سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله صانعی: کسانی که از امام و یاران امام سیلی خورده اند، در صدد انتقام هستند...
» اسلام آمریکایی یعنی اسلام سرنیزه و خشونت و پول و قدرت

آیت‌الله صانعی: کسانی که از امام و یاران امام سیلی خورده اند، در صدد انتقام هستند

چکیده :آیت‌الله العظمی صانعی با تاکید بر اینکه عده‌ای برای تامین منافع خودشان دنبال این هستند که مردم را همواره در جهل نگه دارند، گفت: این‌ها برای اینکه مردم مسائل را نفهمند و آگاه نشوند تا کسی می‌‌آید حرفی بزند سریع به او می‌گویند این حرف‌ها غیبت است و حرام، عجیب است جنایتکاران هر کاری می‌خواهند بکنند عیب نیست امّا اگر بنده بگویم یا شما بگوئید فلانی ثروت مملکت را کجا برد؟ می‌گویند: آقا غیبت نکن غیبت حرام است!...


آیت‌الله العظمی صانعی در دیدار جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه عده‌ای برای تامین منافع خودشان دنبال این هستند که مردم را همواره در جهل نگه دارند، گفت: این‌ها برای اینکه مردم مسائل را نفهمند و آگاه نشوند تا کسی می‌‌آید حرفی بزند سریع به او می‌گویند این حرف‌ها غیبت است و حرام، عجیب است جنایتکاران هر کاری می‌خواهند بکنند عیب نیست امّا اگر بنده بگویم یا شما بگوئید فلانی ثروت مملکت را کجا برد؟ می‌گویند: آقا غیبت نکن غیبت حرام است!

وی با بیان اینکه این شیوه‌ها تازگی ندارد و مشابه آن را در حادثه عاشورا داشتیم افزود: در آن زمان هم برای اینکه مردم اعتراض نکنند تا کسی می‌آمد حرف بزند می‌گفتند غیبت نکنید که حرام است؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله صانعی، این مرجع تقلید آزاده مقیم قم همچنین گفت: ابن ابی مخنف مورخ می‌گوید پس از حادثه عاشورا قرآن را جزء جزء می‌کردند، دو نفر که می‌رفتند حرف بزنند، می‌گفتند بگیرید قرآن بخوانید به ما چه؛ آن‌ها با هم دعوا داشتند و تمام شد! این مساله بدین جهت بود که مردم نفهمند مسائل را و آگاه نشوند به مسائل.

آیت‌الله صانعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشدید فشار‌ها علیه یاران امام و انقلاب اظهار داشت: مطمئن باشید کسانی که از امام و یاران امام سیلی خورده‌اند در صدد انتقام هستند و اعمال برخی فشار‌ها و تشدید فشار‌ها برای مهیا کردن زمینه انتقام است.

یار دیرین امام ضمن توجه به اینکه افراد باید خودشان را برای تحمل شدائد آماده کنند، خاطرنشان کرد: امام صادق سلام الله علیه می‌فرماید که نافع‌ترین و شریف‌ترین سبزه خُرفه است، آنوقت خرفه سبزی حضرت زهرا سلام الله علی‌ها بود، دشمنان اهل بیت علیهم السلام برای اینکه این عنوان را بگیرند و به جایش یک عنوان بدی را بیاورند اسم خرفه را بنی امیه گذاشت بقله الحمقا یعنی سبزی آدم‌های نادان حتی روی سبزی و روی گیاه بیابان این‌ها حساس شدند و شما می‌توانید با توجه به این مطلب تاریخی مبارزه دشمنان امام علیه یاران امام سلام الله علیه را به خوبی متوجه باشید و تحلیل کنید.

وی با اظهار تاسف از این وضعیت و تشدید فشار‌ها علیه یاران امام تصریح کرد: تنها راه مبارزه با این جریان آگاهی دادن به جامعه است راهی که من از حدود ده سال قبل بر آن تاکید دارم.

آیت‌الله صانعی همچنین به دانشجویان توصیه کرد: هر کجا که احتمال می‌دهید حضور شما در آنجا احتمال ضرر به اسلام در آن وجود دارد به آنجا نروید اگر احتمال دادید این به ضرر اسلام تمام می‌شود سیاهی لشگر هم نشوید برای کوبیدن اسلام، سیاهی لشکر شدن گناه کسی را دارد که خودش جزء لشکر است «من رضی بفعل قوم فهو منهم»

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همواره در زندگی‌شان اهل صراحت لهجه و صداقت باشید، افزود: مرحوم آقای فلسفی در یکی از منبر‌هایشان در خصوص عوامل پیشرفت پیغمبر (ص) می‌گفت یکی از عوامل پیشرفت پیغمبر اسلام صراحتش بود و صداقت پیغمبر.

به اعتقاد این مرجع تقلید شجاع و مردمی، به برخی افراد و وعده‌هایشان نباید اعتماد کرد چرا که معلوم است بعد از انتخابات خلاف آن عمل می‌کنند، جامعه ما نیازمند افرادی است که به وعده‌هایشان عمل نموده، با صراحت حرف‌هایشان را بزنند و ثابت کنند از فشار‌ها هراسی ندارند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.