سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نوه شهید صدوقی: عده‌ای می‌خواستند نظام دیکتاتوری شود، اما قانون اساسی نگذاشت...

نوه شهید صدوقی: عده‌ای می‌خواستند نظام دیکتاتوری شود، اما قانون اساسی نگذاشت

چکیده :وى با اشاره به نتیجه انتخابات گفت این نتیجه نشان داد اصلاحات زنده است. همچنین با تقاضای استمرار مشارکت فعال مردم در عرصه‌ّهای اجتماعی اظهار داشت: به رغم موفقیت به دست آمده، مشکلی که داریم این است که فضاها را با هم قاطی می‌کنیم، ما اکنون دیگر از فضای انتخابات خارج شدیم، باید بدانیم که انتخابات پایان کار نیست، بلکه تازه شروع کار است و توقعات ما نیز از برخی جایگاه‌ها باید متناسب با وظایف آن جایگاه‌ها باشد....


حجت‌الاسلام محمد صدوقی نواده شهید صدوقی در دیدار نماینده منتخب یزد و اشکذر، اعضای شورا و جمعی از حامیان دولت و اصلاح‌طلبان یزدی با بیت شهید صدوقی با بیان مطلب فوق، اظهار داشت: امیدوارم از فضای تنش و درگیری عبور کنیم و فضا عقلانی‌تر شود و به سمتی پیش برویم که در فضای آرام حرف‌های خودمان را بزنیم و خودمان بین خودمان و هم فکران سیاسى فضای تحمل را ایجاد کنیم و بعد به دنبال این فضا در بین رقبایمان هم باشیم.

صدوقی بیان داشت: در ماجرای اخیر مطرح کردم که این اتفاق مبارکی است که عده ای گفتند یزد پایتخت اصلاحات است و عده ای آمدند و گفتند یزد پایتخت اصلاحات نیست و از حق آزادی بیان استفاده کردند.

وی همچنین از کم تحرکی رسانه‌های اصلاح‌طلب و حضور کمرنگ در انعکاس رویدادها توسط این دسته از رسانه‌ها انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: در سفر آقای روحانی به یزد در ارتباطی با استاندار محترم به نحوه تبلیغات اعتراض کردم، و معتقدم مخالفان هم باید اجازه داشته باشند حرف‌هایشان را بزنند. ۸ سال دوران آقای احمدی نژاد به اصلاح‌طلبان بسیار سخت گذشت و امروز که پیروزی به دست آورده‌اند، اگر اصلاح‌طلبان هم مثل آنان عمل کنند، چه فرقی با آنان دارند؟

حجت الاسلام صدوقی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران این است که به دیکتاتوری نپیوسته است، عده ای خواستند نظام را از چارچوب خودش خارج کنند، اما نگارش قانون اساسی طوری بوده که نتوانسته‌اند. در انتخابات مختلف شاهد بودیم که نتایج انتخابات به گونه‌ای بوده که بعضا جریان رقیبِ جریان حاکم انتخاب گردیده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا نتیجه نهایی انتخابات اخیر موجب خیر و صلاح و آرامش جامعه شود، و تاکید کرد: هرکجا حضور حداکثری مردم بوده، نتیجه به نفع جامعه شده است. اگر ما بتوانیم زمینه حضور مردم را در انتخابات و عرصه‌های اجتماعی فراهم کنیم، قطعا نتیجه به نفع جامعه خواهد بود، هرچه مردم حساسیت و حضور بیشتر داشته باشند، نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود.

نواده شهید صدوقی حضور مردم را در انتخابات اخیر خوب ارزیابی کرد و ضمن آرزوى موفقیت و توفیق براى آقای موسوی گفت: در این انتخابات هم اصلاح طلبان برنده شدند و هم مردم.

وى با اشاره به نتیجه انتخابات گفت این نتیجه نشان داد اصلاحات زنده است. همچنین با تقاضای استمرار مشارکت فعال مردم در عرصه‌ّهای اجتماعی اظهار داشت: به رغم موفقیت به دست آمده، مشکلی که داریم این است که فضاها را با هم قاطی می‌کنیم، ما اکنون دیگر از فضای انتخابات خارج شدیم، باید بدانیم که انتخابات پایان کار نیست، بلکه تازه شروع کار است و توقعات ما نیز از برخی جایگاه‌ها باید متناسب با وظایف آن جایگاه‌ها باشد.

محمد صدوقی افزود: قطعا کمک بزرگان اصلاحات و سایر شخصیت‌های بزرگوار یزدی موجب پیروزی آقای موسوی شد و نماینده شما با عَلَم اصلاحات وارد مجلس شده است، اما امروز آقای موسوی نماینده همه مردم است، و چه خوب است که جریان مخالف هم مورد قبول باشد. نمی‌توان از ایشان گلایه کرد که چرا با غیر اصلاح طلبان هم مذاکره و تعامل دارند، بلکه امید است ایشان بتوانند با ایجاد همدلی و مقبولیت خود در طرفین، زمینه نزدیکى همه دلسوزان جامعه و نظام را در حوزه خویش فراهم کنند، ولی این توقع را هم می‌توانید داشته باشید که خواسته‌های جریانی که از ایشان حمایت کردند و با عَلَم آنان آمدند را مطالبه و دنبال کنند.

وی همچنین با ابراز آرزوی پیشرفت و تعالی برای استان یزد گفت: اگر به من به عنوان «محمد صدوقی» لطفی می‌شود، این الطاف میراثی است که از شهید صدوقی و مرحوم شیخ محمدعلی صدوقی و مرحوم آیت الله خاتمی به من رسیده و سعی می‌کنم این آبرو را حفظ کنم. سعی من بر این بوده که با جناح‌های مختلف ارتباط داشته باشم، من در قم تحصیل می‌کنم اما سعی می‌کنم هفته‌ای یک بار در یزد حضور پیدا کنم و حضورم به دلیل پاسخگویی به لطف و محبت مردم بوده و دلم برای یزد می‌سوزد و یزد و یزدی‌ها را دوست دارم.

نواده شهید صدوقی با اشاره به اینکه برخی گلایه دارند و حق هم هست و سعی می‌کنم ولى همه تلاشم در این بوده و هست که فردی بین طرفین باشم و برخی از موارد را تحمل می‌کنم، وى در ادامه اظهار داشت ابزارهای اجرایی و عملیاتی در دست ما نیست و اقتضای هر کسی این است که به مناسبت مسئولیتی که دارد عمل کند نه فراتر از آن.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.