سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمایت خبرگزاری سپاه از قاضی‌پور که گفت: سرباز امام خامنه‌ای بیدی نیست که با این با...

حمایت خبرگزاری سپاه از قاضی‌پور که گفت: سرباز امام خامنه‌ای بیدی نیست که با این بادها بلرزد

چکیده :نادر قاضی‌پور در واکنش به سخنان رکیک خود درباره‌ی زنان و اقوام مختلف می‌گوید سرباز امام خامنه‌ای «مدظله العالی» بیدی نیست که با این بادها بلرزد. مواضعم را عوض نمی‌کنم! سخنانی که به جای عذرخواهی بیان می‌شود و با حمایت خبرگزاری فارس وابسته به سپاه مواجه می‌شود....


کلمه – گروه خبر: نادر قاضی‌پور در واکنش به سخنان رکیک خود درباره‌ی زنان و اقوام مختلف می‌گوید سرباز امام خامنه‌ای «مدظله العالی» بیدی نیست که با این بادها بلرزد. مواضعم را عوض نمی‌کنم! سخنانی که به جای عذرخواهی بیان می‌شود و با حمایت خبرگزاری فارس وابسته به سپاه مواجه می‌شود.

سخنان یک نماینده اصولگرای مجلس نهم این روزها مدام در شبکه‌های اجتماعی باز نشر می‌شود، واکنش ها به این سخنان غالبا با خشم همراه است. انتشار فیلمی از سخنرانی نادر قاضی‌پور، نماینده اصولگرای ارومیه به زبان ترکی و انتشار متن این سخنان به زبان فارسی در روزنامه قانون موضوع بحث در شبکه‌های اجتماعی شده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم که توانسته به مجلس دهم نیز راه پابد، در این فیلم سخنانی خلاف ادب، عرف و شرع که خلاف عفت و شان است را بیان می‌کند.

توهین به زنان

او د‌ر بخشی از سخنان خود با توهین به نامزد‌هایی که برای انتخابات اعلام حضور کرد‌ه‌بود‌ند،‌ می‌گوید‌: «مملکت را به آسانی به د‌ست نیاورد‌ه‌ایم که هر روباه و بچه و کره الاغی را بفرستیم آنجا. مجلس جای کره الاغ نیست! … مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است. بفرستید‌ سرشان بلا بیاورند‌ تا آبرویتان برود‌؟!…»

توهین به قدرت‌الله علیخانی

قاضی پور د‌ر اظهاراتی خلاف شرع و عرف می‌گوید‌: «شیخ قد‌رت‌الله علیخانی نمایند‌ه قزوین بود‌، قزوینی است، د‌ر مجلس همه از او می‌ترسند‌ به یکی از نمایند‌ه‌های همشهری ما که قد‌ کوتاهی هم د‌اشت گفته بود‌ بیا ببرمت یک شب مهمان من باش. یک روز رفته بود‌م جایی، گفتم شیخ کجاست؟ گفتند‌ د‌ستشویی، من هم رفتم د‌ستشویی، د‌ید‌م همه جا را شسته و د‌ستمال کاغذی گذاشته چون وسواس د‌ارد‌، خم شد‌ وضو بگیرد‌ که (…) بعد‌ غش کرد‌ افتاد‌ روی زمین، د‌ر را باز کرد‌م د‌ید‌م ۲۰ نفر به خاطر سر و صد‌ای ما پشت د‌ر آمد‌ه اند‌. گفتم حاج آقا کمین زد‌ه بود‌ کمین خورد‌! یک هفته به مجلس نیامد‌. بعد‌ از یک هفته که مرا د‌ید‌ سر و صد‌ا کرد‌ و نمایند‌گان د‌ورش جمع شد‌ند‌. پهلویش را باز کرد‌ گفت بیایید‌ ببینید‌ این فلان فلان شد‌ه چه بلایی سر من آورد‌ه است! ببینید‌ کبود‌ شد‌ه است. گفتم حاج آقا … »

واکنش زنان ارومیه

این سخنان در وحله اول با واکنش فعالان سیاسی زن در ارومیه مواجه شد، جمعیت زنان ایران اسلامی ارومیه، د‌ر واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صاد‌ر کرد‌ و همچنین حجت الاسلام سید‌مهد‌ی قریشی، امام ‌جمعه‌ ارومیه د‌ر خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان د‌اد‌ه و گفته: «گلایه‌ای از طرف خود‌م و ملت د‌ارم از کسانی که خود‌ را کاند‌ید‌ا معرفی کرد‌ند‌ و بی‌اد‌بی و بی‌تربیتی را د‌ر سخنان‌شان نهاد‌ینه کرد‌ند‌. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقد‌سی است ولی باید‌ حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خد‌اپسند‌انه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید‌ به زبان آورد‌. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست».

شکایت علیخانی از قاضی‌پور

قدرت‌الله علیخانی نماینده سابق قزوین در مجلس‌های ششم تا هشتم در واکنش به اظهارات منتشر شده از جانب نادر قاضی‌پور گفت: سخنان قاضی‌پور کذب و سخیف بوده و در این رابطه شکایتی تقدیم مراجع قضایی می‌شود تا این گونه افراد برای مطرح کردن خود به بیان هر دروغ و اظهارات توهین‌آمیز و خلاف شئونات اسلامی متوسل نشوند. این نماینده ادوار مجلس درباره ادعای نادر قاضی‌پور درباره شوخی با وی افزود: این سخنان کذب و سخیف بوده و در این رابطه شکایتی تقدیم مراجع قضایی می‌شود تا این گونه افراد برای مطرح کردن خود به بیان هر دروغ و اظهارات توهین‌آمیز و خلاف شئونات اسلامی متوسل نشوند.

