سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدهادی خامنه‌ای: در آن هشت سال سیاه، کاری کردند که اصلاح آن، سال‌ها زحمت دارد...
» آنچه در انتخابات ۸۸ دیدیم، چیزی جز تقلب یا مسخره کردن مردم نبود

سیدهادی خامنه‌ای: در آن هشت سال سیاه، کاری کردند که اصلاح آن، سال‌ها زحمت دارد

چکیده :نیروی انسانی نادرست باعث شد تا هشت سال سیاه بر کشور بگذرد. در این دوره یک انسان ناشایست بر سر کار آمد و مجموعه‌ای درست شد و با یک ترفند در هشت سال اقتصاد را نابود کردند، سرمایه ما را بر باد دادند، آبرویمان در جامعه جهانی نابود شد و اخلاق فرهنگی سقوط کرد. مسائلی را ایجاد کردند که برای زدودن آن باید سال ها زحمت کشید....


سیدهادی خامنه‌ای با تاکید بر اینکه مخالف حصر رهبران جنبش سبز است، دیدار با اعضای خانواده موسوی و کروبی و سخن گفتن از آنان را حمایت و پشتیبانی از میرحسین و کروبی دانست.

به گزارش کلمه، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام همچنین با بیان اینکه در سال ۸۸ در شهرهای مختلف برای سخنرانی انتخاباتی رفته و شاهد اقبال جدی مردمی به میرحسین مردمی بوده است می‌گوید که آنچه فردای انتخابات دیدیم نشان از آن داشت که یا تقلب شده و یا اینکه مردم مسخره کرده بودند.

او با اشاره به رفتارها و سیاست‌های برخورد با مردم از رفتارهای قهری با مردم انتقاد کرد که چرا می‌خواهند انسان‌ها را به زور به بهشت ببرند. سیدهادی خامنه‌ای در همین راستا دروغ، تهمت، غیبت، چاپلوسی و نسبت دادن خوبی ها و خدمات دیگران به خود را از نبودن اخلاق دانست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از ردصلاحیت‌های گسترده به بهانه عدم التزام به اسلام تکفیر و از اسلام دور دانستن دیگران، تصریح کرد که این اتهام در دادگاه قابل بررسی قضایی و تعقیب است.

معاونت اطلاع رسانی و تبلیبغات کمیته انتخابات اصلاح طلبان و حامیان دولت در خراسان رضوی گزارش داده است که حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌هادی خامنه‌ای با در هفتمین برنامه از سلسله نشست‌های «انقلاب به روایت اصلاحات» اظهار کرد:در انتخاباتی با کیفیت کنونی که ردصلاحیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته، پیش روی اصلاح طلبان دو گزینه شرکت کردن و شرکت نکردن وجود دارد، اگر شرکت نکنیم به طور قطع مجلسی با همان روال و وضعیت دوره قبل خواهیم داشت که مطلوب نیست و اگر شرکت کنیم ۳ حالت پیش روی ما است یا اکثریت مجلس را در اختیار می گیریم یا با حریف از منظر توانایی در مجلس برابر خواهیم شد و یا اقلیت تاثیرگذار خواهیم بود که در هر سه صورت نتیجه آن بهتر از شرکت نکردن در انتخابات است.

وی ادامه داد: در شهرهایی همچون مشهد و تهران اصلاح‌طلبان لایه‌های دوم و سوم تایید صلاحیت شده‌اند که اگر رای بیاورند حتما بهتر از آن است که تندروها به مجلس راه یابند، تندروهای هتاک، داعشی صفت و تکفیری مذهبی که آبروی مجلس را بردند. آنها همه را غیر خود کافر می‌پندارند. پس اصلاح‌طلبان باید برای دفع خطر داعشی صفتان در انتخابات شرکت کنند.

نماینده اسبق مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی از مهمتری شعارهای اول انقلاب بود برای همه، تصریح کرد: امروز و در شرایط کنونی، احساس من این است که بعضی از شعارها به عنوان هدف و بعضی از آن‌ها‌ وسیله بوده و از لحاظ استراتژی و تاکتیک بودن یکسان و یکنواخت نیستند.

