سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرد جنجالی آمریکایی مناظره را تحریم کرد...

مرد جنجالی آمریکایی مناظره را تحریم کرد

چکیده :به هر حال، اگر در روزهای آینده خبر کناره گیری ترامپ را از ادامه کارزار انتخاباتی شنیدید، اصلا تعجب نکنید او به باور بسیاری از کارشناسان به درد پست ریاست جمهوری نمی‌خورد و تا همین الان هم به لطف دلارهایش و حرف های جنجالی اش در صحنه مانده است!...


روزنامه قانون نوشت: مرد جنجالی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، دوباره همه را انگشت به دهان کرد و با عدم حضورش در آخرین مناظره قبل از انتخابات مهم ایالت آیوا عملا ادامه حضورش را با شک و تردید همراه کرد.

دونالد ترامپ که از چند ماه پیش تا الان به لطف اظهار نظرهای جنجالی اش، رنکینگ اول نظرسنجی ها را در میان داوطلبان حزب قدیمی از آن خود کرده بود، با غیبتی عجیب در آخرین مناظره، علامت سوال های زیادی را پشت سر هم ردیف کرده. اینکه آیا او از سوال‌های وحشتناک مناظره می ترسد و عملا روی آنتن زنده از خودش، حرفی برای گفتن ندارد و نبود مشاورانش او را دست و پا بسته می‌کند؟ یا اینکه به قول خودش، مشکل داشتن با مجری زن شبکه فاکس نیوز، دلیل عدم حضورش در آخرین مناظره بوده است.حالا سوال من این است، ترامپی که ادعای ریاست جمهوری آمریکا را دارد، چگونه به خاطر عدم مواجهه با یک مجری، فرار را به قرار ترجیح می دهد، آیا او در آینده و با شرط پیروزی اش در انتخابات می تواند با هزار و یک مشکل دیگر، روبه رو شود؟ این کم آوردن نیست؟

شایعه شده که درگیری لفظی شدید و طولانی مدت دونالد ترامپ و مجری شبکه فاکس‌نیوز علت عدم حضور وی در مناظره اخیر نامزدهای حزب جمهوریخواه در این شبکه تلویزیونی بود.

جالب اینجاست که تد کروز و مارک روبیو از عدم حضور دونالد ترامپ در مناظره بامداد جمعه، استفاده کردند و تمام تلاش خود برای کاهش فاصله با این غول بازار املاک آمریکا که اکنون پیشتاز نظرسنجی‌ها به شمار می‌رود را به کار بردند.کروز و روبیو در نظرسنجی‌های ایالت آیوا درحال تعقیب ترامپ و امیدوار به خلق یک شگفتی هستند. در این برنامه طرفین بر سر موضوعات داخلی مانند مهاجرت با یکدیگر به بحث و مناظره پرداختند.

عدم حضور ترامپ در این برنامه بارها مورد اشاره واقع شد و بوش فردی بود که بیشترین انتقاد را علیه وی داشت. شهرت ترامپ و مورد تمسخر قرار دادن رقبایش باعث شده مناظره‌های حزب جمهوریخواه در سراسر این کشور و حتی به صورت بین‌المللی بیننده‌های بسیاری را جذب کند.

مگان کلی، مجری فاکس نیوز فردی بود که حضور وی در این برنامه علت اصلی تحریم مناظره از سوی ترامپ بود. شدت اختلاف این مجری تلویزیونی و ترامپ به حدی است که مگان کلی در ابتدای برنامه سوالات خود را با این جمله آغاز کرد که مشکل آشکار در این جلسه حضور ندارد!! کروز نیز از این فرصت استفاده کرد و به عنوان نامزدی که بعد از ترامپ در نظرسنجی‌ها رتبه دوم را در اختیار دارد ترامپ را یک هنرمند غیرجدی در حوزه توهین به دیگران معرفی کرد که برای انتخاب به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا مناسب نیست.

وی با اشاره به الفاظی که ترامپ پیش از این استفاده کرده بود گفت: من یک دیوانه‌ام و تمام افرادی که در این برنامه حضور دارند احمق، چاق و زشت هستند و بن (کارسون) تو یک جراح افتضاح هستی. نامزدهای حزب جمهوریخواه در بخش دیگری از این مناظره هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات را نیز هدف انتقادات خود قرار دادند. روبیو نسبت به وعده کلینتون مبنی بر ادامه سیاست‌های اوباما هشدار داد. وی که سعی داشت مردم آیوا را به عنوان قدرتمندترین مخالفان کلینتون معرفی کند در بخشی از این مناظره تاکید کرد: هیلاری کلینتون نمی‌تواند در این انتخابات برنده شود. نکته جالب دیگری که از آخرین مناظره جمهوریخواهان باید برایتان بگویم این است که مارک روبیو، اعلام کرد درصورت پیروزی در انتخابات توافق هسته‌ای با ایران را لغو خواهد کرد! به نظر می رسد نامزد جوان جمهوریخواهان بیشتر به خاطر دریافت پول از لابی های صهیونیستی این حرف ها را می زند چرا که لغو توافق هسته ای، دنیا را در مقابل بدعهدی آمریکا قرار خواهد داد و بعید است که رئیس جمهور بعدی آمریکا چنین هزینه ای را متحمل شود!

به هر حال، اگر در روزهای آینده خبر کناره گیری ترامپ را از ادامه کارزار انتخاباتی شنیدید، اصلا تعجب نکنید او به باور بسیاری از کارشناسان به درد پست ریاست جمهوری نمی‌خورد و تا همین الان هم به لطف دلارهایش و حرف های جنجالی اش در صحنه مانده است!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.