سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حضور چندساعته میرحسین در بیمارستان برای چکاپ و اکوی قلب...
» حال موسوی و رهنورد خوب و نتیجه آزمایش‌ها رضایت‌بخش بوده است

حضور چندساعته میرحسین در بیمارستان برای چکاپ و اکوی قلب

چکیده :میرحسین موسوی پیش از ظهر امروز تحت الحفظ ماموران امنیتی به بیمارستان برده شد تا تحت نظر پزشک متخصص مورد عمل اکوی قلب و آزمایش های تشخیصی قرار گیرد. رهنورد نیز امروز با موسوی همراه بود. حال و وضعیت آنها خوب و نتیجه آزمایش ها نیز امیدوارکننده و رضایت بخش توصیف شده است....


میرحسین موسوی امروز برای چکاپ و کنترل وضعیت سلامتی و انجام عمل اکوی قلب به بیمارستان تخصصی برده شد. حال او و نتایج آزمایش های امروز، خوب و رضایت بخش گزارش شده است.

به گزارش کلمه، میرحسین موسوی که از شش سال پیش به همراه همسرش زهرا رهنورد در منزل خود در محله پاستور تهران در بازداشت خانگی به سر می برد، پیش از ظهر امروز تحت الحفظ ماموران امنیتی به بیمارستان برده شد تا تحت نظر پزشک متخصص مورد عمل اکوی قلب و آزمایش های تشخیصی قرار گیرد.

رهنورد نیز در مراجعه امروز به بیمارستان با موسوی همراه بود و به گفته منابع بیمارستانی، حال و وضعیت آنها در بیمارستان و پس از آن خوب بوده است. نتایج آزمایش ها نیز امیدوارکننده و رضایت بخش توصیف شده است.

مهندس موسوی در دوران حصر نامشروع و غیرقانونی، با مشکلات جسمی متعددی به ویژه در ناحیه قلبی مواجه شده است. زندانبانان و آمران حصر نیز در طول این شش سال به طور متناوب، گاهی به وضعیت سلامتی محصوران رسیدگی کرده و گاهی برای مدت های بعضا طولانی به مشکلات جسمی آنها که ناشی از حصر در فضای محدود خانه بوده، بی توجهی کرده اند.

شدت گرفتن بیماری و مشکلات موسوی و رهنورد باعث شد که چندی قبل فرزندان آنها در بیانیه ای به تعلل عامدانه ماموران و فاصله طولانی بین معاینات پزشکی اعتراض کنند و از اینکه اطلاع رسانی و مراقبت های لازم صورت نمی گیرد، به شدت انتقاد کنند.

پس از انتشار آن بیانیه، وزیر بهداشت که از سوی رئیس جمهور ماموریت دارد که به وضع سلامتی محصوران رسیدگی کند، در تماس تلفنی با دختران موسوی وعده داد که به زودی چکاپ پزشکی برای آنها انجام خواهد شد؛ وعده ای که امروز محقق شد.

این دو یار محصور جنبش سبز همانند مهدی کروبی از اواخر بهمن ماه ۱۳۸۹ در حصر به سر می برند و هنوز هیچ توجیه قانونی و شرعی برای این برخورد حاکمیت ارائه نشده است.

این سه تن در این مدت از ابتدایی ترین حقوق شهروندی و انسانی خود نیز محروم مانده اند و رئیس جمهور نیز با وجود آنکه گفته می شود تلاش هایی برای این منظور انجام داده، هنوز به وعده انتخاباتی خود مبنی بر رفع حصر عمل نکرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.