سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رسولی: حذف یک منتخب مردم در این مرحله بی‌سابقه است...

رسولی: حذف یک منتخب مردم در این مرحله بی‌سابقه است

چکیده :یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان ابطال آرای منتخب مردم اصفهان از سوی شورای نگهبان را بی‌سابقه خواند و گفت: قطعاً این نوع برخوردها به نشاط انتخاباتی و فضای شاداب انتخاباتی لطمه می‌زند و باعث ایجاد ابهام در سطح افکار عمومی و کاهش رغبت در بین مردم نسبت به حضور و مشارکت در انتخابات خواهد شد....


یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان ابطال آرای منتخب مردم اصفهان از سوی شورای نگهبان را بی‌سابقه خواند و گفت: قطعاً این نوع برخوردها به نشاط انتخاباتی و فضای شاداب انتخاباتی لطمه می‌زند و باعث ایجاد ابهام در سطح افکار عمومی و کاهش رغبت در بین مردم نسبت به حضور و مشارکت در انتخابات خواهد شد.

حسن رسولی عضو شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با ندای ایرانیان با اشاره به ابطال آرای منتخب مردم اصفهان از سوی شورای نگهبان، گفت:‌ از اولین ساعاتی که حتی شایعه این اقدام مطرح شد، از طریق وزارت کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور و سایر مقامات دولتی در صدد پیگیری این مورد بودیم.

وی افزود: متأسفانه همه اقداماتی که برای پیگیری این مسئله صورت گرفت نتیجه‌ای را در بر نداشت و هنوز دلیل این مسئله را اعلام نکردند و دست‌کم من اطلاعی از این موضوع ندارم.

این عضو بنیاد باران در مورد سابقه چنین برخوردی در انتخابات، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه من خودم سابقه مسئولیت‌های مختلف در وزارت کشور داشتم، اما در طول دوران مسئولیتم تا این دوره از انتخابات با چنین موردی روبرو نشده بودم.

رسولی ادامه داد: من مورد مشابه ابطال آرای منتخب مردم اصفهان در دهمین دوره مجلس را هرگز ندیدم که در آستانه تصمیم‌گیری در مورد وضعیت انتخاباتی یک حوزه انتخابیه، یکی از راه‌یافتگان حذف شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با تأکید بر اینکه باید دلیل چنین اقدامی مشخص شود، اظهار داشت: من امیدوار هستم که مستندات قانونی این مسئله گفته شود چون این اقدام در نوع خودش بی‌سابقه و بی‌نظیر است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد تأثیر رد صلاحیت مینو خالقی بعد از انتخابات از سوی شورای نگهبان، تصریح کرد: قطعاً این نوع برخوردها به نشاط انتخاباتی و فضای شاداب انتخاباتی لطمه می‌زند.

رسولی در مورد بازتاب این اقدام در جامعه تأکید کرد: اقداماتی نظیر آنچه برای منتخب مردم اصفهان رخ داد، باعث ایجاد ابهام در سطح افکار عمومی و کاهش رغبت در بین مردم نسبت به حضور و مشارکت در انتخابات خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.