مدیرمسئول روزنامه توقیف‌شده حیات نو با اشاره به اینکه آزادی موضوعی شناور است و هر زمانی به نوعی تغییر می‌کند، افزود: استقلال هدف خوبی است اما از آن بهتر سلسله اهدافی است که بتواند ارزش های انقلاب را با خود حمل کند.

سیدهادی خامنه ای در این باره تصریح کرد: امروز باید به دنبال اهدافی باشیم که خط مشی را در هر شرایط و زمانی برای ما مطرح کنند، از این رو می‌توان گفت این گفتمان برای اصلاحات شامل اخلاق، عدالت و آزادی است. آزادی به معنای احترام به شخصیت انسان و آن چیزی است که خداوند به انسان داده است، عقل، اختیار و اندیشه از آن انسان و جزئی اعتقادات کلامی او است، انسان‌ها مختار آفریده شده‌اند و کسی نمی‌تواند این امتیاز را از آنان بگیرد.

مدیرمسئول روزنامه توقیف شده جهان اسلام با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر اینکه ما به ملت آزادی دادیم، عنوان کرد: اگر کسی این حرف را بزند غلط زیادی کرده است، چرا که اعطاء آزادی در اختیار کسی نیست. همچنین اگر کسانی در پوشش اسلام و چه در لباس دلسوزی بخواهند در جامعه اسلامی آزادی را نادیده بگیرند خود متهم هستند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) با بیان اینکه در قرآن کریم تاکید بسیاری بر آزادی شده است، افزود: در قرآن بر یک سلسله مسائل از جمله تفکر و تعقل تاکید بسیار شده، انسانی که بنا است زندانی باشد چه لزومی دارد فکر کند و عقل داشته باشد. روایاتی بسیاری داریم که در آن بر روی لزوم استفاده از عقل و دوری از جهل تاکید شده است.

سیدهادی خامنه‌ای با اشاره به اینکه امام علی (ع) بعد از پیامبر اکرم (س) اسوه و الگو است، یادآور شد: امیر المومنین (ع) درباره حق و باطل اظهار می‌کنند که «حق و باطل را نمی‌توان با رجال و اشخاص معرفی کرد». بنابراین قطعی نیست که آنچه فلان کس می‌گوید درست است، درست باشد و یا بگوید باطل است، باطل باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه افراد معیار شناخت حق و باطل نیستند، یادآور شد: ما باید خود با کمک اشخاص فهیم و دانا حق و باطل را شناسایی و معیار تعیین کنیم. این معیارها و اعتقادات راه عمل را معین می‌کنند تا خیلی از کارها را انجام ندهیم. متاسفانه بسیاری از مردم جامعه به اشتباه ما معیار حق و باطل را اشخاص قرار دادند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه خاطر نشان کرد: با آموزش، کار فرهنگی و زدودن جهل می‌توان مردم را از خواب بیدار کرد، بیداری علاج تمام دردها است، چرا که انسان در خواب تمام احساسات خود را از دست می‌دهد.

مدیرمسئول روزنامه توقیف شده حیات نو ادامه داد: دو واژه عدالت و آزادی الزام آور است که البته از آن دو مهمتر اخلاق است. اخلاق را می توان زیر بنا دانست، هر چند که عده ای زیربنا را اقتصاد و یا چیزهای دیگر می دانند.

سیدهادی خامنه‌ای با تاکید بر اجتناب از دروغ خاطرنشان کرد: مبحث اخلاق از مبحث عدالت هم مهم‌تر است، اگر اخلاق نباشد عدالت هم نخواهد بود، همان گونه که امروز در جامعه خودمان به بهانه دعوت به خوبی‌ها و بردن به بهشت چه کارها که نمی‌کنند و می خواهند انسان‌ها را به زور به بهشت ببرند، چون اخلاق غائب است.

