سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هشدار مدیریت بحران مازندران به مسافران نوروزی: بارش برف و باران و کاهش دما...

هشدار مدیریت بحران مازندران به مسافران نوروزی: بارش برف و باران و کاهش دما

چکیده :اداره کل مدیریت بحران مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای از مسافران نوروزی خواست تا برای تغییرات جوی چند روز آینده از جمله کاهش دمای هوا و بارش باران و برف در این استان آمادگی داشته باشند....


اداره کل مدیریت بحران مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای از مسافران نوروزی خواست تا برای تغییرات جوی چند روز آینده از جمله کاهش دمای هوا و بارش باران و برف در این استان آمادگی داشته باشند.

به گزارش آنا، این اداره کل با استناد به پیش بینی هوا‌شناسی از مسافران نوروزی خواسته است هنگام تردد در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بخصوص در هنگام شب و بارندگی ضمن رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات از مسیر، طی طریق کنند.

مدیریت بحران مازندران همچنین بر ضرورت رعایت احتیاط لازم هنگام تردد در بستر و حریم رودخانه‌ها در زمان بارندگی تاکید کرد.

در بخشی از اخطاریه این مدیریت آمده است: با توجه به پیش‌بینی بارش باران و برف بویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه (دوازدهم و سیزدهم فروردین) به مهمانان و مسافران توصیه می‌شود برنامه بازگشت از سفر را به روزهای آخر موکول نکرده و زود‌تر به محل زندگی و شهر خود مراجعه کنند.

در این اخطاریه اضافه شده است: به علت احتمال بارش برف در مناطق سردسیر کوهستانی و لغزندگی جاده‌ها به کلیه مسافران توصیه می‌شود پوشاک گرم، زنجیر چرخ و تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

مدیریت بحران مازندران از دامداران و ساکنان بومی حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها هم خواست تا هنگام بارندگی نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت کنند. این مدیریت همچنین از مسافران و مجاوران خواسته است هنگام مواج بودن دریا از ماهیگیری و تردد شناوردهای سبک و تفریحی در دریا خودداری کند.

مدیریت بحران مازندران به تمامی نیروهای امدادی و خدماتی هم توصیه کرد آمادگی لازم را جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی بخصوص در راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی داشته باشند.

اداره کل هوا‌شناسی مازندران پیش از این با انتشار اطلاعیه‌ای بارش باران همراه با رعد و برق و باد شدید را برای روزهای پایانی تعطیلات نوروزی پیش بینی کرده بود.
هوا‌شناسی مازندران پیش بینی کرد که از امشب تا چهارشنبه یازدهم فروردین هوای استان ابری همراه با بارش پراکنده باران و رعد و برق و باد شدید خواهد بود و از روز پنجشنبه دوازدهم فروردین دور جدید بارش باران شدید همراه با کاهش دما در این استان شروع می‌شود.

بارش برف در مناطق کوهستانی، اختلال در تردد خودرو‌ها و مواج شدن دریای خزر نیز دیگر پیش بینی‌های هوا‌شناسی مازندران برای روزهای پایانی تعطیلات نوروزی بوده است.

بر اساس این پیش بینی، سامانه بارشی شمالی تا جمعه شب (سیزده بدر) در استان ادامه دارد و از روز شنبه با ورود سامانه جوی پایدار در استان به تدریج بارش‌ها قطع و هوای پایدار بهاری جایگزین می‌شود.

هم اکنون نیز بارندگی در مناطق مختلف مازندران آغاز شده است، نم نسبی هوا در مرکز استان حدود ۹۰ درصد است و دمای هوا نیز به ۱۴ درجه سانتی گراد رسیده که پیش بینی شده است در خنک‌ترین زمان شب به ۱۰ درجه برسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.