سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رپرتاژ ویژه صداوسیما و رسانه سپاه به نفع «عمو محمود»...

رپرتاژ ویژه صداوسیما و رسانه سپاه به نفع «عمو محمود»

چکیده :صدا و سیما و سازمان رسانه‌ای اوج وابسته به سپاه با تولید و پخش یک رپرتاژ آگهی در قالب انیمیشنی برای کودکان به دفاع تمام قد از محمود احمدی‌نژاد پرداختند. کارتنی نمادین از تاریخ سه دوره ریاست جمهوری اخیر کشورمان با استفاده از کارکترهای برگرفته از نام شهدای هسته‌ای با موضوع توافق و برجسته‌سازی «عمو محمود» به عنوان مرد جسور و حق‌طلب! خانواده....


صدا و سیما و سازمان رسانه‌ای اوج وابسته به سپاه با تولید و پخش یک رپرتاژ آگهی در قالب انیمیشنی برای کودکان به دفاع تمام قد از محمود احمدی‌نژاد پرداختند.

به گزارش کلمه، در حالی که این روزها با علنی شدن خیانت‌ها و فسادهای دولت احمدی‌نژاد، حامیان شریک در منافع وی جسارت دفاع علنی از رییس دولت پاکدستان را ندارند، به انحاء گوناگون در تلاش‌اند تا چهره‌ای مثبت از وی در اذهان القا کنند.

«بچرخ تا بچرخیم» عنوان انیمیشنی است با موضوع هسته‌ای به قلم محمد سرشار مدیر دلواپس شبکه کودک و کارگردانی رسول آذرگون که در سازمان رسانه‌ای اوج تولید و در شبکه پویا منتشر شد.

کارتنی نمادین از تاریخ سه دوره ریاست جمهوری اخیر کشورمان با استفاده از کارکترهای برگرفته از نام شهدای هسته‌ای با موضوع توافق و برجسته‌سازی «عمو محمود» به عنوان مرد جسور و حق‌طلب! خانواده.

قصه‌ای که می‌گوید «مسعود» و «مجید» و «مصطفی» می‌خواهند فرفره بسازند و سه عمو با نام‌های عمو محمد، عمو محمود و عمو حسن نقش‌های متفاوتی در این ساختن ایفا می‌کنند و در نهایت «عمو حسن» با توافق با آقای سام بچه‌ها را غمگین و ناامید می‌کند.

نکته‌ی حائز اهمیت در این کارتن، جدا از اهانت‌های رایج در صدا و سیما به بزرگان و محبوبان مردم، آن است که حتی شهدای هسته‌ای و دغدغه‌های روز مردم ابزاری هستند برای نمایش چهره‌ای از «عمو محمود» که احمدی‌نژاد و حامیانش در صدد ساخت آن هستند. و البته نام‌گذاری‌های این انیمیشن هم اشاره‌ای سطحی به سه رئیس‌جمهور است که در میان آنها، فقط عمو محمود (احمدی نژاد) مورد پسند رسانه ملی و فیلمنامه‌نویسان امنیتی بوده‌اند.

رپرتاژ آگهی «بچرخ تا بچرخیم» اولین و آخرین دفاع علنی صدا و سیما و رسانه‌های وابسته‌ی دیگر از احمدی‌نژاد نبوده و نخواهد بود، هرچند عملکرد عیان احمدی‌نژاد و تیمش جایی برای آنکه به صراحت مردم را به پذیرفتن دوباره‌ی وی دعوت کنند، نمی‌گذارد.

سازمان رسانه‌ای اوج وابسته به سپاه و بسیاری دیگر از رسانه ها و سایت‌هایی که قارچ‌گونه رشد می‌کنند و قانون‌شکنانه جلو می‌روند به سادگی از بودجه سپاه برای تخریب مصالح نظام استفاده می‌کنند، و در این میان هیچ ابایی ندارند که دولت را برای اختصاص بودجه بیشتر به نام دفاع از کشور و به کام مطامع سیاسی جناحی خود تحت فشار بگذارند.

به نظر می‌رسد «عمو محمود» هنوز گزینه‌ای است که نظرش به نظر برخی ارکان نزدیک‌تر است و می‌شود روی معامله با او فکر کرد، هرچند در این معامله قربانی، بودجه بیت‌المال و افکار کودکان معصوم باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.