که تهی شود و قهر طبیعت همان قهر خداست از بندگان بی صفت ناشکر بی مقدار که به سهم خویش رضا نمی دهند.

و اینک رجب با اردیبهشت قرین شده و در سیزدهمین روز این ماه عزیز نام مولود کعبه بر دل و زبان و جان ها می نشیند اما مرام آن عدالت مجسم؟؟؟ امان از هجران و دوری و امان از انحراف و توجیه…

سلام همسرجانم!

می خواستم برایت در آستانه روزی که از آن شماست نامه ای بنگارم اما دلم تنگ تر از آن بود که شادی از آن بتراود و قلم را به رقص آورد. نزدیک ۷ سال است که باید در مناسبت ها برایت نامه بنویسم و به آدرس دل پاک و مهربانت پست و رونوشتش را در دل تنگ و ابری خویش حک کنم. ولادت مادرمان زهرای مرضیه با خاطره تلخ و اسف بار بازداشت غیرقانونی ات عجین شد و هر سال این خاطره تجدید می شود و ولادت مولای متقین مرا یاد زینبش می اندازد که نام پر جلالت او بر زبانم جاری شد پشت دیوارهای بلند اوین در همان ماه اول جلوه محض بی عدالتی در سرزمین مدعیان عدالت علوی. همان بانگ «یا زینب» که پیام ما بود و به شما رسید و قوت قلبمان شد در تمام این نزدیک ۷ سال.

همسر روزه دارم!

این که چرا قانون در مورد تو اجرا نمی شود را هیچ مقام مسئولی پاسخ گو نیست اما زن و مرد ایرانی از هر قشر و گروه و دسته و جناحی می دانند که بی ظرفیتی در پذیرش نقد منصفانه مشفقانه، عامل و باعث رنجی است که ما می کشیم و دردی که بر جان عدالت طلبان نشسته است در این سال ها. این که چرا تو در بند انفرادی دوران حبست را می گذرانی را هیچ مقام مسئولی پاسخ گو نیست اما مهم این است که حالا همه می دانند فراقانونی عمل کردن اگر رویه شود بنیان نظام را برخواهد افکند و حالا اهل علم و منطق و برهان می دانند که اگر براندازی جرم است، برانداز کیست و اگر تبلیغ علیه نظام جرم است مبلغ علیه نظام کیست.

عزیز مهربانم!

صدای رسای تو مستمر به گوش ما می رسد اما دریغ از یک تمنا که برای خود و به نفع خود کرده باشی. هرچه هست فغان دلسوزانه برای حفظ نظامی است که راهی جز اصلاح مقابل خود ندارد.

مردِ من!

تو شایسته تکریمی هرچند در اوج فروتنی ایستاده ای و شایسته تقدیری هرچند نگاهت از خود عبور کرده و تنها مردمان را می بیند و افق های دوردست را.

پدر نمونه!

فرزندانت به داشتن تو می بالند و محرومیت ها را با این افتخار تاخت می زنند. و من هر کس را که نقشی در پیوند میان من و تو داشته است رواداری می کنم و دعاگویم.

سلامت و پاینده باشی

یاعلی مدد

فخری چشم انتظار تو

اول اردیبهشت ۱۳۹۵ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۳۷


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.