سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با پایان دوران حبس؛ جعفر گنجی از زندان اوین آزاد شد...

با پایان دوران حبس؛ جعفر گنجی از زندان اوین آزاد شد

چکیده :جعفر گنجی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، یک ماه و نیم پس از اتمام زمان حبس، دقایقی پیش آزاد شد....


جعفر گنجی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، یک ماه و نیم پس از اتمام زمان حبس، دقایقی پیش آزاد شد.

به گزارش کلمه، جعفر گنجی، عضو شاخه جوانان نهضت آزادی که به چهار سال حبس محکوم شده بود، در زمان زندانی بودن مادر خود را بخاطر ابتلاء به بیماری حاد تنفسی از دست داد ولی تا روز فوت مادر به وی مرخصی داده نشد و نتوانست در زمان حیات مادر با وی دیدار نماید و پس از درگذشت وی، دادستان مجوز مرخصی او را صادر کرد.

با اینکه در موارد از دست دادن یکی از اقوام درجه یک، دادستانی مرخصی ها را تا زمان پایان مراسم تمدید می کند در مورد جعفر گنجی دیر آمدن وی را غیبت محسوب کرده و برای وی پرداخت جریمه و اضافه حبس تعیین شد.

از روز پنجم بهمن ۹۴ که حبس قانونی وی تمام می شود دادستان تهران از آزاد کردن وی استنکاف کرده و وی یک ماه نیم حبس اضافه گذراند، این در حالیست که دادستان موظف است که به زندانیان برای از دست دادن نزدیکان خود طبق آیین نامه سازمان زندانها مرخصی بدهد که معمولا هم طویل المدت بوده و آن مرخصی بر طبق همان قانون جزو مدت محکومیت بایستی محاسبه شود ولی برای جعفر گنجی غیبت محسوب کرده که هم جریمه اخذ نموده و هم اضافه مدت محکومیت حساب شده است.

بر اساس این گزارش یکی از نمونه های اخیر درگذشت همسر محمدرضا رحیمی بود که هم قبل از فوت و هم بعد از فوت بارها دادستان وی را به مرخصی فرستاد و الان هم بطوری که می گویند به صورت نیمه وقت در زندان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.