سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعویق سفر روحانی به اتریش «به دلیل مسایل امنیتی»...

تعویق سفر روحانی به اتریش «به دلیل مسایل امنیتی»

چکیده :سخنگوی دفتر رئیس جمهور اتریش تأیید کرد که سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به وین به مدت نامعلومی به تعویق افتاده است. این سخنگو به بی بی سی فارسی گفت که علت به تعویق افتادن سفر “مسائل امنیتی” بوده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد....


سخنگوی دفتر رئیس جمهور اتریش تأیید کرد که سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به وین به مدت نامعلومی به تعویق افتاده است. این سخنگو به بی بی سی فارسی گفت که علت به تعویق افتادن سفر “مسائل امنیتی” بوده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری اتریش گفت که سایر مسئولان و تجار ایرانی که از قبل وارد اتریش شده اند به کار خود ادامه می دهند و ملاقات ها و برنامه های خود را طبق قرارهای قبلی انجام می دهند.

دفتر ریاست جمهوری اتریش بعدا در بیانیه ای نوشت:‌ “طرف ایرانی به دلایل امنیتی بازدید روزهای ۳۰ و ۳۱ مارس رئیس جمهور روحانی و هیات همراهش (از اتریش) را عقب انداخته است.”

آقای روحانی قرار بود روز چهارشنبه با هاینز فیشر، رئیس جمهور اتریش، و روز بعد از آن با ورنر فیمن، صدر اعظم این کشور، ملاقات کند. او همچنین می خواست در مجمع اقتصادی ایران و اتریش شرکت کند.

سایت اطلاع رسانی دولت ایران هم نوشته است که “سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به اتریش با توافق طرفین و به منظور انجام هماهنگی های بیشتر، در زمان مناسب انجام خواهد شد”. آقای روحانی در ماه ژانویه به رم و پاریس سفر کرده بود.

همزمان هاینز فیشر رئیس جمهور اتریش در مصاحبه ای با تلویزیون ایران گفته است که معلوم نیست لغو همه تحریم های غرب علیه ایران چقدر طول خواهد کشید. او در پاسخ به سوالی درباره مشکلاتی که بانک های ایرانی در انجام معاملات بین المللی روبرو هستند اظهار نظر می کرد.

آقای فیشر گفت:‌ “اتریش به تنهایی نمی تواند تحریم ها را لغو کند. اتحادیه اروپا هم نمی تواند به تنهایی چنین کند، اما این جامعه جهانی است که باید چنین کند… آمریکا هم در این زمینه نقش دارد.”

توافق جامع اتمی میان ایران و قدرت ها (برجام) در روز ۱۶ ژانویه به اجرا گذاشته شد و پس از آن شماری از بانک های ایرانی توانستند به سیستم بین المللی میان بانکی موسوم به سوئیفت متصل شوند.

سوئیفت (انجمن جهانی ارتباطات راه دور میان بانکی) شبکه ای است که موسسات مالی از طریق آن می توانند اطلاعات مربوط به مبادلات مالی را به شکلی ایمن، استاندارد و قابل اعتماد، ارسال و دریافت کنند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.