سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت یکی از عوامل ترور احمد شاه مسعود در بلژیک...

بازداشت یکی از عوامل ترور احمد شاه مسعود در بلژیک

چکیده :پلیس بلژیک وضعیت یکی از بازداشت شدگان وقایع تروریستی سه شنبه گذشته در پایتخت این کشور را بررسی می کند که تایید شده است در ترور «احمد شاه مسعود» از فرماندهان ارشد مقاومت و اولین وزیر دفاع افغانستان پس از پایان اشغال این کشور توسط نیروهای شوروی سابق نقش داشته است....


پلیس بلژیک وضعیت یکی از بازداشت شدگان وقایع تروریستی سه شنبه گذشته در پایتخت این کشور را بررسی می کند که تایید شده است در ترور «احمد شاه مسعود» از فرماندهان ارشد مقاومت و اولین وزیر دفاع افغانستان پس از پایان اشغال این کشور توسط نیروهای شوروی سابق نقش داشته است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه دوشنبه از بروکسل اعلام کرد که دادستانی بلژیک اعلام کرد یک فرد بازداشت شده که متهم به همکاری با تروریست هاست پیش از این در ترور احمد شاه مسعود از رهبران افغان ها دخالت داشته است.

بنا به این گزارش، همچنین مقامات مسئول در بلژیک همچنین اعلام کرده اند در حال بررسی این فرضیه هستند که ممکن است یکی دیگر از سه فرد بازداشت شده، تروریست مهاجم حملات هفته گذشته بروکسل باشد.

گزارش هایی که تاکنون منتشر شده تا پیش از این خبر همگی حاکی از آن بود که سه نفر در حملات تروریستی به مترو اصلی شهر و فرودگاه دست داشتند در بین کشته شدگان هستند و آخرین آمارها رقم ۳۵ جان باخته را نشان می دهد.

هفته گذشته انفجارهایی که در بروکسل مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روی داد باعث وحشت مردم اروپا و نیروهای امنیتی قاره سبز شد.

احمد شاه مسعود ۱۸ شهریور ۱۳۸۰ دو روز پیش از حادثه ۱۱ سپتامبر، بر اثر انفجار انتحاری دو تروریست که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، در استان تخار افغانستان ترور شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.