سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: دولت تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نشود...
» بهانه‌ای برای تکرار جمله‌ی کلیشه‌ای «دولت به وعده های خود پایبند است» نیست

انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: دولت تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نشود

چکیده :انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اعلام حمایت چندین و چندباره‌ی دانشجویان از دولت، آمده است: «نتیجه انتخابات هرچه باشد، انجمن اسلامی دانشجویان بهانه‌ای برای تکرار جمله‌ی کلیشه‌ای «دولت به وعده‌های خود پایبند است» نمی‌بیند چرا که تنها راه حل خروج از بن بست‌های فعلی را تسلیم نشدن دولت در برابر این صحنه‌آرایی خطرناک می‌دانیم.»...


انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نامه‌ای به حس روحانی با هشدار به جریان انحصار طلب مرتجع ابراز نگرانی کرده‌اند که «استحاله تمامی ارزش‌ها و نهادهای انقلاب توسط جریانی است که نه تنها نقشی در نهضت نداشتند بلکه امام(ره) نیز از پذیرش آنها امتناع می‌کردند. حال چگونه گشته که برخی از آنان با دایعه‌داری تفکر امام، حتی همراهان و بیت امام را به عمل بر خلاف راه انقلاب و امام محکوم می‌کنند؟»

به گزارش کلمه، دانشجویان با تاکید بر اینکه «مسئله ما چانه‌زنی بر سر اصلاح لیست ردشدگان در انتخابات نیست، ما ایستادگی و اراده لازم را در دولت بر سر دفاع از مطالبات ملت خواستاریم.» خطاب به رییس‌جمهور نوشته‌اند: «دولت تدبیر و امیدتان امیدهای‌مان را با سکوت در برابر بی‌تدبیری‌ها بر باد ندهد.»

در بخشی از این نامه با اعلام حمایت چندین و چندباره‌ی دانشجویان از دولت، آمده است: «نتیجه انتخابات هرچه باشد، انجمن اسلامی دانشجویان بهانه‌ای برای تکرار جمله‌ی کلیشه‌ای «دولت به وعده‌های خود پایبند است» نمی‌بیند چرا که تنها راه حل خروج از بن بست‌های فعلی را تسلیم نشدن دولت در برابر این صحنه‌آرایی خطرناک می‌دانیم.»

متن این نامه که در سایت تابناک منتشر شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی

با عرض سلام و احترام

ردصلاحیت‌های گسترده تنها بخشی از یک روند انحرافی است که مدت‌هاست با نشانه رفتن حضور مردم و اعتماد آنها به نظام اسلامی سعی در حذف اراده ملت و محدود کردن دایره قدرت در انحصار یک سلیقه مردود و ارتجاعی دارد.

در ابتدا حذف‌های بی مورد و برخوردهای نادرست اگر می‌توانست به عنوان برخورد سلیقه‌ای و اشتباه تلقی شود، اکنون خود را به صورت یک جریان تمام عیار نشان داده که تمامیت ارزش‌های انقلاب را نشانه رفته است. بر همگان روشن است جریانی که در صدد استحاله فرهنگ شهادت و جهاد و همچنین ابزاری کردن سپاه و بسیج به‌عنوان نهادهای ملی در جهت منافع حزبی و گروهی است، دایره تحمل دیگران را تا آنجا تنگ خواهد کرد که پیشگامان انقلاب و دفاع مقدس جایگاهی در آرایش مورد نظر آنها نخواهند داشت.

آنچه امروز بیش از همه ما را نگران می‌کند استحاله تمامی ارزش‌ها و نهادهای انقلاب توسط جریانی است که نه تنها نقشی در نهضت نداشتند بلکه امام(ره) نیز از پذیرش آنها امتناع می‌کردند. حال چگونه گشته که برخی از آنان با دایعه‌داری تفکر امام(ره)، حتی همراهان و بیت امام را به عمل بر خلاف راه انقلاب و امام محکوم می‌کنند؟

گویا سیاست‌های اصلاحی دولت نیز کام آنها را آن‌چنان تلخ کرده که اینگونه بدون رعایت شرط انصاف سعی در تخریب همه جانبه دولت دارند. هر چند ما نیز در سلایق و راهکارها انتقادات بسیاری به عملکرد دولت داریم، اما در این برهه جهت حمایت از کیان کشور و انقلاب از این مهم می‌گذریم و راهی جز حمایت و دفاع از دولت در برابر این هجمه‌ها نمی‌بینیم.

جناب آقای رییس‌جمهور در جایگاه مجری و حافظ قانون اساسی باید بدانند جریانی که امروز مقابل ما ایستاده نه یک جریان رقیب و منتقد داخلی بلکه یک تفکر ارتجاعی و برانداز است که ریشه‌های فکری و اعتقادی نهضت را نشانه رفته است. بیان این مطلب را در این برهه از تاریخ از آن جهت مهم می‌دانیم که سرنوشت انقلاب و معتقدین راستین جمهوری اسلامی در فقدان برنامه اساسی دولت برای گشایش فضای داخلی، خطر ایجاد حاکمیتی یک دست و تک‌قطبی را تشدید خواهد کرد که به نام دین و انقلاب هر جریان و تفکر دیگری را علیه دین و انقلاب تعبیر می‌کند و اولین ضربه‌های این جریان متوجه خود دولت خواهد بود. چنانچه در بحث هسته‌ای عده‌ای با علم کردن بیرق استکبار ستیزی، دولت را محکوم به مماشات و کرنش در برابر آمریکا کردند.

آری مصادره استکبار ستیزی و چماق کردن آن بر سر پیشگامان این راه خود از ظلم‌های بزرگی است که بر ما روا گشته است.

“وَ سَیعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَی مُنْقَلَبٍ ینْقَلِبُونَ”

رای ملت ایران در خرداد ۹۲ پس از ۴ سال سرکوب و خفقان نه به همین تفکر و جریان بود.

رییس‌جمهور محترم باید عنایت داشته باشند چه با رفع مشکل تایید صلاحیت‌ها و چه با ادامه‌ی روند فعلی دولت باید مجددانه و با برنامه‌ریزی صحیح اسباب گشایش داخلی را محیا کند. ردصلاحیت سیستماتیک جریان اصلاحات و اعتدال، نگرانی از حذف یک عده از ساختار قدرت نیست، بلکه ما را از سرنوشت نظامی نگران خواهد کرد که اصلاح و اعتدال را از مشی خود به دور می‌داند. مسئله ما چانه‌زنی بر سر اصلاح لیست ردشدگان در انتخابات نیست، ما ایستادگی و اراده لازم را در دولت بر سر دفاع از مطالبات ملت خواستاریم.

جناب آقای رییس جمهور، دولت تدبیر و امیدتان امیدهای‌مان را با سکوت در برابر بی‌تدبیری‌ها بر باد ندهد.

ضمن حمایت چندین و چندباره خطاب ما به شما این است، نتیجه انتخابات هرچه باشد، انجمن اسلامی دانشجویان بهانه‌ای برای تکرار جمله‌ی کلیشه‌ای «دولت به وعده‌های خود پایبند است» نمی‌بیند چرا که تنها راه حل خروج از بن بست‌های فعلی را تسلیم نشدن دولت در برابر این صحنه‌آرایی خطرناک می‌دانیم.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.