سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رد صلاحیت آیت‌الله محمد سروش محلاتی در انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه تهرا...

رد صلاحیت آیت‌الله محمد سروش محلاتی در انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه تهران

چکیده :آیت‌الله محمدسروش محلاتی که برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کرده بود ردصلاحیت شد. وی پیش از این در موضعی آشکار اعلام کرده بود که نظارت بر رهبری از وظایف مجلس خبرگان است....


آیت‌الله محمد سروش محلاتی که برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کرده بود ردصلاحیت شد. وی پیش از این در موضعی آشکار اعلام کرده بود که نظارت بر رهبری از وظایف مجلس خبرگان است.

به گزارش کلمه، محمدسروش محلاتی، استاد دروس خارج فقه حوزه نیز چون بسیاری دیگر از چهره‌های مردمی و خوشنام توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد.

وی در زمان ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران درخصوص تفاوت تفسیرها از موضوع نظارت خبرگان بر رهبری تصریح کرده بود که در قانون اساسی مرجع تشخیص از دست دادن صفات رهبری مجلس خبرگان تعین شده است،

به گفته‌ی وی بر اساس مصوبه‌ی مجلس خبرگان این مجلس حق دارد بر رهبری و نهادهای زیر مجوعه رهبری نظارت کند.

از جمله چهره‌هایی که از سوی فقهای شورای نگهبان ردصلاحیت شده‌اند، آیت‌الله امجد استاد سرشناس اخلاق و وصی آیت‌الله‌العظمی بهجت است که در سال‌های گذشته مواضع منتقدانه‌ای را در قبال دولت احمدی‌نژاد و حامیانش در حاکمیت اتحاذ کرده بود.

آیت‌الله موسوی بجنوردی عضو شورای عالی قضایی در دوره حیات امام خمینی(س) نیز از دیگر ردصلاحیت‌شدگان است که اجتهاد او در دوره امام مورد تایید بود.

حجت‌الاسلام مجید انصاری که در دوره قبل خبرگان تایید صلاحیت شده بود نیز از جمله ردصلاحیت شدگان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.