سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سردار نقدی و تحریم؛ وقتی حرف مرد سه تا می‌شود...
» آیا سپردن بیت‌المال به چنین اشخاصی، ضایع کردن حق‌الناس نیست؟

سردار نقدی و تحریم؛ وقتی حرف مرد سه تا می‌شود

چکیده :نهادی که سردار نقدی، فرماندهی آن را بر عهده دارد سال جاری ۱۰۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب داشته (۵۰ درصد بیشتر از سال قبل) و برای سال آینده نیز، دولت بودجه‌ای ۱۰۷۰ میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که تو سری‌خور همه کاستی‌های فرهنگی و هنری مملکت است امسال ۷۶۹ میلیارد تومان بودجه داشته که شاید سال آینده به ۱۰۱۲ میلیارد تومان برسد....


بسیج مستضعفین که سردار نقدی فرماندهی آن را بر عهده دارد سال جاری ۱۰۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب داشته و برای سال آینده نیز، دولت بودجه‌ای ۱۰۷۰ میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که وی ابتدای سال ۹۱ تصریح کرده بود که دعا می‌کنیم تا تحریم‌ها روز به روز عمیق‌تر شود. هر چند که وی یک سال بعد در سخنانی متناقض مدعی شد که تشدید تحریم‌ها محصول خیانت‌ها و فتنه سال ۸۸ است.

به گزارش کلمه، سردار نقدی که سخنان ضد و نقیضش در همه‌ی حوزه‌ها قابل مشاهده است روز گذشته نیز درباره‌ی تحریم‌ها گفته است: دولت امریکا می‌خواهد به آنچه با تحریم و ترور و فشار نرسیده است با تظاهر برسد که عده‌ای هم متاسفانه این تظاهر را خوب قلمداد کرده و از ارتباط و تعامل با آمریکا حرف می‌زنند.

او بهمن ماه سال گذشته نیز در اوج مذاکرات توافق هسته‌ای درخواست تحریم غرب را داده بود.

محمد معینی در وبلاگ خود «سر به مهر» در این باره نوشته است:

سردار محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج مستضعفین؛

۱۳ اردیبهشت۹۱: باید در هر نماز دعا کنیم که تحریم‌ها روز به روز عمیق‌تر شوند چراکه هرگاه علیه کشور ما تحریمی شده است ما پیشرفت کرده‌ایم.

۲ خرداد ۹۲: تشدید تحریم‌ها محصول خیانت‌ها و فتنه سال ۸۸ است.

۸ بهمن ۹۴: رفع تحریم‌ها در واقع شکست آمریکا بود.

سردار نقدی فاصله بین «برای عمیق‌تر شدن تحریم‌ها دعا کنید» تا «رفع تحریم‌ها شکست آمریکا بود» را در کمتر از چهار سال طی کرده است. این بازه وسیع در نوع تحلیل و شناخت مسئله‌ای به اسم “تحریم” در حالی صورت می‌گیرد که همه شواهد از ثبت «بصیرت» در دفترخانه ثبت اسناد رسمی به اسم امثال سردار نقدی حکایت دارد!

عمق فاجعه وقتی مشخص‌تر می‌شود که بدانیم نهادی که این سردار لبریز از تحلیل‌های آغشته به بصیرت، فرماندهی آن را بر عهده دارد سال جاری ۱۰۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب داشته (۵۰ درصد بیشتر از سال قبل) و برای سال آینده نیز، دولت بودجه‌ای ۱۰۷۰ میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که تو سری‌خور همه کاستی‌های فرهنگی و هنری مملکت است امسال ۷۶۹ میلیارد تومان بودجه داشته که شاید سال آینده به ۱۰۱۲ میلیارد تومان برسد.

آیا سپردن بیت‌المال و تریبون‌های کشور به فرماندهانی که بصیرت از زانوی‌شان پیداست، ضایع کردن حق‌الناس محسوب نمی‌شود؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.