سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدحسن خمینی: در دوران مبارزه به امام زخم زبان می زدند؛ امروز کاتولیک‌تر از پاپ شد...

سیدحسن خمینی: در دوران مبارزه به امام زخم زبان می زدند؛ امروز کاتولیک‌تر از پاپ شده‌اند

چکیده :سید حسن خمینی با تاکید بر لزوم توجه جایگاه مبارزان و همراهان نهضت اسلامی در روزهای سخت، از کسانی که در دوران مبارزه به امام خمینی زخم زبان و طعنه می زدند و امروز انقلابى تر از دیگران شده اند. انتقاد کرد....


سید حسن خمینی با تاکید بر لزوم توجه جایگاه مبارزان و همراهان نهضت اسلامی در روزهای سخت، از کسانی که در دوران مبارزه به امام خمینی زخم زبان و طعنه می زدند و امروز انقلابى تر از دیگران شده اند. انتقاد کرد.

به گزارش جماران، نوه امام در دیدار جمعی از جانبازان دفاع مقدس در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به تعبیر قرآنی مسلمانان «قبل فتح» و مسلمانان «بعد فتح» اظهار داشت: بر اساس یک قاعده عقلی، کسانی که از ابتدا در تأسیس مجموعه ای تأثیر داشته اند یا افرادی که بعدها به آن جریان پیوستند اما هزینه سنگینی برای تثبیت مجموعه دادند، با کسانی که در دوره های بعد برای چیدن نیروهای خویش در این مجموعه وارد شده اند، مساوی نیستند؛ بنابراین فرق است میان آنان که براى انقلاب و امام هزینه دادند و آنان که از انقلاب و امام فایده بردند.

وی با تأکید بر اینکه باید یاران روزهاى غربت امام و انقلاب و کسانى را که هزینه هاى سنگینی در این راه دادند، بزرگ بداریم، افزود: برخورد یکسان با این سه دسته مطابق عدالت نیست؛ چه رسد به آنکه تازه واردها بتوانند مانع حیات اجتماعی و احقاق حقوق صاحبان اصلی جریان شوند.

یادگار امام با اشاره به توجه فراوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به همراهان روزهای سخت نهضت اسلامی، یادآور شد: مرحوم ابوی ما در دو ماه پایانی عمر خویش بنا به مناسبتی، نام چند نفر را آوردند و به من گفتند اگر روزی نبودم، این چند نفر یادت نروند چرا که اینها یاران دوران غربت امام هستند.

وی گفت: برخی کسانی که در دوران مبارزه زخم زبان و طعنه می زدند امروز کاتولیک تر از پاپ شده و جز خودشان کسی را قبول ندارند و عده ای هم که در دوران مبارزه با بی تفاوتی زندگی می کردند، امروز انقلابى تر از دیگران شده اند.

سید حسن خمینی با اشاره به نقش والای جانبازان در حفاظت از انقلاب و ضرورت حساسیت نسبت به خون های پاکی که انقلاب را به ثمر رساندند، تصریح کرد: از دشنام و درفش نباید ترسید؛ چرا که در این مسیر خداوند بر اساس وعده ای که در قرآن داده است نصرت خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: ان شاء الله انتخابات اخیر و آنچه‌ در جریان اجرا و برگزاری آن رخ داد، حامل نتایج مبارکی باشد.

‌ ‌


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.