سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حرکت عجیب شورای نگهبان: ردصلاحیت یک کاندیدای تایید شده، به نفع علم الهدی و سعیدی...

حرکت عجیب شورای نگهبان: ردصلاحیت یک کاندیدای تایید شده، به نفع علم الهدی و سعیدی

چکیده :شورای نگهبان صلاحیت یکی از کاندیداهای تاییدشده خبرگان در استان خراسان رضوی را رد کرد! با این حساب، تعداد تاییدشدگان این استان از ۱۲ به ۱۱ نفر رسیده و احتمال راهیابی احمد علم الهدی امام جمعه تندرو مشهد، سعیدی امام جمعه تندرو قم و هاشمی شاهرودی رئیس پیشین قوه قضاییه بیشتر از پنجاه درصد شده است....


کلمه – گروه خبر: شورای نگهبان صلاحیت یکی از کاندیداهای تاییدشده خبرگان در استان خراسان رضوی را رد کرد! با این حساب، تعداد تاییدشدگان این استان از ۱۲ به ۱۱ نفر رسیده و احتمال راهیابی احمد علم الهدی امام جمعه تندرو مشهد، سعیدی امام جمعه تندرو قم و هاشمی شاهرودی رئیس پیشین قوه قضاییه بیشتر از پنجاه درصد شده است.

خبر ردصلاحیت این فرد را استاندار خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اعلام کرده است. علیرضا رشیدیان گفته “تعداد افراد تائید صلاحیت شده نیز که ۱۲ نفر اعلام شده بودند به ۱۱ نفر رسیده و آقای هادی عباسی آهویی فرزند عبدالله که صلاحیت‌شان تایید شده بود رد صلاحیت شدند.”

استان خراسان رضوی هم اکنون ۶ کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد که فقهای شورای نگهبان فقط ۱۲ نفر از ۴۷ کاندیدای این انتخابات را تایید صلاحیت کردند که فهرست آنها عبارت بود از:
۱- سید احمد حسینی فرزند میرزا عرب
۲- سید مجتبی حسینی فرزند سید جلیل
۳- سید محمد مهدی سعیدی گلپایگانی فرزند سید محمد رضا
۴- حسن عالمی فرزند رجبعلی
۵- محمد مهدی عباسی آهویی فرزند هادی
۶- هادی عباسی آهویی فرزند عبدا…
۷- محمد هادی عبد خدایی فرزند غلامحسین
۸- سید احمد علم الهدی فرزند سید علی
۹- علی قربانی فرزند حسین
۱۰-سید محمود مدنی بجستانی فرزند سید جواد
۱۱-علی محمدی فرزند غلامعلی
۱۲- سید محمود هاشمی شاهرودی فرزند سید محمد علی

حالا با اعلام استاندار، نفر ردیف ششم نیز (که ظاهرا پدر کاندیدای ردیف پنجم است) از دور رقابت ها حذف شده است تا شانس علم الهدی، سعیدی و شاهرودی بیشتر از ۵۰ درصد شود.

استاندار خراسان رضوی در نشست خبری امروز خود همچنین به نمونه هایی جالبی از ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس نیز اشاره کرد و از جمله گفت: در سوابق یکی از نامزدها نوشته بودند تا سال ۹۰ با اصحاب فتنه در ارتباط بوده، ما از آنها سئوال کردیم اگر با فتنه گران در ارتباط بوده پس چرا این شخص را دستگیر نکرده‌اید؟ گفتند با خود فتنه گران در ارتباط نبوده، با فلانی ارتباط داشته است. این فلانی هم مسئولی در دولت ماقبل بوده که این فرد براساس سلیقه سیاسی با او رفت و آمد داشته که پس از صحبت‌هایی که در این رابطه صورت گرفت این فرد تائید صلاحیت شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.