علیخانی ضمن اشاره به سخنان امام راحل (ره) مبنی بر این که «زن باید در سرنوشت خودش دخالت داشته باشد…»، «…زن‌ها هم باید در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی همدوش مردها باشند» و «باید همه زن‌ها و همه مردها در مسایل اجتماعی، در مسایل سیاسی وارد باشند و ناظر باشند»، به سایت نواندیش گفت: «جای تاسف است که برخی با نادیده گرفتن اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب و برای دستیابی به پیروزی‌های مقطعی و کوتاه مدت، به موضوعات قومیتی و جنسیتی متوسل می‌شوند. با توجه به اظهارات سخیف این فرد و بازتاب منفی آن در جامعه از جمله اعتراض بانوان محترم و نیز امام جمعه محترم ارومیه شایسته است مراجع ذیصلاح در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.»

حمایت خبرگزاری سپاه از سخنان قاضی‌پور

در حالی که اعتراض‌ها به سخنان سخیف قا‌ضی‌پور اوج گرفته است خبرگزاری فارس فارس که در انتخابات به حمایت از اصولگرایان مشغول بود، در خبری با روتیتر «ادامه ی تلاش اصلاح‌طلبان برای لاپوشانی بداخلاقی‌های انتخاباتی»، به حمایت از نادر قاضی پور پرداخته و نوشته است: نادر قاضی‌پور، نماینده ی کنونی ارومیه و منتخب مردم این حوزه ی انتخابیه در مجلس دهم، دو روز پس از انتشار بخشی از سخنان سخیف خود، در واکنش به این اعتراضات، در اینستاگرام نوشت: بیدی نیستم که با این بادها بلرزم! مواضعم را عوض نمی‌کنم! دوستان من! از این موج‌ها نهراسید، چرا که این‌ها بداخلاقی‌هایی است که به خاطر رأی شما می‌کنند، من نوکر مردم و رهبرم هستم. من منافق نیستم و مواضع خود را عوض نمی‌کنم.

عذرخواهی بی‌ادبانه قاضی پور

پس از واکنش های گسترده ای که نسبت به سخنان نادر قاضی پور ایجاد شد نماینده ارومیه روز پنج‌شنبه در اینستاگرام خود در واکنش به این اعتراضات نوشت: بیدی نیستم که با این بادها بلرزم! مواضعم را عوض نمی‌کنم! من از حرف‌هایم که باعث آزرده خاطر شدن بانوان ارومیه شد عذرخواهی می‌کنم، چرا که اصلاً روی سخنم با بانوان ارومیه نبود. هستند خانم‌هایی که در مجلس شرایط به نفع‌شان نبوده است. ما مذهبی هستیم و با سه چهار تا پیام تلگرام تکان نمی‌خوریم، عده‌ای می‌خواهند مرا تخریب کنند، چرا که من سرباز و نوکر ولایتم. ولی باید بدانند سرباز امام خامنه‌ای «مدظله العالی» بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

او منتقدان خود را جاسوس خواند و نوشت: کسانی که جاسوسی کردند و فیلم گرفتند و پخش کردند باید به خود شک کنند چرا که می‌خواستند با تخریب قاضی‌پور رأی شما مردم را زیر سؤال ببرند. چرا نگفتند ستاد قاضی‌پور فقط مستضعفین و فقیران بودند؟

این نماینده اصولگرا که این روزها به اسوه بی اخلاقی در کشور تبدیل شده است می نویسد: دوستان من! از این موج‌ها نهراسید، چرا که این‌ها بداخلاقی‌هایی است که به خاطر رأی شما می‌کنند، من نوکر مردم و رهبرم هستم، منافقین و کسانی که صلاح نظام را نمی‌خواهند و مخالف ولایت و ثبات انتخابات هستند، می‌خواهند با تخریب قاضی‌پور به اهداف شوم خود برسند. من منافق نیستم و مواضع خود را عوض نمی‌کنم، برخی من را به خاطر حرف‌ها و موضع‌های ثابتم تخریب می‌کنند. من از کسانی که از من رنجیده‌اند، عذرخواهی می‌کنم، آدم‌های شجاع و نترس حق را می‌گویند و از حق دفاع می‌کنند.

عذرخواهی از قدرت‌الله علیخانی

قاضی پور در پاسخ به سوالی در مورد سخنان زشتش در مورد قدرت الله علیخانی نمایده سابق مردم قزوین در مجلس تنها گفت: بنده برای ایشان همیشه احترام فراوان قائل بوده‌ام و افتخار دارم وی از رفقای خوب ما و مورد تکریم و ارادت همه نمایندگان و دوستان است. اینجانب در میان شور و شوق انتخاباتی هواداران، به مزاح، یک شوخی را بیان کردم که متأسفانه به صورت بدی این شوخی و مزاح، به صورت موضوعی جدی انعکاس پیدا کرد و ضمن اظهار تأسف، امیدوارم سوءتفاهمات برطرف شود.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.