سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد گسترده از جنایت سرباز اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی...
» شلیک گلوله به سر جوان مجروح فلسطینی!

انتقاد گسترده از جنایت سرباز اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی

چکیده :انتشار ویدئوی دلخراش از درگیری میان سربازان ارتش اسرائیل و چند جوان فلسطینی انتقادهای زیادی را در افکار عمومی جهان برانگیخته که در شبکه های اجتماعی بازتاب داشته است. در این ویدیو نظامیان رژیم اسرائیل، یکی از همقطارانشان را که بر اثر ضربه چاقوی جوان فلسطینی، مجروح شده، بر روی برانکارد گذاشته و به داخل آمبولانس انتقال دادند. جوانی فلسطینی که بر اثر اصابت گلوله زخمی شده در این صحنه دیده می شود. با به راه افتادن آمبولانس، یکی از افراد مسلح حاضر در صحنه که از کادر خارج است، گلوله‌ای به سر جوان فلسطینی شلیک می کند و او را می کشد....


کلمه- گروه بین الملل: انتشار ویدئوی دلخراش از درگیری میان سربازان ارتش اسرائیل و چند جوان فلسطینی انتقاد های زیادی را در افکار عمومی برانگیخته که در شبکه های اجتماعی بازتاب داشته است.

به گزارش کلمه، در این ویدیو نظامیان رژیم اسرائیل، یکی از همقطارانشان را که بر اثر ضربه چاقوی جوان فلسطینی، مجروح شده، بر روی برانکارد گذاشته و به داخل آمبولانس انتقال دادند.

جوانی فلسطینی که بر اثر اصابت گلوله زخمی شده در این صحنه دیده می شود. با به راه افتادن آمبولانس، یکی از افراد مسلح حاضر در صحنه که از کادر خارج است، گلوله‌ای به سر جوان فلسطینی شلیک می کند و او را می کشد.

به گزارش یورونیوز، مقام های رژیم اسرائیل گفته اند که این سرباز از کارش معلق شده است. در همین حال٬ پلیس اسرائیل تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

این حادثه روز پنجشنبه در الخلیل٬ در جنوب سرزمین های اشغالی کرانه باختری روی داد. پس از آنکه دو فلسطینی با چاقو به سربازان رژیم اسرائیلی حمله کردند بر اساس گزارش ها بیم آن می رود که این ویدئو موجب تشدید تنش ها میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها شود.

موشه یعلون، وزیر دفاع رژیم اسرائیل گفته عمل سرباز اسرائیلی، کاری در تناقض آشکار با اصول ارتش و اخلاق نبرد بوده است.

تندروهای حاکم بر اسرائیل، مانع اصلی صلح در خاورمیانه

دولت تند رو و راستگرای بنیامین نتانیاهو سال هاست که روند صلح خاورمیانه را به تعویق انداخته است. تنش های اخیر در سرزمینهای اشغالی طی شش ماه گذشته موجب کشته شدن دست کم ۱۹۰ فلسطینی، ۲۸ اسرائیلی، دو آمریکایی، یک اریتره ای و یک سودانی شده است.

در همین حال نیکولای ملادنوف نماینده ارشد سازمان ملل متحد گفته است که گروه میانجی‌گر چهارگانه همچنان عقیده دارد راه حل دو کشور مستقل در کنار هم، بهترین راه رسیدن به صلح است.

نماینده ارشد سازمان ملل متحد در امور خاور میانه، هشدار داده که با ادامه شهرک سازی و مصادره زمین‌های فلسطینی، و همچنین نبود وحدت در میان فلسطینیان، راه حل موسوم به دو کشوری برای پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها از دست می‌رود.

به گزارش آسوشیتدپرس، نیکولای ملادنوف روز پنجشنبه به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت موج جاری خشونت که اسرائیلی‌ها و فلسطینیان را از هم جدا می‌کند، عامل دیگری است که راه حل تشکیل دو کشور مستقل کنار هم را به خطر می‌اندازد.

او در ادامه گفت که گروه چهارگانه میانجی‌گری در خاور میانه – شامل سازمان ملل، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و روسیه – همچنان بر این عقیده است که راه حل دو کشوری بهترین راه رسیدن به صلح است و بر تلاش‌ها خود برای شکستن بن بست سیاسی می‌افزاید.

ملادنوف، هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاور میانه، همچنین گفت اعضای این گروه گزارشی را آماده می‌کنند که وضع را بررسی می‌کند، خطراتی که برای راه حل دو کشوری وجود دارد را روشن می‌سازد و توصیه‌هایی نیز برای پیشرفت آن ارائه می‌دهد.

به گفته او، با کشته شدن اسرائیلی ها و فلسطینیان در موج خشونت‌های شش ماه گذشته، وقت آن رسیده است که سازمان ملل به فلسطینی‌ها بگوید چاقوکشی در خیابان و ستودن و بزرگنمایی خشونت در رسانه‌ها، منجر به تشکیل یک کشور فلسطینی نخواهد شد.

او اضافه کرد، اسراییل نیز باید بفهمد ساختن دیوارهای بیشتر، بازداشتگاه، تخریب‌های تنبیهی و محدود ساختن رفت و آمد مردمی را که احساس می‌کنند به صورت گروهی تحقیر و مجازات می‌شوند، خشمگین می‌سازد. نیکولای ملادنوف در ادامه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با تاکید بر این که راه حل دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر، که به عقیده او بهترین راه به سوی صلح است، نقش مهم‌تری ایفا کند.

اعتراض آوارگان فلسطینی به سیاستهای سازمان ملل

در همین حال سفر بان کی مون دبیرکل سازمان ملل به لبنان با مخالفت آوارگان فلسطینی همراه شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار؛ بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در دومین روز از حضور خود در لبنان، در میان تدابیر شدید امنیتی به شمال این کشور سفر کرد. این دیدار از اردوگاه نهرالبارد آغاز شد. وی در این اردوگاه از اوضاع آوارگان فلسطینی و روند بازسازی این اردوگاه آگاهی یافت. وی همچنین دو یادداشت جداگانه را از اشرف دبّور سفیر فلسطین در لبنان دریافت کرد که یکی از آنها به دست سران فلسطینی و دیگری توسط کمیته پیگیری بازسازی نهرالبارد امضا شده بود.

دیدار بان کی مون از شمال لبنان با اعتراض آوارگان فلسطینی به سیاست نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله آنروا در قبال آنها همراه بود. وی در منطقه بقاع هم از اردوگاه آوارگان فلسطینی دیدار کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.