وی با تاکید بر آن که اخلاق اساس قضیه است، افزود: پرهیز از دروغ در تمامی شعبه‌های آن مدنظر است، تهمت، غیبت، چاپلوسی، بزرگ کردن چیزهای کوچک و کوچک کردن چیزهای بزرگ، نسبت دادن خوبی ها و خدمات دیگران به خود به خاطر نبودن اخلاق است.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه گریزی به مسئله رد صلاحیت ها زد و گفت: در این جریانات اخیر انتخاباتی، ردصلاحیت اکثریت مردم صالح به بهانه عدم التزام به اسلام تکفیر و از اسلام دور دانستن دیگران در دادگاه قابل بررسی است و می‌توان این مساله را رسیدگی قضایی کرده و قابل تعقیب است.

سیدهادی خامنه‌ای ادامه داد: کسانی به بهانه عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شده‌اند که در زندگی خود یک روز نماز و روزه را ترک نکرده‌اند و بسیاری از آنان در پیروزی انقلاب نقش موثری داشته‌اند. این در حالی است که کسانی که در آن دوران هنوز به دنیا نیامده بودند و یا کوچک بودند این افراد را متهم به عدم التزام به اسلام و ردصلاحیت کرده‌اند.

وی کرد: انسان‌ها و مدیران باید سالم باشند، مساله مدیران، مسئولان و نیروی انسانی یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین عامل در سرنوشت جامعه است. بعضی آقایان در اوایل انقلاب بر این باور بودند که با اصلاح قوانین می توان بعضی مسائل را حل کرد، حال آن که با اصلاح قانون جامعه درست نمی شود، نیروی انسانی است که باید اصلاح شود زیرا این نیرو جامعه را به این جا کشانده است.

نماینده اسبق مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همین نیروی انسانی نادرست باعث شد تا هشت سال سیاه بر کشور بگذرد. در این دوره یک انسان ناشایست بر سر کار آمد و مجموعه‌ای درست شد و با یک ترفند در هشت سال اقتصاد را نابود کردند، سرمایه ما را بر باد دادند، آبرویمان در جامعه جهانی نابود شد و اخلاق فرهنگی سقوط کرد.

سیدهادی خامنه‌ای یادآور شد: برای اصلاح یک کشور باید نیروی انسانی آن کشور اصلاح شود نه قوانین کشور، چرا که در هشت سال گذشته قوانین تغییری نکردند اما آدم هایی بر سر کار آمدند که مسائلی را ایجاد کردند که برای زدودن آن باید سال ها زحمت کشید. اگر اصلاح نیروی انسانی انجام نگیرد کاری نمی‌توانیم بکنیم، از این رو راه دیگری جز انجام اقدامات تربیتی و فرهنگی را نمی توان در پیش گرفت.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب با بیان اینکه مخالف حصر میرحسین موسوی و کروبی هستیم، عنوان کرد: هر از گاهی به عنوان پشتیبانی و حمایت از آنان نیز اظهاراتی را بیان می‌کنیم و به دیدار اعضای خانواده این دو بزرگوار می‌رویم.

نماینده مجلس ششم درباره انتخابات سال ۸۸ نیز، تصریح کرد: مسائل سال ۸۸ را می توان در چندین مرحله طبقه بندی کرد. من در جریان ریز این وقایع نیستم اما بنده به ۵ الی ۶ استان از جمله تهران، مشهد، شیراز، بوشهر، اصفهان برای سخنرانی و تبلیغ مهندس موسوی رفتم کیفیت به گونه‌ای بود که یقین داشتم ۸۵ درصد آرا از آن میرحسین موسوی است، اما فردای انتخابات چیز دیگری را شاهد بودیم بنابراین یا مردم خود را مسخره کرده‌اند و یا اینکه تقلبی صورت گرفته بود.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در پایان گفت: کسانی که در زمینه فتنه صحبت می کنند و دیگران را متهم کردند، سخنانشان با معیار قانونی انطباقی نداشت و قابل پیگیری قضایی است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.