سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وضعیت وخیم نازک افشار در زندان اوین؛ نگرانی از بیهوشی و زمین خوردن‌های پی در پی...

وضعیت وخیم نازک افشار در زندان اوین؛ نگرانی از بیهوشی و زمین خوردن‌های پی در پی

چکیده :اوضاع جسمی نازک افشار، کارمند ایرانی‌الاصل سفارت فرانسه که ابتدای اسفند ماه سال گذشته در فرودگاه امام بازداشت شده و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود، نامساعد است. وی مرتب بی‌هوش می‌شود و بدن وی بر اثر زمین خوردن های پیاپی کبود شده است....


وضعیت جسمی نازک افشار در بند زنان زندان اوین وخیم است. بیهوشی‌های مداوم و حالت اغما هم‌بندیان این زندانی سیاسی و خانواده‌ی وی را نگران کرده است.

به گزارش کلمه، اوضاع جسمی نازک افشار، کارمند ایرانی‌الاصل سفارت فرانسه که ابتدای اسفند ماه سال گذشته در فرودگاه امام بازداشت شده و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود، نامساعد است. وی مرتب بی‌هوش می‌شود و بدن وی بر اثر زمین خوردن های پیاپی کبود شده است.

بر اساس این گزارش وی بیش از سه هفته است در زندان اوین بلاتکلیف است و قاضی صلواتی علیرغم آنکه برای نازک افشار وثیقه تعیین شده، در آزادی وی سنگ‌اندازی می‌کند.

این کارمند وزارت خارجه فرانسه برای دیدار مادر مریض احوال خود که پزشکان از درمان وی قطع امید کرده بودند به ایران سفر کرده اما خودش نیز از بیماری خاصی رنج می‌برد و هنگام انتقال به زندان اوین جلوی در اوین دچار تشنج شده، از حال رفته و بر زمین افتاده است. او به دلیل همین بیماری در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد.

نازک افشار پیش از این در تابستان سال ۸۸ نیز به دلیل اشتغال در بخش فرهنگی سفارت فرانسه بازداشت و پس از مدتی آزاد شده و به فرانسه بازگشته بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.